Darren Newnham nowym prezesem United Label
United Label, globalny wydawca gier notowany na NewConnect, ma nowego prezesa. Decyzją Rady Nadzorczej spółki od 1 lipca br. funkcję tę będzie pełnić Darren Newnham, który ma ponad 25-letnie doświadczenie w branży gier.
- Jestem bardzo zadowolony, że udało nam się pozyskać tak dobrego menadżera, jakim jest Darren. Szczególnie biorąc pod uwagę jego doświadczenie w budowaniu nowego biznesu, miedzy innymi dla Sega i Disney Interactive. Mamy długoterminowe plany związane z United Label i jestem przekonany, że potencjalny sukces najbliższych premier tym bardziej rozwinie jej skrzydła, które zresztą są częścią logo spółki. – komentuje Marek Tymiński, prezes CI Games – największego akcjonariusza United Label. – Jednocześnie chcę podziękować Tomaszowi za jego wkład na pozycji dotychczasowego prezesa spółki i życzyć powodzenia w kolejnych wyzwaniach. – dodaje.
- Jestem zaszczycony, że Rada Nadzorcza powołała mnie na stanowisko Prezesa Zarządu United Label. Cieszę się, że mogę być częścią organizacji, która ma w sobie tyle kreatywności i pasji. – powiedział Darren Newnham, nowy prezes spółki. Jak dodał – W pełni odnajduję się w misji United Label. Naszym celem jest wspieranie twórców gier niezależnych za pomocą sprawdzonych możliwości wydawniczych. Będę oceniać strategię, analizować nowe możliwości biznesowe, umożliwiać zespołowi realizację jego celów i napędzać ogólny rozwój firmy. Zmiana prezesa Zarządu spółki w żaden sposób nie wpłynie negatywnie na zaplanowany proces wydawniczy w United Label; wszystkie już ustalone daty premier pozostają niezagrożone.
Zaczynając od sprzedaży detalicznej gier, Darren Newnham kształtował komercyjny krajobraz gier mobilnych w firmach Hutchison 3g (Three) i O2. W SEGA miał za zadanie budować europejską strategię gier dla kultowego japońskiego wydawcy, później pracował m.in. dla The Walt Disney Company. W 2016 roku Newnham wszedł do sektora e-sportu. W kwestiach dotyczących e-sportu doradzał ministrom rządu brytyjskiego, a zespołom i organizacjom – jak zmaksymalizować możliwości partnerstwa i sponsoringu. Przez ostatnie 2 lata zasiadał w Radzie Doradczej dla British Esports Association.
- Wprowadzenie United Label na rynek NewConnect było dla mnie bardzo ciekawym i ważnym doświadczeniem. Cieszę się, że mogłem wykorzystać swoje doświadczenia z czasów pracy w PwC i pomóc spółce w sprawnym wejściu na parkiet i przygotowaniu struktur raportowania giełdowego i zarządczego. Życzę Spółce samych sukcesów i udanych premier w najbliższych miesiącach. – komentuje Tomasz Litwiniuk, były prezes United Label.
United Label to wydawnictwo zajmujące się wspieraniem niezależnych deweloperów. W ubiegłym roku premierę miała pierwsza gra z portfolio spółki, "Röki". W najbliższych miesiącach ukażą się 3 kolejne tytuły. Już 29 lipca premierę będzie miała gra „Eldest Souls”. To dynamiczna gra typu „soulslike” w oprawie pixel’art, skupiająca się na starciach z bossami. Kolejny tytuł spółki – „Tails of Iron”, narracyjna gra z gatunku RPG, opowiadająca historię prawowitego dziedzica tronu królestwa szczurów, pojawi się w drugim półroczu 2021 r. Obie produkcje już w dniu premiery będą dostępne na wszystkich najważniejszych platformach.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.