Komunikaty PR

GPW podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia akcji Baked Games na rynek NewConnect

2021-07-20  |  11:00
Biuro prasowe

 

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie zatwierdziła Dokument Informacyjny Baked Games S.A. i podjęła uchwałę w sprawie wprowadzenia do obrotu na rynku NewConnect akcji polskiego producenta oraz wydawcy gier. W dniu debiutu do obrotu wprowadzonych zostanie łącznie 2.487.850 akcji zwykłych na okaziciela serii A i B o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Rolę autoryzowanego doradcy pełni ABISTEMA Kancelaria Doradcza spółka z o.o.  20 maja studio udostępniło prolog do swojej autorskiej gry Prison Simulator.

- Dołączenie do grona spółek publicznych to istotny i historyczny krok w rozwoju naszego studia. Liczymy, że debiut przyczyni się do zwiększenia rozpoznawalności naszej firmy na konkurencyjnym międzynarodowym rynku gier wideo oraz umożliwi nam pozyskanie nowego grona inwestorów, którzy tak jak my wierzą w model biznesowy Baked Games. Razem z naszymi akcjonariuszami czekamy na wyznaczenie przez GPW pierwszego dnia notowań. mówi Przemysław Bieniek, prezes zarządu Baked Games SA.

W procesie upublicznienia Baked Games studio wspiera Abistema Kancelaria Doradcza oraz Kancelaria Adama Osińskiego.

Baked Games finalizuje prace nad swoim największym tytułem: Prison Simulator. 20 maja br. na Steam udostępniony został prolog do gry, który w zaledwie pięć dni od premiery pobrało 120 000 użytkowników Steam (obecnie grę pobrało ponad 400 tys. graczy). Tym samym Prison Simulator: Prologue znalazł się w zestawieniu TOP3 spośród prologów/wczesnych dostępów gier z Grupy PlayWay. Projekt umożliwia wcielenie się w rolę strażnika fikcyjnego więzienia w stanie Nebraska w USA. W Prison Simulator: Prologue gracze mają możliwość tworzenia pierwszych kreacji postaci oraz muszą uporać się z panującym w areszcie buntem.

Premiera pełnej wersji gry na PC planowana jest na Q3 2021 r.

- Chcieliśmy, aby nasz projekt jak najdokładniej odzwierciedlał realia aresztu karnego, dlatego korzystaliśmy ze wskazówek doświadczonych pracowników aresztów karnych ze Stanów Zjednoczonych. Dzięki współpracy z funkcjonariuszami udało nam się zgłębić niedostępną wiedzę na temat codziennego życia w więzieniu. Zebrane informacje pomogły nam w wizualnej kreacji obiektu. Mamy nadzieję, że rozgrywka spodoba się graczom i będzie dla nich źródłem wielu nowych doświadczeń – mówi prezes zarządu Baked Games S.A.

Baked Games pracuje jednocześnie nad kilkoma pre-produkcjami oraz grą Security Guard. Współwydawcą zarówno Prison Simulator, jak i Security Guard  jest notowana na głównym parkiecie GPW spółka PlayWay SA.

W lipcu Baked Games S.A. udostępniła na Steam kartę swojej najnowszej pre-produkcji Alaska Gold Fever. Gracz w survivalowym symulatorze będzie przemierzać teren mroźnej Alaski w poszukiwaniu złota.

Oprócz produkcji autorskich gier, studio zamierza prowadzić także działalność portowo-wydawniczą. Zarząd firmy chce zapewnić w ten sposób generowanie stałych przychodów ze sprzedaży i obniżyć ryzyko operacyjne prowadzonej działalności.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.