Incuvo zakończyło prace nad prototypem Green Hell VR!
InnerValue
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka|innervalue.pl| |e.moscicka|innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/
Dreszczowiec osadzony w rajskim świecie zadebiutuje na platformach VR w Q3 2021 roku
Incuvo, studio którego specjalizacją jest produkcja i porting tytułów dedykowanych na platformy wirtualnej rzeczywistości (VR), zakończyło prace nad prototypem swojego drugiego VR-owego projektu – Green Hell VR. Fabuła tytułu osadzona jest w deszczowych lasach amazońskiej dżungli. Spółka rozpoczęła prace nad wstępną wersją alpha. Premiera gry w wersji na platformy VR planowana jest na trzeci kwartał 2021 roku. Środki na produkcję tytułu pochodzą z przeprowadzonej w czerwcu tego roku kampanii crowdinvestingowej, w ramach której spółka pozyskała łącznie 2,8 mln zł. Incuvo jeszcze w tym roku dołączy do grona spółek notowanych na rynku NewConnect.
- Miło mi poinformować, że zakończyliśmy prace nad prototypem naszego projektu osadzonego w wirtualnej rzeczywistości - Green Hell VR. Tytuł powstaje na zlecenie studia Creepy Jar. Jesteśmy po wstępnej prezentacji produkcji przed spółką. Aktualnie rozpoczynamy prace nad wersją alpha – informuje Andrzej Wychowaniec, prezes Incuvo.
Green Hell VR to symulator przetrwania osadzony w unikalnym otoczeniu lasu deszczowego w Amazonii. Gracz, aby przetrwać i przejść do kolejnego poziomu, musi wykazać się uporem i wytrwałością. Postać wyposażona jedynie w dłonie będzie miała za zadanie wytwarzać broń, schronienia, polować i bronić się. – Green Hell VR to dreszczowiec osadzony w rajskim świecie. Tworzymy ten projekt na własny koszt. Środki na ten cel pozyskaliśmy z zakończonej niedawno kampanii crowdinvestingowej, która odbyła się na platformie CrowdConnect.pl W projekcie pełnimy rolę producenta i wydawcy – mówi prezes Incuvo. – Gra zadebiutuje na platformach VR PC w trzecim kwartale przyszłego roku, natomiast kilka miesięcy później udostępnimy ją w wersji na gogle Oculus Quest. – dodaje.
Debiutanckim projektem spółki w wersji VR był Layers of Fear, przygotowany na zlecenie studia Bloober Team. Prezentowany z perspektywy pierwszej osoby horror przedstawia historię szalonego malarza pogrążonego w szaleństwie, który jest w trakcie tworzenia dzieła swojego życia. Gracz ma za zadanie wniknąć w umysł artysty i odkryć tajemnice jego obłędu. – Grę wyprodukowaliśmy w 2019 roku. Dostępna jest w wersji stacjonarnej na platformie Steam a także na gogle Rift i Oculus Quest. Warto podkreślić, że tytuł od początku jest dobrze odbierany i osiąga dużą popularność wśród graczy. Wersja na Oculus Quest, u około 80 proc. odbiorców, osiągnęła najwyższą ocenę 5/5 gwiazdek. – dodaje Andrzej Wychowaniec. Koszt gry w sklepie oculus.com to 19,99 USD.
Incuvo jeszcze w tym roku planuje debiut na rynku NewConnect. – Po udanej emisji, w której pozyskaliśmy łącznie 2,8 mln zł, przyszedł czas na przygotowania do debiutu na rynku NewConnect. Mamy nadzieję, że do grona spółek giełdowych dołączymy na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku. – podsumowuje Andrzej Wychowaniec.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Polityka
Konkurencyjność UE priorytetem nowej Komisji Europejskiej. Wśród barier do eliminacji nadmierna biurokracja
Komisja Europejska w nowym składzie, pod wodzą Ursuli von der Leyen, właśnie rozpoczyna swoją kadencję. Zgodnie z zapowiedziami ma się skupić na ożywieniu stojącej w miejscu gospodarki UE, zwiększeniu konkurencyjności, odblokowaniu inwestycji i zniwelowaniu luki innowacyjnej dzielącej ją od Stanów Zjednoczonych i Chin. Dużym wyzwaniem będzie także zmniejszenie uciążliwej biurokracji, również w dostępie do europejskich funduszy.
Infrastruktura
Stan budynków w Polsce poprawia się zbyt wolno. Ma to negatywny wpływ na klimat i zdrowie mieszkańców
W ciągu ostatnich ośmiu lat kluczowe statystyki dotyczące stanu budownictwa i zdrowia publicznego na poziomie UE się nie poprawiły. Budynki nadal zużywają zbyt dużo energii, emitują coraz więcej gazów cieplarnianych, a liczba inwestycji w poprawę efektywności energetycznej wręcz maleje, co skutkuje coraz niższym rocznym wskaźnikiem renowacji. Tym samym budynki w Europie nadal nie zapewniają ich użytkownikom zdrowych i komfortowych warunków, co przekłada się na gorsze samopoczucie i problemy zdrowotne – pokazuje najnowsza, ósma edycja raportu „Barometr zdrowych budynków”.
Problemy społeczne
40 proc. Polaków nie czuje się zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby. Obawiają się problemów z dostępem do leczenia i jego finansowaniem
Większość Polaków obawia się chorób cywilizacyjnych, takich jak nowotwory i choroby sercowo-naczyniowe. Niemal 40 proc. nie czuje się w pełni zabezpieczonych na wypadek poważnej choroby – wynika z badania zleconego przez Nationale-Nederlanden. Badani obawiają się nie tylko braku zabezpieczenia finansowego, lecz także problemów z uzyskaniem pomocy lekarskiej i dostępem do badań. W odpowiedzi na te potrzeby Nationale-Nederlanden i Grupa LUX MED stworzyły we współpracy ofertę ubezpieczeniową łączącą pomoc finansową i usługi medyczne.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.