Komunikaty PR

Live Motion Games SA zawarła umowę z Epic VR na port gry Builder Simulator

2021-09-15  |  10:00
Biuro prasowe

 

Builder Simulator, jeden z autorskich tytułów notowanej na NewConnect spółki Live Motion Games SA, pojawi się także w wersji  VR. Twórca symulatora budowy domów zawarł umowę ze spółką Epic VR - doświadczonym specjalistą z rynku Virtual Reality - na stworzenie portu, który przeniesie produkcję do świata wirtualnej rzeczywistości. Premiera gry w jej podstawowej wersji na PC zaplanowana jest na Q1 2022 r.

W Builder Simulator gracz jest prowadzony za rękę od zbrojenia, przez budowę zaprawy, po stawianie cegieł do budowy różnego rodzaju domów. Premiera gry w wersji na PC zaplanowana jest na Q1 2022 r., na styczeń 2022 zespół Live Motion Games SA zapowiedział wydanie prologu do gry.

Builder Simulator to nie pierwszy projekt od Live Motion Games SA, który zostanie przeniesiony na platformy wirtualnej rzeczywistości. W lipcu br. producent gier zawarł umowę z Ultimate VR na stworzenie VR-owego portu gry do Train Station Renovation, flagowej produkcji studia. Symulator renowacji stacji kolejowych i pociągów trafił do sprzedaży w kwietniu 2020 roku i cieszy się sporym zainteresowaniem graczy – w niespełna dobę od premiery zwróciły się wszystkie poniesione koszty produkcyjne. 

Współwydawcą obu tytułów jest notowana na głównym rynku GPW spółka PlayWay S.A.

- Builder Simulator to idealna gra dla tych osób, które chcą poczuć trud budowy domu i poczuć złożoność takiego przedsięwzięcia. Cały czas nanosimy jeszcze ostatnie poprawki i szlify przed premierą. Ponad 280 tys. osób zagrało w wersję demonstracyjną, dzięki czemu zebraliśmy obfity feedback od graczy. To pozwala nam, jeszcze przed wydaniem gry, nanosić zmiany i poprawki, których społeczność oczekuje – mówi Michał Kaczmarek, CEO w Live Motion Games S.A.

Za wykonanie portu odpowiadać będzie Epic VR, producent gier VR i zarazem doświadczony Software House VR/AR. Równolegle do produkcji i wydawania gier VR, spółka dostarcza ,,szyte na miarę’’ zaawansowane rozwiązania dedykowane m.in. dla przemysłu, branży ubezpieczeniowej, logistycznej, czy szkoleniowej.

- Builder Simulator wpisuje się w coraz popularniejszy trend gier z gatunku symulatorów. Wydanie tej gry w formie VR pozwoli na przeniesienie użytkownika wszystkimi zmysłami do świata gry. To zwiększy atrakcyjność tytułu, ponieważ wirtualna rzeczywistość daje zupełnie nowe, zaawansowane możliwości grania, w przeciwieństwie do jakichkolwiek innych urządzeń tradycyjnych (konsol czy komputerów PC) – ocenia Adrian Łapczyński, prezes zarządu Epic VR.

Builder Simulator znajduje się obecnie wśród 14 polskich gier sklasyfikowanych w pierwszej 100 rankingu Global Top Wishlist platformy Steam, czyli listy najbardziej oczekiwanych premier.

Karta Steam: Builder Simulator na Steam (steampowered.com)

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.