All in! Games ogłasza powstanie spółek zależnych i prace nad nową strategią

Notowany na GPW wydawca gier komputerowych All in! Games, ogłosił zawiązanie nowych spółek zależnych. Będą to studio developerskie i technologiczne Iron Bird Creations, a także Happy Little Moments, które zajmować się będzie tworzeniem gier i aplikacji na platformy PC oraz Nintendo Switch mających na celu kreowanie nowych systemów sprzedaży.
Powołanie nowych spółek i studiów developerskich jest jednym z ważnych elementów nowej strategii, której przygotowanie All in! Games finalizuje. Poprzez te działania krakowski wydawca chce dać większą niezależność oraz poczucie odpowiedzialności sprawnie funkcjonującym wewnętrznym zespołom developerskim. To przełoży się na jeszcze lepszą jakość realizowanych projektów.
- Bardzo nas cieszy, że działalność naszej spółki rozwinęła się do etapu, w którym możemy decydować się na taki krok. Już wcześniej All in! Games w niewielkim zakresie prowadził działalność developerską, w ramach której stworzyliśmy grę Red Wings: Aces of the Sky, ale chcieliśmy rozwinąć tą działalność. Wierzymy, że produkcja własnych gier oraz świadczenie usług technologicznych przełożą się na dotarcie do jeszcze większej liczby użytkowników oraz zwiększenie przychodów – wyjaśnia Piotr Żygadło, prezes zarządu All in! Games. - Spółka Iron Bird Creations będzie łączyć w sobie zaawansowaną technologię, czyli “Iron”, a także unikalną kreację, czyli “Bird” i będzie się składała z dwóch zespołów. Jeden będzie skupiony na tworzeniu gier, a drugi na działaniach czysto technologicznych, takich jak portowanie, sztuczna inteligencja, czy tzw. tech assessments. Chcielibyśmy nie tylko tworzyć produkcje do naszego portfolio, ale również oferować swoje usługi podmiotom zewnętrznym – dodaje.
Studio będzie prowadzić prace nad grą o oryginalnym IP. Jest ona planowana na konsole obecnej i nowej generacji na rok 2022. W kolejnym etapie zespół - łącznie liczący ok. 20 osób - będzie tworzył nowe prototypy, a także wspierał już wydaną grę poprzez dodatki i aktualizacje.
- Iron Bird Creations powstaje na trzech filarach. Chcemy, by nasze gry sprawiały radość, by miały swój charakterystyczny, unikalny styl wizualny i by były dostępne dla graczy o każdym poziomie zaawansowania – tłumaczy prezes zarządu All in! Games.
Spółka Happy Little Moments będzie studiem developerskim, której gry i aplikacje pozwolą dotrzeć do nowych użytkowników głównie poprzez platformę Nintendo Switch i przez to będą promować inne tytuły z portfolio All in! Games.
- Działalność Happy Little Moments będzie się koncentrować na nietypowych produkcjach oraz na wykorzystywaniu gier w mniej typowy dla rynku gier sposób. Mamy nadzieję, że to nowatorskie podejście pozwoli nam uzyskać przewagę konkurencyjną, co oczywiście pozytywnie wpłynie na nasze wyniki - mówi Piotr Żygadło.
Zespół Happy Little Moments liczyć będzie na początku dwie osoby, ale docelowo ma się powiększyć o kolejne oraz w dużym stopniu korzystać z outsourcingu. W dalszej przyszłości spółka planuje również większe produkcje, m.in. gry dla osób z problemami sensorycznymi lub percepcyjnymi.
All in! Games niedawno podpisało list intencyjny z brytyjską firmą Future Friends Games Limited. Spółki rozpoczęły negocjacje dotyczące współpracy przy wydaniu gry Exo One na PlayStation i Nintendo Switch. Według założeń listu intencyjnego All in! Games otrzyma wyłączne globalne prawa oraz licencję na komercyjną dystrybucję gry. To pierwszy krok dla All in! Games w zakresie tworzenia alternatywnych kanałów generowania przychodów.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.