70 wydarzeń w trzy miesiące: Grupa PTWP podsumowuje działalność
Notowana na rynku NewConnect Grupa PTWP podsumowała trzy ostatnie miesiące działalności w sektorze eventowym oraz podała prognozy na przyszły rok. Od sierpnia do października br. w zarządzanych przez spółkę obiektach – MCK i Spodku – odbyło się łącznie 70 wydarzeń, w których uczestniczyło 85 tys. osób. Do końca roku zaplanowanych jest jeszcze kilkanaście eventów i koncertów, w tym grudniowy Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021. Grupa PTWP zakłada, że w przyszłym roku, w obiektach którymi zarządza, odbędzie się łącznie ponad 250 wydarzeń dla prawie 1 mln uczestników.
- Ostatnie miesiące wykazują znaczny wzrost w całym sektorze eventowym. Od sierpnia do października br. zarządzane przez nas obiekty – MCK i Spodek – cieszyły się dużą popularnością, organizowane w nich eventy przyciągnęły tysiące osób. Przechodząc do liczb, we wskazanym okresie zorganizowanych zostało 70 wydarzeń, w których uczestniczyło ponad 85 tys. osób. – mówi Marcin Stolarz, prezes zarządu PTWP Event Center, zarządcy MCK i Spodka. - Do końca roku, oprócz naszych autorskich eventów, w MCK i Spodku zorganizowanych zostanie jeszcze kilkanaście koncertów oraz wydarzeń branżowych. Przed nami grudniowy Szczyt Cyfrowy ONZ – IGF 2021. Po raz kolejny oczy całego świata będą zwrócone na Polskę. Możliwość bycia częścią tak ważnego wydarzenia jest dla nas ogromnym zaszczytem. Tysiące gości, w tym ministrowie i szefowie organizacji międzynarodowych oraz przedstawiciele biznesu pojawią się w Katowicach, aby uczestniczyć w dyskusji o przyszłości internetu – podsumowuje Marcin Stolarz.
Wśród największych wydarzeń zorganizowanych w okresie sierpień-październik br. w obiektach zarządzanych przez Grupę PTWP można wymienić Mistrzostwa Europy w Piłce Siatkowej Mężczyzn, XIII Europejski Kongres Gospodarczy oraz największe widowisko stand-upowe w historii „Please Stand-up 2021”. Jeszcze w tym roku w Spodku odbędą się m.in. koncert Kultu, festiwal Mayday oraz Jubileusz 30-lecia Najlepszego Polskiego Musicalu – METRO.
Grupa PTWP, oprócz segmentu działalności dotyczącego zarządzania obiektami, jest także organizatorem cyklicznych wydarzeń biznesowych. We wrześniu w warszawskim hotelu Sheraton odbyło się Property Forum. W największym wydarzeniu o rynku nieruchomości komercyjnych w Polsce uczestniczyło 1,3 tys. osób, w tym ponad 650 stacjonarnie. Również we wrześniu zorganizowane zostały XIII Europejski Kongres Gospodarczy oraz 6. European Tech and Start-up Days, w których uczestniczyło blisko 9 tys. zarejestrowanych uczestników, w tym 5,7 tys. biorących udział stacjonarnie. W październiku odbyła się 17. edycja Forum Rynku Zdrowia. W ramach dwudniowego wydarzenia zorganizowano 22 debaty, a konferencjach wzięło udział ponad 2 tys. zarejestrowanych uczestników, w tym blisko 1 tys. stacjonarnie. W najbliższych planach organizacyjnych Grupy PTWP jest największa konferencja dedykowana sektorowi spożywczemu i handlowemu w Polsce – Forum Rynku Spożywczego i Handlu (8-9 listopada 2021 r.).
Kalendarz PTWP na 2022 r. w obiektach MCK i Spodek zakłada organizację ponad 250 wydarzeń, w których łącznie ma wziąć udział prawie 1 mln uczestników.
- Nasz przyszłoroczny kalendarz, zarówno jeśli chodzi o imprezy własne jak i o eventy w MCK i Spodku, zapełnia się bardzo dynamicznie. Zbliżamy się do stuprocentowego obłożenia zarządzanych obiektów w 2022 r. Czeka nas mnóstwo spotkań branżowych, sportowych oraz niezwykle rozbudowanych wydarzeń, jak np. 11. sesja Światowego Forum Miejskiego (ONZ - UN Habitat), XIV Europejski Kongres Gospodarczy, Mistrzostwa Świata w Hokeju na Lodzie, 4 Design Days czy Intel Extreme Masters. Cały czas mamy na uwadze bezpieczeństwo uczestników, dlatego wszystkie planowane wydarzenia odbywają się z zachowaniem wszelkich wypracowanych przez nas dotychczas standardów udziału, łącznie z wymogiem okazania unijnego certyfikatu COVID (UCC) czy mobilnymi punktami testowania – mówi Wojciech Kuśpik, prezes zarządu PTWP.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.