Marcin Janiszewski nowym prezesem Sylen Studio
Niezależne studio gamedevowe Sylen Studio, specjalizujące się w produkcji gier
z gatunku RPG ma nowego prezesa. Stanowisko objął Marcin Janiszewski, wcześniej związany między innymi z CD Projekt RED. Ze zmianą prezesa związane jest również przyjęcie nowej strategii rozwoju – spółka zapowiada między innymi koncentrację działań związanych z wydaniem gier z uniwersum książki z gatunku fantasy Michała Gołkowskiego – „Komornik”.
Marcin Janiszewski z branżą gamedevową związany jest od 2006 roku. Wtedy to rozpoczął współpracę z CD Projekt RED, gdzie jako Game Designer a następnie Senior Game Designer pracował nad grami z serii Wiedźmin oraz wczesnym konceptem gry Cyberpunk 2077. Pracował również w Lionhead Studios gdzie miał istotny wpływ na produkcję gry Fable 3. Przed objęciem stanowiska prezesa w Sylen Studio był zatrudniony Flying Wild Hog jako Lead Designer.
- Bardzo się cieszę, że mogłem dołączyć do zespołu Sylen Studio. Przed nami wiele wyzwań zwianych z nową, ambitną strategia rozwoju. Głównym celem jest intensyfikacja prac nad grą na podstawie powieści fantasy „Komornik”. Pojawienie się zapowiedzi projektu w domenie publicznej, wzbudziło duże zainteresowanie oraz bardzo pozytywny odzew ze strony fanów Michała Gołkowskiego. Liczymy, że projekt odniesie spektakularny sukces na rynku gier RPG – komentuje Marcin Janiszewski, prezes spółki Sylen Studio.
Nowa strategia zakłada zawieszenie prac nad grą Dream of Gods i maksymalną koncentrację prac nad grą z uniwersum książek Michała Gołkowskiego „Komornik". Bestesellerowa trylogia dark fantasy bezpośrednio nawiązuje do biblijnej Apokalipsy i posiada grono wiernych czytelników wśród miłośników tego gatunku, do dziś odbijając się szerokim echem w świecie polskiej fantastyki. Umowa z pisarzem dotyczy stworzenia gier w oparciu o jego twórczość, pozwalając też autorowi na bezpośredni udział we współtworzeniu fabuły produkcji Sylen Studio; premiera gry planowana jest na 2023 rok.
W najbliższym czasie rozpocznie się seria rozmów z podmiotami trzecimi w zakresie dalszych losów Dream of Gods. Sylen Studio zapowiada też ogłoszenie już zaawansowanego w pracach projektu, którego premiera jest planowana jeszcze na koniec bieżącego roku.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.