Komunikaty PR

Krakowskie studia: DRAGO entertainment i Moonlit łączą siły

2021-08-30  |  10:00
Biuro prasowe

 

Trwa kampania marketingowa Gas Station Simulator – autorskiego tytułu DRAGO entertainment. Promocję gry wspiera partner biznesowy notowanego na NewConnect producenta gier, spółka Moonlit. Jest to możliwe dzięki zawartej umowie na zasadach cross-promocji. Współpraca obejmuje wzajemne promowanie Gas Station Simulator i Model Builder z portfolio Moonlit. Globalna premiera symulatora renowacji i rozbudowy stacji benzynowej zaplanowana jest na 15 września br.    

- Wielkimi krokami przygotowujemy się do premiery naszej autorskiej produkcji Gas Station Simulator. Tytuł zadebiutuje na PC już 15 września. Obecnie realizujemy intensywną kampanię marketingową gry, w czym poza Movie Games, wspiera nas również spółka Moonlit. Na mocy podpisanej umowy nasz partner biznesowy przeprowadzi cross-promocję Gas Station Simulator, a DRAGO entertainment będzie odpowiedzialne za promocję Model Builder z portfolio Moonlit  – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment. – Współpracę podjęliśmy z uwagi na potencjał obu naszych gier. To nie pierwsza tego rodzaju umowa zawarta przez Moonlit. Firma podjęła wcześniej współpracę m.in. ze studiem 11bit Studios, w ramach której gracze Model Builder’ a otrzymają możliwość składania i malowania modeli z gry Frostpunk.. Liczymy, że duże doświadczenie naszego partnera biznesowego przełoży się na rozpoznawalność Gas Station Simulator wśród graczy i jednocześnie wysoką sprzedaż tytułu – dodaje Joanna Tynor.

Kontrakt pomiędzy DRAGO entertainment, a Moonlit umożliwia m.in. wzajemne wykorzystanie określonych elementów obu tytułów.

Gas Station Simulator rozgrywa się w USA wzdłuż autostrady prowadzącej przez pustynię. Gra pozwala na rozbudowę i odnowę zniszczonej stacji benzynowej. Użytkownik zajmuje się renowacją i zagospodarowaniem  stacji benzynowej, jak i terenu wokół. Gracz ma za zadanie wyposażyć stację paliw w niezbędne urządzenia, wprowadzić sprzedaż podstawowych towarów potrzebnych kierowcom oraz kontynuować rozbudowę biznesu o dalsze usługi i towary zwiększające zyski i atrakcyjność unikalnej stacji benzynowej. Ponadto w grze można odkryć wiele urozmaiceń w postaci mini-gier oraz zabawnych wątków.

Wishlista Gas Station Simulator cały czas rośnie. Obecnie liczy ponad 110 tys. zapisów. Demo oraz prolog tytułu do tej pory pobrało niespełna 500 tys. użytkowników. Ze względu na duże zainteresowanie grą, twórcy tego projektu szykują dla użytkowników także wersje konsolowe tytułu. Będzie to możliwe dzięki zawartej współpracy ze studiem MD Games. Partner biznesowy spółki wykona porty gry na platformy konsolowe. Spółka planuje, aby gra w wersji na PlayStation4 oraz Xbox pojawiła się na rynku w 2022 roku.

Jak już zostało wspomniane, globalna premiera Gas Station Simulator, przy współpracy z notowaną na rynku NewConnect spółką Movie Games, odbędzie się już 15 września. Za wydanie i dystrybucję gry na rynku chińskim odpowiada firma HeartBeat Interactive Entertainment Ltd. z siedzibą w Fujian.  

Niedawno DRAGO entertainment podsumowało wyniki za Q2 br. W raportowanym okresie spółka wypracowała prawie 0,4 mln zł przychodów netto ze sprzedaży, co dało prawie 4-krotny wzrost wyniku w porównaniu r/r. Od stycznia do czerwca firma osiągnęła przychody ze sprzedaży o wartości niespełna 0,5 mln zł.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.