Cherrypick Games prezentuje wyniki za I kwartał 2021 roku
Cherrypick Games, notowany na NewConnect producent i wydawca gier mobilnych, odnotował w pierwszym kwartale 2021 r. 279 tys. zł przychodów ze sprzedaży. W raportowanym okresie istotnym zdarzeniem w spółce było zawarcie umowy z Pixel Trapps, której przedmiotem jest przygotowanie i wydanie e-sportowych gier mobilnych. W lutym br. Cherrypick Games odzyskało 250 tys. euro od Kuu Hubb Oy w ramach porozumienia rozliczeniowego związanego z przeniesieniem własności gry My Hospital na fińską spółkę. W sumie Cherrypick Games otrzymało do tej pory łączną kwotę 1 mln euro.
– Wyniki finansowe odnotowane przez spółkę w od stycznia do marca na poziomie przychodów ze sprzedaży wyniosły 279 tys. zł. Jednocześnie odnotowaliśmy stratę netto. Jest to związane z licznymi wyzwaniami, w istotnej mierze z wydłużonym procesem odzyskiwania należności od spółki KuuHubb Oy, co nie pozostaje to bez znaczenia dla procesu produkcyjnego oraz wydawniczego. Od dwóch lat dysponujemy ograniczonymi środkami na produkcję gier i kampanie związane z pozyskiwaniem graczy, co przełożyło się na brak premier nowych tytułów. Liczymy na to, że do końca sierpnia Kuu Hubb ureguluje pozostałą część zobowiązań, dzięki czemu w drugim w drugim półroczu odbędzie się globalne wydanie Solitaire: Adventure Journey i przynajmniej dwóch gier na platformę Skillz, przy czym cztery takie mamy w procesie produkcyjnym – mówi Marcin Kwaśnica, prezes zarządu spółki.
Zgodnie z ustaleniami pomiędzy stronami Cherrypick Games ma otrzymać jeszcze 1.609.707 euro w dwóch ratach (550 tys. euro do końca maja oraz 1.059.707 euro do końca sierpnia) powiększone o odsetki w wysokości 7 proc. p.a.
W zakresie produkcji casualowych kluczowym partnerem spółki jest Huuuge Games, z którym spółka ma umowę na wydanie autorskiej wersji pasjansa Solitaire: Adventure Journey. Gra trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Inne propozycje z portfolio autorskich tytułów Cherrypick Games to e-sportowe gry mobilne dedykowane na globalną platformę Skillz. Spółka zapowiada, że dwie premiery obędą się w drugim kwartale br. Firma planuje także przeniesienie notowań na rynek główny GPW.
– Istotne dla rozwoju naszej firmy było wznowienie działań, które umożliwią nam zmianę rynku notowań. Chcielibyśmy, aby debiut na głównym parkiecie Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie nastąpił jeszcze w tym roku. Wiele jednak zależy od tego jak przebiegnie spłata zobowiązań przez KuuHubb Oy. Dążymy do tego aby odzyskać wszystkie należności oraz ugruntować nasz model biznesowy. Jednym z naszych celów jest dywersyfikacja źródeł przychodów, które będą pochodzić z dwóch kluczowych dla nas segmentów sprzedaży: casualowych gier free to play oraz e-sportowych gier mobilnych – podsumowuje prezes spółki.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.