Do gry wchodzi The Parasight – producent gier opartych o baśnie, mity i legendy

The Parasight, producent gier wideo z segmentu AA+ Premium Indie, pracuje nad pierwszym, autorskim projektem i w 2021 roku chce zadebiutować na rynku NewConnect. Gra z gatunku story-driven action-adventure 3D FPP znajduje się w zaawansowanej fazie produkcji. Tytuł, inspirowany słowiańskimi mitami i wierzeniami, jest nastawiony na odkrywanie ciekawej i rozbudowanej fabuły. Celem The Parasight jest realizowanie wysokiej klasy projektów i zdobycie pozycji lidera segmentu gier opartych o baśnie, mity i legendy.
The Parasight powstało we wrześniu 2019 roku. Na czele Studia stoi Bartosz Kaproń, związany z branżą kreatywną od ponad 14 lat. Jest współtwórcą wielu popularnych tytułów, m.in. Layers of Fear, czy Observer. W 2014 roku został uhonorowany Nagrodą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego za wybitne osiągnięcia w twórczości artystycznej. Zespół The Parasight tworzą doświadczeni eksperci w swoich dziedzinach, którzy przez wiele lat pracowali przy rozpoznawalnych projektach. Celem Studia jest tworzenie gier wideo inspirowanych rozmaitymi baśniami i legendami.
- W The Parasight chcemy realizować oryginalne autorskie projekty, łączące w sobie rozbudowaną rozgrywkę oraz wyjątkową, przewrotną narrację, która czerpie inspiracje z baśni, legend i mitów. Obecnie dysponujemy już w pełni grywalną wersją naszej autorskiej gry. Przeprowadziliśmy też pierwsze testy na wybranej grupie graczy i muszę przyznać, że jesteśmy bardzo zadowoleni z feedbacku, jaki uzyskaliśmy. Ze względu na toczące się rozmowy, nie możemy potwierdzić w tym momencie docelowych platform, bierzemy pod uwagę PC oraz konsole – mówi Bartosz Kaproń, prezes zarządu The Parasight.
Model biznesowy Studia oparty jest na produkcji i sprzedaży gier z segmentu AA+ Premium Indie. Spółka zapowiada realizację wysokiej klasy projektów, dedykowanych odbiorcy oczekującemu najwyższej jakości rozgrywki i doświadczeń, który jest w stanie zapłacić dużo więcej za unikatowe wrażenia. Ideą The Parasight jest premiera jednego tytułu na 24 miesiące.
- Zamierzamy nadać znanym baśniom i przypowieściom ludowym nowoczesny twist i przebić się przez warstwę nagromadzonych przez lata klisz. Mam nadzieję, że pozytywnie zaskoczymy odbiorców naszych gier specyficzną mieszanką elementów estetycznych. Realizm i surrealizm, klasyka i nowoczesność, zderzając ze sobą takie przeciwieństwa możemy sprawić, że zabłysną one jasno jak nigdy dotąd i dadzą graczom szansę na nowe, świeże spojrzenie na znane powszechnie motywy – dodaje Bartosz Kaproń.
The Parasight ma aspiracje dołączenia do grona spółek publicznych w 2021 roku.
- Jednym z naszych tegorocznych celów jest debiut na rynku NewConnect. Obecnie przedstawiamy spółkę inwestorom, ale chcemy, aby za naszym doświadczeniem przemawiał nasz autorski produkt, dlatego zanim upublicznimy spółkę, pokażemy efekt naszej pracy – informuje Bartosz Kaproń.
Strategia rozwoju Studia zakłada jego dynamiczny rozwój dzięki regularnemu dostarczaniu oryginalnych gier oraz zwiększaniu świadomości brandu The Parasight pozycjonowanego jako marka premium. W przyszłości Spółka zamierza pracować zarówno nad swoimi IP, jak również tytułami zewnętrznymi. Długoterminową ambicją Studia jest self-publishing.
Głównymi akcjonariuszami The Parasight są Bartosz Kaproń oraz inwestor branżowy, fundusz BliteFund.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

UE lepiej przygotowana na reagowanie na klęski żywiołowe. Od czasu powodzi w Polsce pojawiło się wiele usprawnień
Na tereny dotknięte ubiegłoroczną powodzią od rządu trafiło ponad 4 mld zł. Pierwsze formy wsparcia, w tym zasiłki, pomoc materialna czy wsparcie dla przedsiębiorców, pojawiły się już w pierwszych dniach od wystąpienia kataklizmu. Do Polski ma też trafić 5 mld euro z Funduszu Spójności UE na likwidację skutków powodzi. Doświadczenia ostatnich lat powodują, że UE jest coraz lepiej przygotowana, by elastycznie reagować na występujące klęski żywiołowe.
Prawo
Rzecznik MŚP: Obniżenie składki zdrowotnej to nie jest szczyt marzeń. Ideałem byłby powrót do tego, co było przed Polskim Ładem

Podczas najbliższego posiedzenia, które odbędzie się 23 i 24 kwietnia, Senat ma się zająć ustawą o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Zakłada ona korzystne zmiany w składkach zdrowotnych płaconych przez przedsiębiorców. Rzecznik MŚP apeluje do izby wyższej i prezydenta o przyjęcie i podpisanie nowych przepisów. Pojawiają się jednak głosy, że uprzywilejowują one właścicieli firm względem pracowników, a ponadto nie podlegały uzgodnieniom, konsultacjom i opiniowaniu.
Handel
Konsumpcja jaj w Polsce rośnie. Przy zakupie Polacy zwracają uwagę na to, z jakiego chowu pochodzą

Zarówno spożycie, jak i produkcja jaj w Polsce notują wzrosty. Znacząca większość konsumentów przy zakupie jajek zwraca uwagę na to, czy pochodzą one z chowu klatkowego. Polska jest jednym z liderów w produkcji i eksporcie jajek w UE, ale ma też wśród nich największy udział kur w chowie klatkowym. Oczekiwania konsumentów przyczyniają się powoli do zmiany tych statystyk.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.