Akcjonariusze Movie Games zdecydują o zastąpieniu formy podziału zysku
Zarząd Movie Games SA, producenta i wydawcy gier wideo notowanego na NewConnect, zwołał na 31 sierpnia br. Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie, podczas którego Akcjonariusze zdecydują o zamianie skupu akcji na wypłatę zaliczki na dywidendę. Zdaniem Zarządu w obecnej sytuacji będzie to lepsza forma podziału zysku niż skup akcji własnych.
Zysk netto Movie Games wyniósł w 2020 roku 4,7 mln zł i był rekordowym wynikiem odnotowanym w historii Spółki. Największy wpływ na osiągnięcie takiego zysku miała premiera gry Drug Dealer Simulator, która odbyła się 16 kwietnia 2020 roku.
- Po bardziej szczegółowej analizie czerwcowych decyzji stwierdziliśmy, że wypłata zaliczki na dywidendę będzie lepszym rozwiązaniem dla akcjonariuszy Spółki. Dobry manager to taki, który potrafi zidentyfikować błąd, przyznać się do niego, a następnie go naprawić. W obecnej sytuacji skup akcji byłby rozwiązaniem niekorzystnym, dlatego podjąłem decyzję o zaproponowaniu Akcjonariuszom zmiany na właśnie tą formę. Będzie to rozwiązanie bardziej korzystne oraz nie generujące dodatkowych kosztów – komentuje Mateusz Wcześniak, CEO Movie Games.
Pierwotnie Spółka zamierzała wypłacić akcjonariuszom część zysku netto w formie skupu akcji. Movie Games planowało przeznaczyć na ten cel 1,6 mln zł.
O spółce:
Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z 27-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.
Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.