Incuvo zakończyło prace nad prototypem Green Hell VR!
InnerValue
Koszykowa 54
00-675 Warszawa
e.moscicka@innervalue.pl
535 562 945
https://innervalue.pl/
Dreszczowiec osadzony w rajskim świecie zadebiutuje na platformach VR w Q3 2021 roku
Incuvo, studio którego specjalizacją jest produkcja i porting tytułów dedykowanych na platformy wirtualnej rzeczywistości (VR), zakończyło prace nad prototypem swojego drugiego VR-owego projektu – Green Hell VR. Fabuła tytułu osadzona jest w deszczowych lasach amazońskiej dżungli. Spółka rozpoczęła prace nad wstępną wersją alpha. Premiera gry w wersji na platformy VR planowana jest na trzeci kwartał 2021 roku. Środki na produkcję tytułu pochodzą z przeprowadzonej w czerwcu tego roku kampanii crowdinvestingowej, w ramach której spółka pozyskała łącznie 2,8 mln zł. Incuvo jeszcze w tym roku dołączy do grona spółek notowanych na rynku NewConnect.
- Miło mi poinformować, że zakończyliśmy prace nad prototypem naszego projektu osadzonego w wirtualnej rzeczywistości - Green Hell VR. Tytuł powstaje na zlecenie studia Creepy Jar. Jesteśmy po wstępnej prezentacji produkcji przed spółką. Aktualnie rozpoczynamy prace nad wersją alpha – informuje Andrzej Wychowaniec, prezes Incuvo.
Green Hell VR to symulator przetrwania osadzony w unikalnym otoczeniu lasu deszczowego w Amazonii. Gracz, aby przetrwać i przejść do kolejnego poziomu, musi wykazać się uporem i wytrwałością. Postać wyposażona jedynie w dłonie będzie miała za zadanie wytwarzać broń, schronienia, polować i bronić się. – Green Hell VR to dreszczowiec osadzony w rajskim świecie. Tworzymy ten projekt na własny koszt. Środki na ten cel pozyskaliśmy z zakończonej niedawno kampanii crowdinvestingowej, która odbyła się na platformie CrowdConnect.pl W projekcie pełnimy rolę producenta i wydawcy – mówi prezes Incuvo. – Gra zadebiutuje na platformach VR PC w trzecim kwartale przyszłego roku, natomiast kilka miesięcy później udostępnimy ją w wersji na gogle Oculus Quest. – dodaje.
Debiutanckim projektem spółki w wersji VR był Layers of Fear, przygotowany na zlecenie studia Bloober Team. Prezentowany z perspektywy pierwszej osoby horror przedstawia historię szalonego malarza pogrążonego w szaleństwie, który jest w trakcie tworzenia dzieła swojego życia. Gracz ma za zadanie wniknąć w umysł artysty i odkryć tajemnice jego obłędu. – Grę wyprodukowaliśmy w 2019 roku. Dostępna jest w wersji stacjonarnej na platformie Steam a także na gogle Rift i Oculus Quest. Warto podkreślić, że tytuł od początku jest dobrze odbierany i osiąga dużą popularność wśród graczy. Wersja na Oculus Quest, u około 80 proc. odbiorców, osiągnęła najwyższą ocenę 5/5 gwiazdek. – dodaje Andrzej Wychowaniec. Koszt gry w sklepie oculus.com to 19,99 USD.
Incuvo jeszcze w tym roku planuje debiut na rynku NewConnect. – Po udanej emisji, w której pozyskaliśmy łącznie 2,8 mln zł, przyszedł czas na przygotowania do debiutu na rynku NewConnect. Mamy nadzieję, że do grona spółek giełdowych dołączymy na przełomie trzeciego i czwartego kwartału tego roku. – podsumowuje Andrzej Wychowaniec.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

Europa zapowiada walkę o bezpieczeństwo lekowe. Wsparcie dla tych inwestycji ma się znaleźć w przyszłym budżecie UE
Zaledwie 23 proc. światowej produkcji farmaceutycznej pokrywa Europa. Bardzo dynamicznie rośnie potencjał wytwórczy Azji i może się ona wysunąć na pozycję lidera. Ministrowie zdrowia krajów Unii Europejskiej są zgodni co do tego, że Europa powinna się stać atrakcyjnym rynkiem inwestycyjnym dla przemysłu farmaceutycznego i dążyć do samowystarczalności w produkcji leków i substancji czynnych niezbędnych do ich wytwarzania. Wciąż jednak przedsiębiorcy napotykają bariery biurokratyczne, a wsparcie krajowe i unijne dla inwestorów jest nadal niewystarczająco atrakcyjne.
Ochrona środowiska
Ponad 2 mld ludzi nie ma dostępu do czystej wody. To pogłębia ubóstwo i nierówności społeczne

Brak dostępu do wody pitnej to dziś codzienność m.in. w niektórych krajach Afryki Wschodniej. Idzie za tym nie tylko zwiększone ryzyko chorób, ale też pogłębiające się ubóstwo i nierówności społeczne. Mieszkańcy najbardziej dotkniętych suszą rejonów muszą się bowiem skupiać na poszukiwaniu wody zamiast na pracy czy nauce. ONZ szacuje, że realizacja do 2030 roku Celu 6. Zrównoważonego Rozwoju wymaga znacznego przyspieszenia.
Przemysł
Europejczycy popierają większe zaangażowanie UE w obronność. Prawie 90 proc. oczekuje ściślejszej współpracy państw członkowskich

90 proc. obywateli UE wskazuje, że państwa członkowskie powinny się bardziej zjednoczyć w obliczu obecnych wyzwań. Co istotne, dwie trzecie badanych oczekuje, że UE bardziej zaangażuje się w ich ochronę przed globalnymi zagrożeniami – wskazuje „Eurobarometr 2025”. Takie podejście jest dziś dominujące w większości krajów członkowskich. Sprzyjają temu także narzędzia proponowane przez KE na rzecz zwiększania inwestycji w rozwój zdolności obronnych.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.