Cherrypick Games SA otrzymała 250 tys. euro należności od Kuu Hubb Oy
Cherrypick Games SA, notowany na NewConnect producent i wydawca gier mobilnych, w ramach zawartej w ubiegłym roku ugody z Kuu Hubb Oy, odzyskał drugą część zaległych należności, w kwocie 250 tys. euro, która została spłacona w dwóch transzach w lutym br. (100 i 150 tys. euro). Przedmiotem sporu pomiędzy spółkami było nieuiszczenie płatności za nabycie praw do gry My Hospital przez fińską spółkę. Do tej pory Cherrypick Games SA otrzymała zaległą płatność w kwocie 750 tys. euro oraz zwrot kaucji w kwocie 200 tys. euro od fińskiego komornika. Zgodnie z ustaleniami pomiędzy stronami Cherrypick Games SA otrzyma jeszcze 1.609.707 euro w dwóch ratach (550 tys. euro do końca maja oraz 1.059.707 euro do końca sierpnia) powiększone o odsetki w wysokości 7 proc. p.a.
- W wyniku zawartej z Kuu Hubb Oy ugody dotyczącej rozliczeń za sprzedaż naszej gry My Hospital otrzymaliśmy w pełnej wysokości drugą ratę płatności w kwocie 250 tys. euro. Łącznie, do tej pory, do naszej spółki wpłynęło już 1 mln euro. Liczymy na to, że nasz partner dotrzyma także terminów płatności dwóch pozostałych rat przypadających na maj oraz sierpień, co pozwoli nam w pełni realizować strategiczne cele przyjęte w spółce – mówi Marcin Kwaśnica, prezes Cherrypick Games. – Środki zamierzamy przeznaczyć na rozwój bieżącej działalności operacyjnej oraz nowe projekty – dodaje.
Zgodnie z zawartym 6 października 2020 roku porozumieniem w celu uregulowania wszystkich należności, wynikających z wyroku Trybunału Arbitrażowego z 17 sierpnia 2020 roku oraz umowy sprzedaży gry My Hospital, strony ustaliły, że Cherrypick Games SA otrzyma w czterech ratach w 2020 oraz 2021 roku łącznie 2.609.707 euro powiększone o ewentualne odsetki w wysokości 7 proc. p.a. Jednocześnie 31 października 2020 roku Cherrypick Games SA przestała być odpowiedzialne za utrzymanie techniczne i rozwój gry My Hospital. Do 23 lutego 2021 roku Cherrypick Games S.A. otrzymała 1 mln eur.
Aktualnie spółka koncentruje się na dwóch segmentach gier - z gatunku e-sportu mobilnego oraz casualowych produkcjach Free to Play.
W styczniu Cherrypick Games podpisało umowę z Pixel Trapps, spółką zależną Forestlight Games, z zamiarem rozwoju nowych tytułów w wersji mobilnej, w tym również e-sportowej. Cherrypick Games docelowo chce działać w modelu, w którym udziały z produkcji gier e-sportowych stanowić będą istotną część przychodów ze sprzedaży spółki.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.