Komunikaty PR

Coraz bliżej premiery Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall

2021-06-08  |  13:30
Biuro prasowe

Podczas tegorocznego Festiwalu Warhammer Skulls, fani tego popularnego uniwersum mieli możliwość zapoznać się z najnowszym zwiastunem Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall. Mowa o flagowym tytule Carbon Studio, notowanego na NewConnect specjalisty w dziedzinie developmentu technologii Virtual Reality. W ramach wydarzenia twórcy gry rozpoczęli także zapisy do zamkniętej wersji beta. Premiera tytułu dedykowana na PC VR oraz Oculus Quest i Oculus Quest 2 zaplanowana jest na drugą połowę tego roku. Aktualnie na kanale Discord projektu trwa konkurs z listą życzeń.  Zapisy przyjmowane są do 10 czerwca.

- Za nami Festiwal Warhammer Skulls, branżowe wydarzenie dedykowane fanom uniwersum Warhammer Age of Sigmar. W ramach eventu odbyły się pokazy najlepszych gier. Nie mogło więc i zabraknąć Warhammer Age of Sigmar: Tempestfall, czyli naszego największego obecnie projektu VR. Był to idealny moment do zaprezentowania nowych materiałów z gry, 3 czerwca udostępniliśmy najnowszy trailer. To doskonałe zobrazowanie klimatu naszej emocjonującej rozgrywki. Wiemy, że gracze od dawna czekali na update z naszej strony – mówi Aleksander Caban, członek zarządu Carbon Studio. – Tempestfall od samego początku cieszy się niegasnącym zainteresowaniem, tym bardziej miło mi ogłosić, że wraz ze wspomnianym pokazem, rozpoczęliśmy także zapisy do beta testów na oficjalnym kanale Discord. Zapisy trwają do 10 czerwca. Szczegóły znajdują się także na naszej stronie internetowej. – dodaje Aleksander Caban.   

Kampania Tempestfall rozpoczyna się po niszczycielskim wydarzeniu znanym jako Necroquake w Krainie Śmierci. Potężna eksplozja mrocznej magii spowodowała powstanie sił Nighthaunt we wszystkich Krainach Śmiertelników. W odpowiedzi, Wielkie Przymierze Zakonu, powołało specjalny oddział wojowników, obdarzonych nadludzką szybkością, siłą i wytrzymałością, którzy są ucieleśnieniem gniewu Sigmara. Zadaniem gracza jest wcielenie się w rolę Lorda Arcanum Castora Stormscryera i zbadania nowego zagrożenia dla Krain Śmiertelników. W tym celu wykorzystywać będzie system oparty na gestach rąk, zaimplementowany w grze.

- Uniwersum Warhammera stanowi podstawę kilkudziesięciu książek oraz gier komputerowych i karcianych, przez co od lat zdobywa ogromną rzeszę fanów na całym świecie. Popularny świat fantasy posiada niezwykły potencjał do wykreowania widowiskowej i rozbudowanej gry strategicznej. Zamierzamy to wykorzystać, co ciekawe w niestandardowy sposób, bowiem Tempestfall to pierwszy projekt z tego uniwersum, który osadzony będzie w technologii wirtualnej rzeczywistości, z czego jesteśmy niezwykle dumni. Jednocześnie motywuje to nas do dalszego udoskonalania tytułu, tak by finalnie projekt spełnił wysokie oczekiwania fanów zarówno uniwersum, jak i gier VR. Projekt, przy którym pracujemy od stycznia 2020 r., zadebiutuje na rynku w drugiej połowie roku. Pojawi się w wersji na PC VR oraz na bezprzewodowe gogle Oculus Quest i Oculus Quest 2. Zachęcamy do śledzenia karty Steam oraz strony https://tempestfall.com/ – mówi Karolina Koszuta, członek zarządu Carbon Studio.

Budżet gry wynosi ok. 2,1 mln zł. Carbon Studio w projekcie pełni rolę zarówno producenta, jak i wydawcy. - Liczymy na to, że premiera Tempestfall będzie bardzo udana, co następnie wpłynie m.in. na wzrost wyników finansowych Carbon Studio w kolejnych kwartałach.– mówi Aleksander Caban.

Do końca 2021 r. Carbon Studio planuje przeniesienie notowań akcji spółki z rynku NewConnect na główny parkiet GPW w Warszawie.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.