HARM w II półroczu 2022 r. straci połączenie ze światem

Aurora Studio działająca w segmencie Indie Premium, zdradza pierwsze szczegóły projektu HARM i prezentuje pierwsze grafiki z nowej gry. Współwydawcami emocjonującego tytułu o charakterze survival-thriller są Forestlight Games i notowana na NewConnect Arts Alliance, jednocześnie współzałożyciele Aurora Studio. Premiera gry, której akcja toczy się w lesie po kataklizmie planowana jest na II półrocze 2022 r. Aktualnie Forestlight Games przeprowadza IPO o wartości do 3 mln zł. Proces ten poprzedza tegoroczne plany debiutu na rynku NewConnect.
- Zespół Aurora Studio, który pracuje nad HARM, w sposób precyzyjny realizuje poszczególne etapy projektu. Ufam, że dzięki tak dużemu zaangażowaniu uda nam się stworzyć emocjonującą i realistyczną produkcję. Gracz w ramach rozgrywki stawi czoła kataklizmom pogodowym, aby ocalić córkę i bezpiecznie wrócić do domu. Inspiracją do powstania tytułu były programy badawcze prowadzone przez Armię Amerykańską, a następnie Universytet of Alaska Fairbanks, oparte na wynalazkach Nicola Tesli. Dotyczyły oddziaływania fal radiowych wysokiej częstotliwości na procesy zachodzące w jonosferze, które mogłyby mieć wpływ na zawirowania pogodowe, a także oddziaływać na ludzką psychikę. – mówi Tomasz Mazur, CEO Forestlight Games. – HARM to dynamiczna produkcja, w której nie zabraknie wyzwań. Mechanika tytułu wymagać będzie od gracza strategicznego podejścia oraz podejmowania trudnych, często moralnych decyzji. W HARM gracz pozna nieoczywistą rzeczywistość i zmierzy się z wieloma sytuacjami, które wcześniej były mu znane jedynie z ekranu lub opowieści. Myślę, że HARM jest doskonałą inspiracją dla ekranizacji filmowej. Liczymy, że liczba graczy, którzy razem z nami wezmą udział w tej przygodzie, będzie imponująca – mówi Tomasz Mazur.
HARM to gra przygodowa z otwartym światem z gatunku survival z ,,trzymającą w napięciu’’ historią w tle. Główną postacią jest samotny ojciec, który wraz z córką przebywa na odległej od cywilizacji wyspie, połączonej ze światem zewnętrznym jedynie mostem przerzuconym nad rwącą rzeką. Rodzinną wyprawę nagle przerywa zerwanie wspomnianego mostu i pojawienie się gwałtownych anomalii pogodowych (tornada, burze śnieżne i wichury, lokalne burze magnetyczne z intensywną zorzą polarną), co powoduje drastyczne zerwanie łączności ze światem. Celem gracza jest przetrwanie jego i jego córki w nieprzyjaznym środowisku, poprzez m.in. wykonanie tymczasowego schronienia z rozpadającej się chaty, a finalnie rozwiązanie zagadki anomalii pogodowych i ucieczka z odciętej od świata wyspy. – W ostatnim czasie obserwujemy bardzo duże zainteresowanie graczy survivalowymi tytułami, te często wciągające rozgrywki pozwalają graczom przeżyć ,,wachlarz emocji’’. To cecha, która pozwala wyróżnić się tym tytułom na tle spokojniejszych gier przygodowych lub fabularnych, a dodatkowo oferuje dużą swobodę rozgrywki. – mówi Tomasz Mazur.
Aurora Studio planuje, aby gra HARM zadebiutowała na rynku pod koniec roku 2022. W pierwszej kolejności projekt pojawi się w wersji early access. Docelowo dostępny będzie w wersji na komputery stacjonarne (PC) oraz na popularne konsole: Nintendo Switch, Xbox oraz PlayStation.
Forestlight Games planuje zadebiutować na rynku NewConnect w II połowie 2021 r. Aktualnie spółka przeprowadza IPO o wartości do 3 mln zł. Środki chce przeznaczyć na finalizację produkcji, marketing autorskich gier oraz stworzenie portów tych projektów. Dodatkowo spółka planuje przeznaczyć kapitał na pre-produkcję wersji demo dwóch niezapowiedzianych jeszcze tytułów, a także rozwój technologii, która pozwoli na uruchomienie trybu dla kilku graczy w nowych projektach. Zapisy przyjmowane są do 16 lipca. Szczegóły emisji dostępne są na stronie: https://emisja.forestlightgames.com/

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.