Komunikaty PR

70 wydarzeń w trzy miesiące: Grupa PTWP podsumowuje działalność

2021-11-03  |  09:00
Biuro prasowe

Notowana na rynku NewConnect Grupa PTWP podsumowała trzy ostatnie miesiące działalności w sektorze eventowym oraz podała prognozy na przyszły rok. Od sierpnia do października br. w zarządzanych przez spółkę obiektach – MCK i Spodku –  odbyło się łącznie 70 wydarzeń, w których uczestniczyło 85 tys. osób. Do końca roku zaplanowanych jest jeszcze kilkanaście eventów i koncertów, w tym grudniowy Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021. Grupa PTWP zakłada, że w przyszłym roku, w obiektach którymi zarządza, odbędzie się łącznie ponad 250 wydarzeń dla prawie 1 mln uczestników.

- Ostatnie miesiące wykazują znaczny wzrost w całym sektorze eventowym. Od sierpnia do października br.  zarządzane przez nas obiekty – MCK i Spodek – cieszyły się dużą popularnością, organizowane w nich eventy przyciągnęły tysiące osób. Przechodząc do liczb, we wskazanym okresie zorganizowanych zostało 70 wydarzeń, w których uczestniczyło ponad 85 tys. osób. mówi Marcin Stolarz, prezes zarządu PTWP Event Center, zarządcy MCK i Spodka. - Do końca roku, oprócz naszych autorskich eventów, w MCK i Spodku zorganizowanych zostanie jeszcze kilkanaście koncertów oraz wydarzeń branżowych. Przed nami grudniowy Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021. Po raz kolejny oczy całego świata będą zwrócone na Polskę. Możliwość bycia częścią tak ważnego wydarzenia jest dla nas ogromnym zaszczytem. Tysiące gości, w tym ministrowie i szefowie organizacji międzynarodowych oraz przedstawiciele biznesu pojawią się w Katowicach, aby uczestniczyć w dyskusji o przyszłości internetu podsumowuje Marcin Stolarz.

Wśród największych wydarzeń zorganizowanych w okresie sierpień-październik br. w obiektach zarządzanych przez Grupę PTWP można wymienić Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn, XIII Europejski Kongres Gospodarczy oraz największe widowisko stand-upowe w historii „Please Stand-up 2021”. Jeszcze w tym roku w Spodku odbędą się m.in. koncert Kultu, festiwal Mayday oraz Jubileusz 30-lecia Najlepszego Polskiego Musicalu – METRO.

Grupa PTWP, oprócz segmentu działalności dotyczącego zarządzania obiektami, jest także organizatorem cyklicznych wydarzeń biznesowych. We wrześniu w warszawskim hotelu Sheraton odbyło się Property Forum. W największym wydarzeniu o rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce uczestniczyło 1,3 tys. osób, w tym ponad 650 stacjonarnie. Również we wrześniu zorganizowane zostały XIII Europejski Kongres Gospodarczy oraz 6. European Tech and Start-up Days, w których uczestniczyło blisko 9 tys. zarejestrowanych uczestników, w tym 5,7 tys. biorących udział stacjonarnie. W październiku odbyła się 17. edycja Forum Rynku Zdrowia. W ramach dwudniowego wydarzenia zorganizowano 22 debaty, a konferencjach wzięło udział ponad 2 tys. zarejestrowanych uczestników, w tym blisko 1 tys. stacjonarnie. W najbliższych planach organizacyjnych Grupy PTWP jest największa konferencja dedykowana sektorowi spożywczemu i handlowemu w Polsce – Forum Rynku Spożywczego i Handlu (8-9 listopada 2021 r.).

Kalendarz PTWP na 2022 r. w obiektach MCK i Spodek zakłada organizację ponad 250 wydarzeń, w których łącznie ma wziąć udział prawie 1 mln uczestników.

- Nasz przyszłoroczny kalendarz, zarówno jeśli chodzi o imprezy własne jak i o eventy w MCK i Spodku, zapełnia się bardzo dynamicznie. Zbliżamy się do stuprocentowego obłożenia zarządzanych obiektów w 2022 r. Czeka nas mnóstwo spotkań branżowych, sportowych oraz niezwykle rozbudowanych wydarzeń, jak np. 11. sesja Światowego Forum Miejskiego (ONZ - UN Habitat), XIV Europejski Kongres Gospodarczy, Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie, 4 Design Days czy Intel Extreme Masters. Cały czas mamy na uwadze bezpieczeństwo uczestników, dlatego wszystkie planowane wydarzenia odbywają się z zachowaniem wszelkich wypracowanych przez nas dotychczas standardów udziału, łącznie z wymogiem okazania unijnego certyfikatu COVID (UCC) czy mobilnymi punktami testowania – mówi Wojciech Kuśpik, prezes zarządu PTWP.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.