DRAGO entertainment zawarło list intencyjny z MD Games
Tytuł Gas Station Simulator, od DRAGO entertainment – notowanego na NewConnect producenta gier wideo, pojawi się na rynku nie tylko na PC, ale i w wersjach konsolowych. Dzięki zawartej umowie intencyjnej ze studiem MD Games, gra zadebiutuje na platformach PlayStation i Xbox. Jednocześnie prolog Gas Station Simulator: Early Days dzisiaj otrzyma kolejne wzbogacenia w postaci 8 nowych wersji językowych. Premiera pełnej wersji symulatora prowadzenia stacji benzynowej zaplanowana jest na Q3 br.
– Cieszę się, że w niedługim czasie po sukcesie prologu Gas Station Simulator: Early Days na PC, podpisaliśmy list intencyjny z MD Games, na wykonanie portu pełnej wersji gry na popularne platformy konsolowe - PlayStation i Xbox. Liczymy, że na sprzęcie od Sony i Microsoftu produkcja ta będzie cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem. Dotychczasowa współpraca z MD Games przebiega bardzo dobrze, dlatego wybór twórcy portu kolejnego naszego tytułu poparty jest dotychczasowym doświadczeniem oraz kompetencjami tego zespołu. – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment. – Gas Station Simulator to nie jedyny tytuł jaki zamierzamy w najbliższym czasie skierować na platformy konsolowe, więcej szczegółów przekażemy już wkrótce. Niemniej jednak cieszę się, że coraz bardziej dywersyfikujemy grupę naszych odbiorców. Przypomnę, że rozważamy również adaptację Gas Station Simulator do wersji planszowej – dodaje Joanna Tynor.
Gas Station Simulator pozwala na rozbudowę i odnowę zniszczonej stacji benzynowej. Gracz może zajmować się renowacją i zagospodarowaniem zarówno samego budynku stacji, dojazdu do niej oraz terenu wokół. Użytkownik również ma za zadanie wyposażyć stację paliw w niezbędne urządzenia, wprowadzić sprzedaż podstawowych towarów potrzebnych kierowcom oraz kontynuować rozbudowę biznesu o dalsze usługi i towary zwiększające zyski i atrakcyjność unikalnej stacji benzynowej.
- Dla miłośników naszej gry mamy także drugą dobrą wiadomość. Od dzisiaj prolog Gas Station Simulator: Early Days dostępny będzie także w 8 dodatkowych wersjach językowych. Udostępniamy go w języku rosyjskim, chińskim, tureckim, niemieckim, czeskim, portugalskim (brazylijskim), ukraińskim, a nawet tajskim. W zanadrzu mamy kolejne wersje językowe, które jeszcze są w trakcie testów. Chcemy umożliwić dostęp do Gas Station Simulator możliwie najszerszej grupie odbiorców, bacznie obserwujemy skąd spływa zainteresowanie. Tłumaczenia na języki obce są swego rodzaju ukłonem dla wspaniałej społeczności, która buduje się wokół naszej produkcji. – mówi Lucjan Mikociak, szef studia DRAGO entertainment.
Rolę wydawcy projektu na PC pełni notowana na NewConnect spółka Movie Games, jednocześnie jeden z akcjonariuszy DRAGO entertainment.
W 2021 r. użytkownicy PC i konsol przeznaczą na rozrywkę łącznie 84 mld USD.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.