Demolish Games ogłasza nową produkcje – Airship Captain
Demolish Games, producent gier z gatunku symulatorów, z grupy kapitałowej Ultimate Games, zapowiedział nowy projekt. Mowa o Airship Captain, w której gracz wciela się w rolę kapitana steampunk’’owego sterowca. Gra ukaże się w wersjach dedykowanych platformom PC oraz VR. Przed właściwą premierą tytułu, studio planuje przygotować wersję w trybie Early Access. Demolish Games pracuje jednocześnie nad swoim flagowym projektem z popularnej serii Demolish and Build – Demolish and Build 2022. Spółka planuje debiut na rynku NewConnect do końca br.
- Airship Captain to nasz najnowszy projekt, który obecnie jest w fazie wczesnej preprodukcji. Aktualnie skupiamy się na rekrutacji zespołu, który będzie pracować nad grą. W ramach rozgrywki gracz wcieli się w rolę kapitana sterowca w steampunk'owym świecie. Do jego głównych zadań należeć będzie dbanie o kondycję statku oraz transportowanie towarów pomiędzy portami – mówi Paweł Dywelski. – Dostrzegamy duży potencjał w wirtualnej rzeczywistości, dlatego tytuł będzie przygotowywany jednocześnie na platformy PC oraz VR. Gra będzie rozgrywana w otwartym świecie, co mamy nadzieję, zapewni graczom emocjonującą rozgrywkę. Chcemy także wydać Airship Captain w trybie Early Access. W kolejnych etapach przewidujemy dodanie nowych zadań oraz funkcjonalności, m.in. handel, czy walkę – dodaje Paweł Dywelski.
W kwietniu br. na Nintendo Switch zadebiutowała gra Car Demolition Clicker z portfolio Demolish Games. Wcześniej tytuł dostępny był na PC, Xbox i Play Station 4.
Car Demolition Clicker na PC sprzedała się w liczbie ponad 7 tys. kopii, wersja na konsole przekroczyła ponad 1 tys. kopii. Producentem gry jest studio Blue Sunset Games. Za wydanie projektu na PC odpowiadało Demolish Games, wydawcą wersji konsolowych jest Ultimate Games.
- Aktualnie skupiamy się na naszym flagowym, najważniejszym projekcie, czyli Demolish and Build 2022. Prace przebiegają zgodnie z założeniami. Premiera projektu planowana jest na przełomie 2021 i 2022 r. – dodaje Paweł Dywelski.
W Demolish and Build 2022 gracz wcieli się w rolę kierownika firmy budowlanej i będzie, m.in.: przyjmować i wykonywać zlecenia na wyburzenia, zatrudniać personel, obsługiwać maszyny budowlane oraz kupować posiadłości.
Spółka planuje debiut na rynku NewConnect do końca br.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.