Dr Piotr Kubiński nowym CEO i Head of Studio spółki Goat Gamez
Dr Piotr Kubiński, ekspert z dziedziny gier wideo i producent nagrodzonego Paszportem Polityki tytułu “Werewolf: The Apocalypse - Heart of the Forest”, został nowym CEO oraz Head of Studio Goat Gamez, spółki z rodziny Movie Games. Nowy prezes będzie odpowiedzialny za rozbudowę spółki oraz stworzenie zespołu developerskiego.
Goat Gamez to spółka skupiająca się na tworzeniu gier, które przedstawiają emocje świata sportu z nowej perspektywy. Jednym z jej inwestorów jest Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski oraz napastnik Bayernu Monachium.
Dr Piotr Kubiński, nowy CEO i Head of Studio, to doświadczony menedżer i ekspert w obszarze gier wideo. Przez ponad 12 lat pracował jako publicysta specjalizujący się w grach, m.in. w kultowym paśmie telewizyjnym Hyper+. W 2013 r. obronił poświęconą grom wideo rozprawę doktorską na Uniwersytecie Warszawskim. Od 2015 r. prowadzi badania poświęcone grom na Wydziale Polonistyki UW; współpracuje także z Polsko-Japońską Akademią Technik Komputerowych
- Dr Kubiński wnosi do Goat Gamez niezwykłą wartość ze względu na ekspertyzę w dwóch obszarach związanych z gamingiem. Po pierwsze, jest uznanym producentem, który doskonale wie jak poprowadzić studio, a jednocześnie zajmuje się naukowymi badaniami rynku i lepiej niż ktokolwiek rozumie trendy i zachowania graczy. Bardzo cieszymy się, że dołączył do naszego zespołu - mówi Mateusz Wcześniak, CEO Movie Games.
. Dr Kubiński to autor licznych publikacji naukowych, w tym książki „Gry wideo. Zarys poetyki”. Swoją wiedzę ekspercką wielokrotnie wdrażał do rozwiązań praktycznych jako kierownik licznych projektów badawczo-rozwojowych koncentrujących się na tworzeniu narzędzi wspierających proces developmentu gier. Jest także producentem nagrodzonej Paszportem Polityki gry „Werewolf: the Apocalypse - Heart of the Forest”.
- Gry wideo od samego początku splatały się ze sportem - najstarsze produkcje często inspirowały się konkretnymi dyscyplinami. Mimo że ta więź trwa już wiele dekad, to cały czas w grach o tematyce sportowej jest mnóstwo przestrzeni na nowe pomysły i rozwiązania. To duża szansa dla Goat Gamez. - mówi dr Piotr Kubiński.
W pierwszej kolejności dr Kubiński skupi się na rozbudowywaniu studia, z zamiarem stworzenia zespołu na potrzeby nowych produkcji.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.