Genomtec wzmacnia skład zarządu - Charudutt Shah dołącza do spółki
Genomtec SA, notowana na rynku NewConnect spółka zajmująca się rozwojem innowacyjnych technologii medycznych stosowanych w diagnostyce genetycznej w miejscu opieki nad pacjentem – POCT ogłosiła, że do składu zarządu Spółki dołącza Charudutt Shah. Nowo powołany członek zarządu Genomtec jest menadżerem wyższego szczebla z wieloletnim, międzynarodowym doświadczeniem m.in. w obszarze rozwoju biznesu, zarządzaniu marketingiem i sprzedażą oraz planowaniu strategicznym w sektorze genetycznej diagnostyki klinicznej. Swoją pracę w Genomtec rozpocznie od 1 sierpnia 2021 r.
- Wzmacniamy w organizacji nasze dotychczasowe kompetencje w zakresie międzynarodowych relacji biznesowych oraz rozwoju operacji handlowych. Charudutt Shah wnosi również głębokie zrozumienie wyzwań i możliwości związanych z komercjalizacją nowej diagnostyki genetycznej, a także doświadczenie w osiąganiu bardzo dużych sukcesów rynkowych dla firmy i jej pracowników. Dotychczasowe doświadczenie Charudutt Shah pomoże nam przy komercjalizacji mobilnego systemu diagnostycznego – Genomtec ID, jak i w pozostałych projektach. Witamy na pokładzie - powiedział Miron Tokarski, współzałożyciel i prezes Genomtec.
Charudutt Shah posiada kilkunastoletnie doświadczenie kierownicze w obszarze komercjalizacji produktów, rozwoju marek i partnerstwa z międzynarodowymi podmiotami. Obecnie zajmuje stanowisko Dyrektora Marketingu w firmie BioMérieux SA z siedzibą w Lyonie we Francji - światowego lidera w dziedzinie diagnostyki laboratoryjnej i badań nad chorobami zakaźnymi, gdzie jest odpowiedzialny za marketing komercyjny w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce (EMEA). W ramach swojej funkcji nadzoruje wprowadzanie na rynek i marketing paneli BioFire w kierunku syndromicznych chorób zakaźnych oraz instrumentów do szybkiej identyfikacji patogenów. W swojej pracy główny nacisk kładzie na rozwój strategii wejścia na rynek, zwiększanie świadomości klinicystów, dostęp do rynku oraz wprowadzanie innowacyjnych rozwiązań w zakresie testów do różnych ekosystemów opieki zdrowotnej w celu poprawy opieki nad pacjentami.
Poprzednio związany był z firmą Spartan Bioscience z siedzibą w Ottawie, Ontario, gdzie jako Dyrektor ds. Rozwoju Biznesu odpowiadał za sprzedaż, marketing i strategie dystrybucji produktów w skali międzynarodowej. W latach 2010 - 2014 pełnił funkcję Global Marketing Manager w Luminex Corporation z siedzibą w Toronto, Ontario, gdzie zarządzał pierwszym w branży panelem multiplex PCR Respiratory Viral wraz z portfolio innych paneli chorób zakaźnych.
Spędził ponad dekadę na stanowiskach handlowych w branży diagnostycznej, opracowując strategie marketingowe, tworząc partnerstwa dystrybucyjne, odpowiadając na potrzeby klientów wprowadzając innowacje i nowe produkty na rynek.
- Jestem niezwykle dumy, że będę mógł uczestniczyć w tym ważnym etapie rozwoju Genomtec oraz jego flagowego rozwiązania, czyli Genomtec ID. Spółka jest niezwykłym startupem - znanym i bacznie obserwowanym przez światowych gigantów, a innowacyjność wykorzystywanej przez nią technologii doceniono w licznych międzynarodowych konkursach. Jestem podekscytowany możliwością dołączenia do Mirona Tokarskiego i jego utalentowanego zespołu. Wspólnie będziemy rozwijać platformę, aby stworzyć nową klasę przełomowych rozwiązań diagnostycznych do testowania bezpośrednio w punktach opieki zdrowotnej. Wierzę, że moje doświadczenie, umiejętności i zdolności do bliskiej współpracy ze środowiskiem biznesowym na całym świecie będą pomocne w dalszym rozwoju Genomtec i jego innowacyjnych produktów, które mogą odmienić świat - powiedział Charudutt Shah, nowo powołany członek zarządu Genomtec.
Charudutt jest absolwentem Uniwersytetu w Toronto i posiada zarówno tytuł licencjata w dziedzinie nauk stosowanych i inżynierii, jak i magistra biotechnologii i zarządzania. Posiada również certyfikat studiów z zarządzania sojuszami strategicznym firm wydany przez Canadian Healthcare Licensing Association.
Flagowym rozwiązaniem Genomtec jest mobilny system diagnostyczny Genomtec ID, działający w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT®. Innowacyjny system diagnostyczny pozwala na przeprowadzenie jednocześnie kilku testów z jednej próbki, między innymi w kierunku określenia przyczyny infekcji dróg oddechowych czy chorób przenoszonych drogą płciową, i to nawet w 15 minut. Genomtec ID będzie przeznaczony do diagnostyki w miejscu kontaktu z pacjentem, np. gabinecie lekarskim, oddziale ratunkowym, a nawet aptece. Komercjalizacja systemu planowana jest na połowę 2022 r.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.