Cherrypick Games SA otrzymała 250 tys. euro należności od Kuu Hubb Oy

Cherrypick Games SA, notowany na NewConnect producent i wydawca gier mobilnych, w ramach zawartej w ubiegłym roku ugody z Kuu Hubb Oy, odzyskał drugą część zaległych należności, w kwocie 250 tys. euro, która została spłacona w dwóch transzach w lutym br. (100 i 150 tys. euro). Przedmiotem sporu pomiędzy spółkami było nieuiszczenie płatności za nabycie praw do gry My Hospital przez fińską spółkę. Do tej pory Cherrypick Games SA otrzymała zaległą płatność w kwocie 750 tys. euro oraz zwrot kaucji w kwocie 200 tys. euro od fińskiego komornika. Zgodnie z ustaleniami pomiędzy stronami Cherrypick Games SA otrzyma jeszcze 1.609.707 euro w dwóch ratach (550 tys. euro do końca maja oraz 1.059.707 euro do końca sierpnia) powiększone o odsetki w wysokości 7 proc. p.a.
- W wyniku zawartej z Kuu Hubb Oy ugody dotyczącej rozliczeń za sprzedaż naszej gry My Hospital otrzymaliśmy w pełnej wysokości drugą ratę płatności w kwocie 250 tys. euro. Łącznie, do tej pory, do naszej spółki wpłynęło już 1 mln euro. Liczymy na to, że nasz partner dotrzyma także terminów płatności dwóch pozostałych rat przypadających na maj oraz sierpień, co pozwoli nam w pełni realizować strategiczne cele przyjęte w spółce – mówi Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games. – Środki zamierzamy przeznaczyć na rozwój bieżącej działalności operacyjnej oraz nowe projekty – dodaje.
Zgodnie z zawartym 6 października 2020 roku porozumieniem w celu uregulowania wszystkich należności, wynikających z wyroku Trybunału Arbitrażowego z 17 sierpnia 2020 roku oraz umowy sprzedaży gry My Hospital, strony ustaliły, że Cherrypick Games SA otrzyma w czterech ratach w 2020 oraz 2021 roku łącznie 2.609.707 euro powiększone o ewentualne odsetki w wysokości 7 proc. p.a. Jednocześnie 31 października 2020 roku Cherrypick Games SA przestała być odpowiedzialne za utrzymanie techniczne i rozwój gry My Hospital. Do 23 lutego 2021 roku Cherrypick Games S.A. otrzymała 1 mln eur.
Aktualnie spółka koncentruje się na dwóch segmentach gier - z gatunku e-sportu mobilnego oraz casualowych produkcjach Free to Play.
W styczniu Cherrypick Games podpisało umowę z Pixel Trapps, spółką zależną Forestlight Games, z zamiarem rozwoju nowych tytułów w wersji mobilnej, w tym również e-sportowej. Cherrypick Games docelowo chce działać w modelu, w którym udziały z produkcji gier e-sportowych stanowić będą istotną część przychodów ze sprzedaży spółki.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.