Epic VR ma umowę z Toyotą
Epic VR, doświadczony Software House VR/AR, nawiązał współpracę z Toyotą. Spółki podpisały umowę na mocy której Epic VR przygotuje rozwiązanie VR dla znanego koncernu motoryzacyjnego. Aplikacja wykorzystywana będzie do wsparcia wewnętrznych szkoleń pracowników Toyoty. Jednocześnie Epic VR rozwija swoją działalność na rynku gier, obecnie pracuje nad swoją grą survivalową w technologii VR.
- Cieszymy się, że do grona naszych partnerów biznesowych dołączyła globalna marka motoryzacyjna Toyota. W ramach nawiązanej współpracy i zawartej umowy zrealizujemy projekt aplikacji VR, która będzie wspierać wewnętrzne szkolenia pracowników koncernu motoryzacyjnego. W aplikacji skupiamy się na pokazaniu skutków potencjalnych błędnych decyzji – informuje Adrian Łapczyński, prezes zarządu Epic VR.
Wirtualna rzeczywistość zyskuje coraz większą popularność w projektach szkoleniowych ze względu na umożliwianie realnych odtworzeń potencjalnych zagrożeń. – W projekcie dla Toyoty skupimy się na zademonstrowaniu w praktyce popełnionego błędu, wraz ze wszystkimi skutkami, jakie może on mieć dla końcowego odbiorcy produktu, jakim jest samochód. Obecnie jesteśmy na finalnym etapie prac nad aplikacją – mówi Adrian Łapczyński.
To nie jedyny projekt Epic VR dla branży motoryzacyjnej. Spółka zrealizowała już rozwiązanie dla Mitsubishi. Był to projekt promocyjny, w którym każdy mógł doświadczyć wirtualnej przejażdżki nowym, niedostępnym jeszcze wówczas w Polsce, modelem samochodu.
Epic VR od lat rozwija swoje kompetencje w obszarze szkoleniowym. Wyspecjalizowani pracownicy firmy dostarczają zaawansowane rozwiązania m.in. dla branży lotniczej, kopalni, jak i branży medycznej. Spółka dywersyfikuje swoją działalność również o rynek gier VR. Obecnie Epic VR pracuje nad grą survivalową pod roboczym tytułem Reptile Park VR na platformy Oculus Quest i Steam VR. W produkcji przeplatać się będą motywy współczesne i elementy sci-fi. Tytuł dostępny będzie w trybie dla jednego gracza, jednak spółka nie wyklucza wprowadzenia trybu multiplayer po premierze.
W portfolio studia są także projekty, takie jak: Metro VR, czy gra Stock Prestige VR, w której gracz wspina się po najbardziej rozpoznawalnych budynkach na świecie, od Burj Khalifa, poprzez Empire State Building, aż po Wieże Eiffla.
Spółka w 2022 roku planuje dołączyć do grona spółek notowanych na rynku NewConnect.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.