Komunikaty PR

BitBay spełnił wszystkie wymagania estońskiej FIU

2021-09-30  |  01:00
Biuro prasowe
Kontakt

To oznacza, że BitBay jest pierwszą giełdą kryptowalut z licencją wydaną w Estonii, która pomyślnie przeszła tę ocenę. Po ukończeniu procedury audytowej, spółka upubliczniła również swoje sprawozdanie finansowe.

 

Audyt finansowy został przeprowadzony przez niezależną zewnętrzną agencję audytową, certyfikowaną przez estoński rząd. Zbadano istnienie i stan aktywów oraz ich obecność na kontach użytkowników – obejmuje to zarówno aktywa kryptowalutowe, jak również fiducjarne. Analizie w ramach audytu podlegały także sprawozdania finansowe oraz dochody, przychody i zyski. Potwierdzono również zgodność działań firmy z obowiązującymi procedurami AML (Anti-Money Laundering – przeciwdziałanie praniu pieniędzy) i KYC (Know Your Customer – weryfikacja tożsamości klienta).

 

Wyżej wymienione analizy zostały przeprowadzone w ramach wymogów narzucanych przez estońskie prawo. Wyniki audytu świadczą o tym, że lokalni regulatorzy pozytywnie oceniają BitBay pod kątem wiarygodności, przejrzystości finansowej i bezpieczeństwa. Procedura potwierdziła również stabilność finansową firmy, a także odpowiednią ochronę i zabezpieczenie aktywów użytkowników. To oznacza, że każda jednostka waluty zdeponowana przez nich na koncie BitBay ma pokrycie w rzeczywistości. Ponadto, wszystkie wymagania dotyczące zwalczania nadużyć finansowych i bezpieczeństwa stawiane przez estońską jednostkę analityki finansowej są w pełni spełnione.

 

– Przejrzystość finansowa i bezpieczeństwo są dla nas najwyższymi priorytetami. Wierzymy, że w świecie finansów, także kryptowalutowych, odpowiednie regulacje prawne są koniecznością, aby zapewnić bezpieczeństwo wszystkich uczestników rynku. Uznanie tak szanowanego i wymagającego autorytetu jak estońska jednostka analityki finansowej potwierdza, że obraliśmy właściwą drogę rozwoju. Oczywiście, stały i dynamiczny rozwój rynku sprawia, że nie chcemy osiadać na laurach. Nieustannie będziemy poprawiać nasze standardy bezpieczeństwa i procedury wewnętrzne, aby spełnić oczekiwania regulatorów i zapewnić bezpieczeństwo naszym klientom – komentuje biuro prasowe BitBay.

 

Po wynikach audytu giełda kryptowalut BitBay upubliczniła również swoje sprawozdanie finansowe. Od października 2019 r. do grudnia 2020 r. spółka wypracowała 8 849 686 EUR przychodu netto, osiągając tym samym zysk netto w wysokości 6 591 835 EUR po opodatkowaniu.

 

O BitBay:

 

BitBay to jedna z największych giełd walut cyfrowych w Europie, z której korzysta ponad milion użytkowników. Firma została założona w 2014 roku, a jej działalność kontrolowana jest przez estońską jednostkę analityki finansowej (Financial Intelligence Unit). BitBay zapewnia bezpieczeństwo i ochronę wszystkich depozytów oraz transakcji w ramach platformy poprzez ścisłe przestrzeganie procedur z zakresu Anti-Money Laundering i Know Your Customer.

 

Użytkownicy mogą łatwo i sprawnie doładowywać swoje konta w walutach tradycyjnych poprzez kartę debetową lub kredytową oraz przelewy bankowe (tradycyjne i natychmiastowe). Platforma udostępnia możliwość handlowania ponad 50 rodzajami kryptowalut w parach z walutami tradycyjnymi (EUR, GBP i PLN), stablecoinami (USDT i USDC), oraz BTC i ETH. Aby sprostać rosnącemu zapotrzebowaniu konsumenckiemu i rozwijać biznes, firma wdraża usługi takie jak BitBay Kantor czy BitBay Pay.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE Biuro prasowe
2024-12-20 | 11:00

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

8. edycja rankingu SEC Newgate: WYCENA PREZESÓW #TOP30 POLSKIEJ GIEŁDY ponownie została zdominowana przez sektor finansów i bankowości, którego przedstawiciele odpowiadają
Giełda Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
2024-12-20 | 08:20

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Łódzkie studio gier, notowane na warszawskiej giełdzie, Big Cheese Studio S.A., przedstawia plany rozwoju na 2025 rok. Ich celem jest wzmocnienie pozycji spółki na globalnym rynku
Giełda Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
2024-12-02 | 14:00

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów

Bankier.pl zajął pierwsze miejsce w dwóch kategoriach tegorocznego Ogólnopolskiego Badania Inwestorów realizowanego przez Stowarzyszenie Inwestorów Indywidualnych.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom

Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.

Fundusze unijne

Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier

Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.