Live Motion Games SA zawarła umowę z Epic VR na port gry Builder Simulator
Builder Simulator, jeden z autorskich tytułów notowanej na NewConnect spółki Live Motion Games SA, pojawi się także w wersji VR. Twórca symulatora budowy domów zawarł umowę ze spółką Epic VR - doświadczonym specjalistą z rynku Virtual Reality - na stworzenie portu, który przeniesie produkcję do świata wirtualnej rzeczywistości. Premiera gry w jej podstawowej wersji na PC zaplanowana jest na Q1 2022 r.
W Builder Simulator gracz jest prowadzony za rękę od zbrojenia, przez budowę zaprawy, po stawianie cegieł do budowy różnego rodzaju domów. Premiera gry w wersji na PC zaplanowana jest na Q1 2022 r., na styczeń 2022 zespół Live Motion Games SA zapowiedział wydanie prologu do gry.
Builder Simulator to nie pierwszy projekt od Live Motion Games SA, który zostanie przeniesiony na platformy wirtualnej rzeczywistości. W lipcu br. producent gier zawarł umowę z Ultimate VR na stworzenie VR-owego portu gry do Train Station Renovation, flagowej produkcji studia. Symulator renowacji stacji kolejowych i pociągów trafił do sprzedaży w kwietniu 2020 roku i cieszy się sporym zainteresowaniem graczy – w niespełna dobę od premiery zwróciły się wszystkie poniesione koszty produkcyjne.
Współwydawcą obu tytułów jest notowana na głównym rynku GPW spółka PlayWay S.A.
- Builder Simulator to idealna gra dla tych osób, które chcą poczuć trud budowy domu i poczuć złożoność takiego przedsięwzięcia. Cały czas nanosimy jeszcze ostatnie poprawki i szlify przed premierą. Ponad 280 tys. osób zagrało w wersję demonstracyjną, dzięki czemu zebraliśmy obfity feedback od graczy. To pozwala nam, jeszcze przed wydaniem gry, nanosić zmiany i poprawki, których społeczność oczekuje – mówi Michał Kaczmarek, CEO w Live Motion Games S.A.
Za wykonanie portu odpowiadać będzie Epic VR, producent gier VR i zarazem doświadczony Software House VR/AR. Równolegle do produkcji i wydawania gier VR, spółka dostarcza ,,szyte na miarę’’ zaawansowane rozwiązania dedykowane m.in. dla przemysłu, branży ubezpieczeniowej, logistycznej, czy szkoleniowej.
- Builder Simulator wpisuje się w coraz popularniejszy trend gier z gatunku symulatorów. Wydanie tej gry w formie VR pozwoli na przeniesienie użytkownika wszystkimi zmysłami do świata gry. To zwiększy atrakcyjność tytułu, ponieważ wirtualna rzeczywistość daje zupełnie nowe, zaawansowane możliwości grania, w przeciwieństwie do jakichkolwiek innych urządzeń tradycyjnych (konsol czy komputerów PC) – ocenia Adrian Łapczyński, prezes zarządu Epic VR.
Builder Simulator znajduje się obecnie wśród 14 polskich gier sklasyfikowanych w pierwszej 100 rankingu Global Top Wishlist platformy Steam, czyli listy najbardziej oczekiwanych premier.
Karta Steam: Builder Simulator na Steam (steampowered.com)
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Infrastruktura
Rekordowa pożyczka z KPO dla Tauronu. 11 mld zł trafi na modernizację i rozbudowę sieci dystrybucji
Bank Gospodarstwa Krajowego i spółka Tauron podpisały umowę pożyczki, dzięki której spółka dostanie 11 mld zł na modernizację i unowocześnienie swojej sieci elektroenergetycznej oraz dostosowanie jej do rosnącej liczby źródeł OZE. To rekordowa kwota i największe jak dotąd finansowanie inwestycji wspierającej transformację energetyczną w Polsce. Środki na ten cel pochodzą z Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności.
Infrastruktura
Rolnictwo czekają znaczące inwestycje. Bez nich trudno będzie zapewnić żywność 10 mld ludzi
Zrównoważona produkcja i zabezpieczenie żywności dla rosnącej populacji będą filarami zbliżającej się rewolucji rolniczej. Wysiłki rolników będą nakierowane na ograniczanie zasobów wodnych, śladu węglowego przy jednoczesnym zwiększaniu plonów i ochrony roślin przed szkodnikami. Trudno będzie to osiągnąć bez innowacji – zarówno cyfrowych, jak i biologicznych. Rolnicy w Polsce są otwarci na nowe rozwiązania, ale potrzebują do tego wsparcia eksperckiego i finansowego.
Telekomunikacja
Inżynierowie z Warszawy pracują nad innowacjami dla całej Grupy Orange. Ich specjalności to AI i cyberbezpieczeństwo
– Patrzymy na innowacje globalnie. To oznacza, że Grupa Orange inwestuje tutaj, w Polsce, w 300-osobowy zespół, który tworzy usługi skalowalne wykorzystywane przez całą grupę – mówi Marcin Ratkiewicz, dyrektor Orange Innovation Poland. Poza Francją to największy zespół badawczo-rozwojowy operatora. Polscy inżynierowie specjalizują się m.in. w AI, cyfrowej transformacji biznesu i sieci czy automatyzacji procesów. CERT Orange Polska – czyli jedno z czterech głównych centrów cyberbezpieczeństwa Grupy Orange – wyznacza trendy w tym obszarze dla innych europejskich rynków. Jak wskazuje ekspert, globalne podejście zwiększa efektywność kosztową i buduje kulturę eksperymentowania.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.