Asmodev prezentuje demo gry Priest Simulator na platformie Steam
Asmodev, studio specjalizujące się w produkcji gier klasy indie premium o wyróżniającej się, mrocznej i romantycznej tematyce, udostępniło w ramach jesiennej edycji festiwalu Steam Next wersję demonstracyjną gry Priest Simulator. Zaprezentowanie fragmentu pełnej wersji tytułu pozwoli żywieckiemu deweloperowi zebrać cenny feedback oraz powiększyć liczbę osób zapisanych na wishliście gry.
W ramach trwającej od 1 do 7 października jesiennej edycji festiwalu Steam Next Asmodev zaprezentował wersję demonstracyjną gry Priest Simulator. Dzięki wydarzeniu Valve gracze mają możliwość wypróbowania dema oraz kontaktu z twórcą. Producent upiornych tytułów liczy na zebranie cennego feedbacku, który udoskonali finalną wersję tytułu.
- Wyciągamy wnioski, oglądając zapisy rozgrywek i czytając komentarze. Na razie nie pojawiło się nic groźnego, co zmusiłoby nas do drastycznej zmiany planów. Ludzie zgłaszają drobne błędy i sugerują niewielkie zmiany. Obawiałem się, że oberwie się nam za kilka rzeczy, które postanowiliśmy zrobić “po swojemu”, jak na przykład prostacki scenariusz i wulgarny dubbing, ale widocznie trafił swój na swego – mówi Michał Jodłowiec, prezes Asmodevu.
Priest Simulator to flagowy tytuł żywieckiego studia. Pełna wersja gry będzie zawierać 100 misji, w których gracz wcieli się w rolę księdza-wampira. Do jego zadań będzie należało m.in. zwalczanie sekt oraz zawieranie sojuszy, które pomogą zapanować nad wiejską parafią i znajdującymi się w niej wiernymi. W świecie gry udzielamy sakramentów, odprawiamy egzorcyzmy oraz zdobywamy łupy, które pomagają w remoncie kościoła. Odpicowana parafia przyciąga wiernych, a ci pomagają nam w walce z szatanistami dowodzonymi przez potężnych hersztów.
***
O spółce
Asmodev SA tworzy gry własne oraz na zlecenie. Spółka specjalizuje się w produkcjach o mrocznej i często szokującej tematyce. Firma została założona na początku 2018 r. w Warszawie. Asmodev ubiega się o dopuszczenie do notowań na NewConnect. Druga autorska produkcja studia - Ultimate Summer, trafiła na początku 2021 r. do sprzedaży. Spółka pracuje obecnie nad Priest Simulator oraz trzema grami na zlecenie Gaming Factory: Mercyful Flames, Booze Master oraz Human Farm. Do portfolio produkcyjnego dewelopera dołączyły także niedawno dwie nowe pozycje przygotowywane na zlecenie: Pope Simulator i I am Your Principal.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.