Komunikaty PR

Genomtec wzmacnia skład zarządu - Charudutt Shah dołącza do spółki

2021-05-31  |  16:30
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.1 MB )

Genomtec SA, notowana na rynku NewConnect spółka zajmująca się rozwojem innowacyjnych technologii medycznych stosowanych w diagnostyce genetycznej w miejscu opieki nad pacjentem – POCT ogłosiła, że do składu zarządu Spółki dołącza Charudutt Shah. Nowo powołany członek zarządu Genomtec jest menadżerem wyższego szczebla z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem m.in. w obszarze rozwoju biznesu, zarządzaniu marketingiem i sprzedażą oraz planowaniu strategicznym w sektorze genetycznej diagnostyki klinicznej. Swoją pracę w Genomtec rozpocznie od 1 sierpnia 2021 r.

- Wzmacniamy w organizacji nasze dotychczasowe kompetencje w zakresie międzynarodowych relacji biznesowych oraz rozwoju operacji handlowych. Charudutt Shah wnosi również  głębokie zrozumienie wyzwań i możliwości związanych z komercjalizacją nowej diagnostyki genetycznej, a także doświadczenie w osiąganiu bardzo dużych sukcesów rynkowych dla firmy i jej pracowników. Dotychczasowe doświadczenie Charudutt Shah pomoże nam przy komercjalizacji mobilnego systemu diagnostycznego – Genomtec ID, jak i w pozostałych projektach. Witamy na pokładzie - powiedział Miron Tokarski, współzałożyciel i prezes Genomtec.

Charudutt Shah posiada kilkunastoletnie doświadczenie kierownicze w obszarze komercjalizacji produktów, rozwoju marek i partnerstwa z międzynarodowymi podmiotami. Obecnie zajmuje stanowisko Dyrektora Marketingu w firmie BioMérieux SA z siedzibą w Lyonie we Francji - światowego lidera w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej i badań nad chorobami zakaźnymi, gdzie jest odpowiedzialny za marketing komercyjny w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA). W ramach swojej funkcji nadzoruje wprowadzanie na rynek i marketing paneli BioFire w kierunku syndromicznych chorób zakaźnych oraz instrumentów do szybkiej identyfikacji patogenów.  W swojej pracy główny nacisk kładzie na rozwój strategii wejścia na rynek, zwiększanie świadomości klinicystów, dostęp do rynku oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie testów do różnych ekosystemów opieki zdrowotnej w celu poprawy opieki nad pacjentami.

Poprzednio związany był z firmą Spartan Bioscience z siedzibą w Ottawie, Ontario, gdzie jako Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu odpowiadał za sprzedaż, marketing i strategie dystrybucji produktów w skali międzynarodowej. W latach 2010 - 2014 pełnił funkcję Global Marketing Manager w Luminex Corporation z siedzibą w Toronto, Ontario, gdzie zarządzał pierwszym w branży panelem multiplex PCR Respiratory Viral wraz z portfolio innych paneli chorób zakaźnych.

Spędził ponad dekadę na stanowiskach handlowych w branży diagnostycznej, opracowując strategie marketingowe, tworząc partnerstwa dystrybucyjne, odpowiadając na potrzeby klientów  wprowadzając innowacje i nowe produkty na rynek.

 

- Jestem niezwykle dumy, że będę mógł uczestniczyć w tym ważnym etapie rozwoju Genomtec oraz jego flagowego rozwiązania, czyli Genomtec ID. Spółka jest niezwykłym startupem - znanym i bacznie obserwowanym przez światowych gigantów, a innowacyjność wykorzystywanej przez nią technologii doceniono w  licznych międzynarodowych konkursach. Jestem podekscytowany możliwością dołączenia do Mirona Tokarskiego i jego utalentowanego zespołu. Wspólnie będziemy rozwijać platformę, aby stworzyć nową klasę przełomowych rozwiązań diagnostycznych do testowania bezpośrednio w punktach opieki zdrowotnej. Wierzę, że moje doświadczenie, umiejętności i zdolności do bliskiej współpracy ze środowiskiem biznesowym na całym świecie będą pomocne w dalszym rozwoju Genomtec i jego innowacyjnych produktów, które mogą odmienić świat  - powiedział Charudutt Shah, nowo powołany członek zarządu Genomtec.

Charudutt jest absolwentem Uniwersytetu w Toronto i posiada zarówno tytuł licencjata w dziedzinie nauk stosowanych i inżynierii, jak i magistra biotechnologii i zarządzania. Posiada również certyfikat studiów z zarządzania sojuszami strategicznym firm wydany przez Canadian Healthcare Licensing Association.

Flagowym rozwiązaniem Genomtec jest mobilny system diagnostyczny Genomtec ID, działający w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT®. Innowacyjny system diagnostyczny pozwala na przeprowadzenie jednocześnie kilku testów z jednej próbki, między innymi w kierunku określenia przyczyny infekcji dróg oddechowych czy chorób przenoszonych drogą płciową, i to nawet w 15 minut. Genomtec ID będzie przeznaczony do diagnostyki w miejscu kontaktu z pacjentem, np. gabinecie lekarskim, oddziale ratunkowym, a nawet aptece. Komercjalizacja systemu planowana jest na połowę 2022 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.