Komunikaty PR

All in! Games ogłasza powstanie spółek zależnych i prace nad nową strategią

2021-09-07  |  10:00
Biuro prasowe

 

Notowany na GPW wydawca gier komputerowych All in! Games, ogłosił zawiązanie nowych spółek zależnych. Będą to studio developerskie i technologiczne Iron Bird Creations, a także Happy Little Moments, które zajmować się będzie tworzeniem gier i aplikacji na platformy PC oraz Nintendo Switch mających na celu kreowanie nowych systemów sprzedaży.

Powołanie nowych spółek i studiów developerskich jest jednym z ważnych elementów nowej strategii, której przygotowanie All in! Games finalizuje. Poprzez te działania krakowski wydawca chce dać większą niezależność oraz poczucie odpowiedzialności sprawnie funkcjonującym wewnętrznym zespołom developerskim. To przełoży się na jeszcze lepszą jakość realizowanych projektów.

- Bardzo nas cieszy, że działalność naszej spółki rozwinęła się do etapu, w którym możemy decydować się na taki krok. Już wcześniej All in! Games w niewielkim zakresie prowadził działalność developerską, w ramach której stworzyliśmy grę Red Wings: Aces of the Sky, ale chcieliśmy rozwinąć tą działalność. Wierzymy, że produkcja własnych gier oraz świadczenie usług technologicznych przełożą się na dotarcie do jeszcze większej liczby użytkowników oraz zwiększenie przychodów – wyjaśnia Piotr Żygadło, prezes zarządu All in! Games. - Spółka Iron Bird Creations będzie łączyć w sobie zaawansowaną technologię, czyli “Iron”, a także unikalną kreację, czyli “Bird” i będzie się składała z dwóch zespołów. Jeden będzie skupiony na tworzeniu gier, a drugi na działaniach czysto technologicznych, takich jak portowanie, sztuczna inteligencja, czy tzw. tech assessments. Chcielibyśmy nie tylko tworzyć produkcje do naszego portfolio, ale również oferować swoje usługi podmiotom zewnętrznym – dodaje.

Studio będzie prowadzić prace nad grą o oryginalnym IP. Jest ona planowana na konsole obecnej i nowej generacji na rok 2022. W kolejnym etapie zespół - łącznie liczący ok. 20 osób - będzie tworzył nowe prototypy, a także wspierał już wydaną grę poprzez dodatki i aktualizacje.

 - Iron Bird Creations powstaje na trzech filarach. Chcemy, by nasze gry sprawiały radość, by miały swój charakterystyczny, unikalny styl wizualny i by były dostępne dla graczy o każdym poziomie zaawansowania – tłumaczy prezes zarządu All in! Games.

Spółka Happy Little Moments będzie studiem developerskim, której gry i aplikacje pozwolą  dotrzeć do nowych użytkowników głównie poprzez platformę Nintendo Switch i przez to będą promować inne tytuły z portfolio All in! Games.

- Działalność Happy Little Moments będzie się koncentrować na nietypowych produkcjach oraz na wykorzystywaniu gier w mniej typowy dla rynku gier sposób. Mamy nadzieję, że to nowatorskie podejście pozwoli nam uzyskać przewagę konkurencyjną, co oczywiście pozytywnie wpłynie na nasze wyniki - mówi Piotr Żygadło. 

Zespół Happy Little Moments liczyć będzie na początku dwie osoby, ale docelowo ma się powiększyć o kolejne oraz w dużym stopniu korzystać z outsourcingu. W dalszej przyszłości spółka planuje również większe produkcje, m.in. gry dla osób z problemami sensorycznymi lub percepcyjnymi.

All in! Games niedawno podpisało list intencyjny z brytyjską firmą Future Friends Games Limited. Spółki rozpoczęły negocjacje dotyczące współpracy przy wydaniu gry Exo One na PlayStation i Nintendo Switch. Według założeń listu intencyjnego All in! Games otrzyma wyłączne globalne prawa oraz licencję na komercyjną dystrybucję gry. To pierwszy krok dla All in! Games w zakresie tworzenia alternatywnych kanałów generowania przychodów.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Sylen Studio ogłasza datę premiery pierwszej gry Komornik: Nieskruszony Biuro prasowe
2021-10-21 | 14:00

Sylen Studio ogłasza datę premiery pierwszej gry Komornik: Nieskruszony

Już 9 listopada odbędzie się premiera gry Komornik: Nieskruszony – pierwszej produkcji Sylen Studio na podstawie książek Michała Gołkowskiego. Dziś o godzinie 18:00 przy
Giełda Stars.Space bije rekord polskiego equity crowdfundingu
2021-10-21 | 10:00

Stars.Space bije rekord polskiego equity crowdfundingu

Wartość zapisów na akcje w ofercie publicznej spółki Stars.Space S.A., specjalizującej się w monetyzacji influencer marketingu, wyniosła 4,55 mln złotych. Tym samym
Giełda 11. edycja Konferencji Rada Nadzorcza już niebawem
2021-10-19 | 20:00

11. edycja Konferencji Rada Nadzorcza już niebawem

Po raz 11-ty najwybitniejsi eksperci i praktycy corporate governance wezmą udział w spotkaniu „Konferencja Rada Nadzorcza”, które odbędzie się w formule online już 27

Więcej ważnych informacji

Infrastruktura

Utrata danych poważnym problemem dla firm. Coraz więcej z nich decyduje się na zewnętrzne centra przetwarzania danych

Dane są dziś dla biznesu motorem napędowym i podstawą działalności. Ich utrata może oznaczać nawet wielomilionowe konsekwencje finansowe, niemożność kontynuowania działalności i utratę zaufania klientów. Tymczasem w ostatnich latach liczba naruszeń bezpieczeństwa danych wciąż rośnie, a związane z tym koszty są najwyższe w historii. Pandemia dodatkowo zwiększyła ryzyko, przyczyniając się do wzrostu liczby ataków hakerskich. Dlatego – jak podkreśla Sebastian Mikołajczyk, menedżer produktu Kolokacja w Grupie Orange – przedsiębiorstwa muszą dziś przykładać szczególną wagę do bezpieczeństwa swoich danych, a firmowa serwerownia to często za mało, żeby zapewnić im konieczną ochronę.

Ochrona środowiska

Europejski Zielony Ład budzi niepokój producentów mleka. Może spowodować spadek wydajności produkcji i wzrost kosztów

Europa chce być neutralna dla klimatu do 2050 roku, a to oznacza poważne zmiany dla rolników. Zielona transformacja wymaga bowiem wprowadzenia daleko idących zmian w produkcji rolno-spożywczej, zwłaszcza zwierzęcej. Hodowcy bydła i producenci mleka obawiają się spadku wydajności i wzrostu kosztów produkcji, a tym samym kłopotów finansowych całego sektora, który jest znaczącym producentem żywności w kraju i ważnym eksporterem. Dlatego apelują o zachowanie równowagi między ekologią a ekonomią.

Handel

Trzeci kwartał nie był dobry dla chińskiej gospodarki. Trwający tam kryzys energetyczny może się odbić także na polskim rynku

Od tygodni na rynku chińskim trwa kryzys związany z niewypłacalnością największego lokalnego dewelopera, a także kolejnych podmiotów w branży. To mocno przekłada się na wyniki całej gospodarki Państwa Środka. Dodatkowo w przemyśle zaczyna brakować energii, co wymusza przestoje fabryk. Powodzie uniemożliwiają wydobywanie większej ilości węgla, więc Chiny chcą zwiększyć jego import. Jeśli zima w Europie i Azji będzie mroźna, to już drogie surowce mogą jeszcze podrożeć. Trwający w Chinach kryzys energetyczny może mieć poważne konsekwencje dla światowego rynku węgla i może być odczuwalny również w Polsce. Eksperci oceniają, że nie powinien on jednak wpłynąć na długofalową strategię zielonej rewolucji energetycznej w Państwie Środka.

Handel

Rekordowo niska szara strefa na rynku tytoniowym. Eksperci widzą szansę dla budżetu na większe wpływy z akcyzy na papierosy

– Podniesienie podatku akcyzowego o 5 proc. przełoży się na wzrost ceny paczki papierosów o około 30 gr. To bardzo skromna propozycja. Mamy dużą przestrzeń do tego, aby podnieść ten podatek wyżej – ocenia ekspert podatkowy Wojciech Bronicki. Jak szacuje, podniesienie minimalnej stawki akcyzy na papierosy o 15 proc. przełożyłoby się na blisko 2 mld zł dodatkowych wpływów do budżetu państwa. Mogłoby też skłonić część palących do rzucenia nałogu. Zdaniem ekspertów moment na wprowadzanie takiej podwyżki jest sprzyjający, bo szara strefa na rynku wyrobów tytoniowych w Polsce spada od sześciu lat i w tej chwili jest rekordowo niska: wynosi 5,5 proc.