Multiplatformowa premiera Eldest Souls od United Label już 29 lipca
United Label, globalny wydawca gier zaprezentował podczas targów E3, na wydarzeniu Future Games Show nowe trailery gier ze swojego portfolio wydawniczego. Eldest Souls, dynamiczna gra typu „soulslike” w oprawie pixel’art, skupiająca się na starciach z bossami, ukaże się już 29 lipca br. Drugi nadchodzący tytuł spółki – Tails of Iron, narracyjna gra z gatunku RPG, opowiadająca historię prawowitego dziedzica tronu królestwa szczurów, pojawi się w drugim półroczu 2021 r. Obie produkcje już w dniu premiery będą dostępne na wszystkich najważniejszych platformach.
- Prezentacja nowych materiałów z obu naszych produkcji na największych targach branży gier jest dla nas niezwykle ważna, z punktu widzenia globalnego wydawcy. To wydarzenie bezpośrednio powiązane z pierwszoligowymi podmiotami na tym rynku, do których jak najbardziej aspirujemy. Co więcej, jest to także niebywałe święto graczy – zaznacza Tomasz Litwiniuk, prezes United Label. - Cieszymy się, że mogliśmy być jego częścią – dodaje.
Eldest Souls to wymagająca, pixel-art.’owa gra z podgatunku soulslike, osadzona w świecie fantasy, której rozgrywka skupia się na szybkiej, brutalnej walce z potężnymi bossami. Gracz wciela się w rolę samotnego wojownika, który musi stawić czoła Starym Bogom, eksplorując wielki labirynt – Cytadele. Produkcja w dniu premiery ukaże się jednocześnie na PS5, PS4, Xbox Series X|S, Xbox One, Nintendo Switch i PC. Obecnie na wishliście grę ma ponad 100 tys. graczy.
- Dla osób zainteresowanych Tails of Iron przygotowaliśmy prawdziwą gratkę. Zupełnie nowy, w pełni animowany zwiastun przedstawia barwną historię Królestwa Szczurów, z odwieczną bitwą między rasą Szczurów a ich okrutnym wrogiem, bezlitosnymi Żabami. A to wszystko w oprawie znanego graczom, głębokiego głosu narratora Dough’a Cockle’a, odpowiedzialnego za angielski dubbing Geralta z Rivii – komentuje Tomasz Litwiniuk.
Tails of Iron, to projekt o największym budżecie produkcyjnym w portfolio United Label. Jest to narracyjna, przygodowa gra z gatunku RPG-lite, umiejscowiona w charakterystycznej, ręcznie rysowanej średniowiecznej scenerii. Opowiada historię prawowitego dziedzica tronu królestwa szczurów, młodego Redgi the Rat, który musi odzyskać ziemię swoich przodków, opanowaną przez najeźdźców z klanu żab Iron Frog. Gra trafi do sprzedaży w II połowie 2021 r.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.