IKEA i Annie Leibovitz uruchamiają program mentorski dla aspirujących fotografów
Annie Leibovitz objęła rolę pierwszego Artysty Rezydenta IKEA w styczniu 2023 roku. Współpracując z marką, fotografka interpretuje najciekawsze wnioski z najnowszego raportu "IKEA. Życie w Domu", przekształcając je w niezwykłe portrety dwudziestu pięciu osób z siedmiu krajów na całym świecie.
Teraz, w ramach projektu Artysta Rezydent IKEA: Annie Leibovitz, ogłoszono nowy, ekscytujący, globalny program mentorski. Pięciu młodych, aspirujących fotografów będzie miało niepowtarzalną okazję uczyć się od Leibovitz, realizując ten sam projekt co ona: interpretować wnioski z corocznego raportu „IKEA. Życie w Domu" poprzez obiektyw aparatu.
Globalny program mentorski jest otwarty dla młodych fotografów w wieku od 18 do 25 lat, ze znajomością języka angielskiego, którzy mogą się do niego zgłosić, składając swoje aplikacje między 1 a 30 czerwca. Program będzie trwał od lipca do listopada 2023 roku. Pięciu uczestników otrzyma porady i wsparcie mentorskie od Annie Leibovitz i ekspertów IKEA, w tym Dyrektora Kreatywnego Grupy Ingka Marcusa Engmana, oraz wynagrodzenie za pracę. Więcej informacji na temat sposobu, w jaki IKEA podzieli się ostatecznymi portretami zrobionymi w trakcie trwania współpracy z Annie Leibovitz, zostanie ujawnione, ale prace uczestników programu będą częścią zakończenia współpracy Artysty Rezydenta z IKEA.
W IKEA zawsze rozumieliśmy, że lepsze codzienne życie zaczyna się w domu. Wiemy, że domy to o wiele więcej niż cztery ściany i dach. Domy są tworzone przez ludzi, którzy w nich mieszkają, skrojone pod ich ulubione zajęcia i indywidualne potrzeby. Dzięki tej niezwykłej możliwości współpracy z Annie Leibovitz, chcemy wesprzeć rozwój młodych fotografów. Pragniemy, aby dostrzegli, jaką magię można stworzyć, kiedy patrzą na dom jako źródło inspiracji - mówi Belén Frau, Globalny Manager Komunikacji w Grupie Ingka (IKEA Retail).
O programie IKEA Artist in Residence: Annie Leibovitz
IKEA zawsze jest na bieżąco z tym, jak żyją ludzie na całym świecie. Poprzez coroczny raport „IKEA. Życie w Domu” oferuje unikalny wgląd w tę rzeczywistość. Ostatnie kluczowe dane wskazują, że globalnie aż 48% ludzi czuje, że ich życie w domu nie jest dostatecznie często reprezentowane w mediach. To wyzwanie zainspirowało współpracę ze światowej sławy amerykańską fotografką. Annie Leibovitz jest pierwszą Artystką Rezydentką IKEA i w ciągu najbliższych sześciu miesięcy będzie podróżować do Włoch, Indii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Japonii, aby dokumentować prawdziwe życie ludzi w ich domach.

Międzynarodowe mistrzostwa łączą świat szachów i finansjery

Majaland zauważony przez międzynarodowych inwestorów

Świąteczna Giełda Winyli w Galerii Turzyn
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Zielona transformacja wiąże się z dodatkowymi kosztami. Mimo to firmy traktują ją jako szansę dla siebie i Europy
Bez zaangażowania największych firm, które ograniczają własny ślad węglowy, będzie trudno o transformację energetyczną. Jak wynika z danych Europejskiego Banku Inwestycyjnego, w ubiegłym roku 61 proc. przedsiębiorstw z UE zainwestowało w walkę ze zmianą klimatu. Choć z tymi inwestycjami wiążą się zwykle ogromne koszty, część firm traktuje je jako szansę na podniesienie swojej konkurencyjności. Wśród znaczących korzyści podnoszą też kwestię zmniejszania zależności od dostaw surowców energetycznych z innych krajów.
Prawo
Rolnicy z Wielkopolski i Opolszczyzny protestują przeciwko likwidacji ich miejsc pracy. Minister rolnictwa deklaruje szukanie rozwiązań

W czwartek 24 kwietnia pracownicy towarowych gospodarstw rolnych z województw wielkopolskiego i opolskiego protestowali przed Ministerstwem Rolnictwa i Rozwoju Wsi w Warszawie. To już kolejny – po poznańskim – protest, który ma zwrócić uwagę na opieszałość urzędników w związku z zagospodarowaniem zwracanych do Zasobu Skarbu Państwa dzierżawionych gruntów, na których dziś prowadzona jest działalność rolnicza. Minister Czesław Siekierski przyjął delegację pracowników, która przekazała petycję z postulatami wymagającymi pilnych działań urzędniczych.
Prawo
W połowie maja pierwszym pakietem deregulacyjnym zajmie się Senat. Trwają prace nad drugim pakietem

Zgodnie z zaplanowanym porządkiem obrad na posiedzeniu 14–15 maja Senat zajmie się pierwszym pakietem deregulacyjnym, przygotowanym przez Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Przyjęty w ubiegłym tygodniu przez Sejm dokument zawiera około 40 rozwiązań, które mają ułatwić prowadzenie biznesu. W ciągu kilku miesięcy efekty mają być odczuwalne dla przedsiębiorców. Jednocześnie trwają już prace nad kolejnymi propozycjami deregulacyjnymi.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.