Komunikaty PR

DRAGO entertainment zawarło list intencyjny z MD Games

2021-06-22  |  11:30
Biuro prasowe

 

Tytuł Gas Station Simulator, od DRAGO entertainment – notowanego na NewConnect producenta gier wideo, pojawi się na rynku nie tylko na PC, ale i w wersjach konsolowych. Dzięki zawartej umowie intencyjnej ze studiem MD Games, gra zadebiutuje na platformach PlayStation i Xbox. Jednocześnie prolog Gas Station Simulator: Early Days dzisiaj otrzyma kolejne wzbogacenia w postaci 8 nowych wersji językowych. Premiera pełnej wersji symulatora prowadzenia stacji benzynowej zaplanowana jest na Q3 br.

– Cieszę się, że w niedługim czasie po sukcesie prologu Gas Station Simulator: Early Days na PC, podpisaliśmy list intencyjny z MD Games, na wykonanie portu pełnej wersji gry na popularne platformy konsolowe - PlayStation i Xbox. Liczymy, że na sprzęcie od Sony i Microsoftu produkcja ta będzie cieszyła się niesłabnącym zainteresowaniem. Dotychczasowa współpraca z MD Games przebiega bardzo dobrze, dlatego wybór twórcy portu kolejnego naszego tytułu poparty jest dotychczasowym doświadczeniem oraz kompetencjami tego zespołu. – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment. – Gas Station Simulator to nie jedyny tytuł jaki zamierzamy w najbliższym czasie skierować na platformy konsolowe, więcej szczegółów przekażemy już wkrótce. Niemniej jednak cieszę się, że coraz bardziej dywersyfikujemy grupę naszych odbiorców. Przypomnę, że rozważamy również adaptację Gas Station Simulator do wersji planszowej – dodaje Joanna Tynor.

Gas Station Simulator pozwala na rozbudowę i odnowę zniszczonej stacji benzynowej. Gracz może zajmować się renowacją i zagospodarowaniem zarówno samego budynku stacji, dojazdu do niej oraz terenu wokół. Użytkownik również ma za zadanie wyposażyć stację paliw w niezbędne urządzenia, wprowadzić sprzedaż podstawowych towarów potrzebnych kierowcom oraz kontynuować rozbudowę biznesu o dalsze usługi i towary zwiększające zyski i atrakcyjność unikalnej stacji benzynowej.

- Dla miłośników naszej gry mamy także drugą dobrą wiadomość. Od dzisiaj prolog Gas Station Simulator: Early Days dostępny będzie także w 8 dodatkowych wersjach językowych. Udostępniamy go w języku rosyjskim, chińskim, tureckim, niemieckim, czeskim, portugalskim (brazylijskim), ukraińskim, a nawet tajskim. W zanadrzu mamy kolejne wersje językowe, które jeszcze są w trakcie testów. Chcemy umożliwić dostęp do Gas Station Simulator możliwie najszerszej grupie odbiorców, bacznie obserwujemy skąd spływa zainteresowanie. Tłumaczenia na języki obce są swego rodzaju ukłonem dla wspaniałej społeczności, która buduje się wokół naszej produkcji. – mówi Lucjan Mikociak, szef studia DRAGO entertainment.

Rolę wydawcy projektu na PC pełni notowana na NewConnect spółka Movie Games, jednocześnie jeden z akcjonariuszy DRAGO entertainment.

W 2021 r. użytkownicy PC i konsol przeznaczą na rozrywkę łącznie 84 mld USD.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.