Komunikaty PR

Mr Prepper oraz Builders Of Egypt zostaną wprowadzone na platformy mobilne

2021-08-06  |  13:20
Biuro prasowe

Movie Games Mobile, warszawski producent gier mobilnych wchodzący w skład notowanej na rynku NewConnect Rodziny Movie Games, nawiązał współpracę ze studiem MobilWay. Spółka wesprze finansowo producenta gier mobilnych z Grupy PlayWay w pracach nad wersjami mobilnymi gier Mr Prepper oraz Builders of Egypt. Movie Games Mobile został również koproducentem wersji powyższych gier, dedykowanych platformom Android oraz iOS.

Movie Games Mobile to podmiot powołany przez Movie Games, którego działalność koncentruje się na portowaniu oraz produkcji gier na wspomniane platformy. Spółka powstała, aby wprowadzić Rodzinę MG na rynek gier mobilnych. Movie Games Mobile będzie współpracowała zarówno z Movie Games, jak i pozostałymi spółkami z Rodziny MG, m.in. z Road Studio, True Games, czy Pixel Crow. Mr Prepper: After Big Boom oraz Builders of Egypt: The Old Kingdom będą pierwszymi projektami mobilnymi opartymi o IP spoza Rodziny MG.

Umowa z MobilWay jest jednym z elementów realizacji strategii zakładającej przygotowywanie gier mobilnych na podstawie IP nie tylko z Rodziny Movie Games, ale także ze studiów zewnętrznych. Cieszymy się, że możemy wspomóc finansowo oraz zostać koproducentem wersji mobilnych tak dużych tytułów jak Mr Prepper czy Builders of Egypt. Pierwsza z nich jest jedną z flagowych produkcji Grupy PlayWay, a wszystko wskazuje na to, że druga może stać się również dużym hitem. To dla nas zaszczyt posiadać takie projekty w portfolio. – informuje Mateusz Wcześniak, CEO Movie Games.

Mr. Prepper to gra przygodowo-symulacyjna opracowana przez zespół Rejected Games. Natomiast Builders of Egypt to jedna z najbardziej oczekiwanych premier, stworzona przez zespół Strategy Labs należący do Grupy PlayWay. Obecnie znajduje się ona na 43 miejscu rankingu Global Top Wishlist i jest to najlepszy wynik spośród gier wydawanych w ramach Grupy PlayWay. Builders of Egypt jest grą o budowaniu miast rozgrywającą się w starożytnym Egipcie. 

MobilWay to producent gier wchodzący w skład Grupy PlayWay. Zrzesza on sześć niezależnych zespołów deweloperskich, skupiających się na rynku mobilnym. Oprócz realizacji projektów na podstawie zewnętrznego IP, Spółka realizuje autorskie projekty takie jak Theatre of Sorrows czy Mechanic Battle skierowane w pierwszej kolejności na konsolę Nintendo Switch, a także gry typu casual jak Backyard Sales, RoboWars, Johny Iron Strongman oraz realizuje szereg gier kategorii hypercasual. Dodatkowo deweloper aktywnie pracuje nad poszerzeniem portfolio realizowanych gier.

O spółce:

Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z prawie 30-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku.

Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.