Komunikaty PR

Ponad 25,75 mln zł przychodów ze sprzedaży All in! Games w 2020 roku

2021-05-04  |  08:00
Biuro prasowe

 

All in! Games, notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wydawca gier komputerowych, posumował wyniki finansowe w 2020 roku. W tym czasie spółka osiągnęła 25,75 mln zł przychodów, wobec 1,84 mln zł w 2019 roku. All in! Games kontynuuje realizację przyjętej strategii skoncentrowanej na wydawaniu gier komputerowych z segmentu AA+ i Indie Premium, produkowanych przez zewnętrzne studia game-developerskie, na wszystkie najważniejsze platformy dystrybucyjne (PC, konsole PlayStation, Xbox oraz Nintendo Switch).

- Za nami intensywny rok, w którym doszło do połączenia spółek Setanta S.A. z All in! Games sp. z o.o. Pod szyldem All in! Games S.A realizujemy działalność wydawniczą w zakresie wydawania gier wideo.  Z tego tytułu, w minionym roku, przychody ze sprzedaży r/r wzrosły ponad 13-krotnie. Jednocześnie odnotowaliśmy znaczącą stratę, związaną m.in. z finansowaniem działalność spółki długiem. Warto zaznaczyć, że przeważająca część tych zobowiązań – w kwocie 56 ml zł – została uregulowana w kwietniu br. Tym samym zyskaliśmy większą swobodę w zakresie bieżącej działalności operacyjnej. Obecnie koncentrujemy się na wydawaniu gier zapowiedzianych w harmonogramie – mówi Piotr Żygadło, prezes zarządu All in Games.

Do połączenia spółek Setanta z wydawnictwem gier komputerowych All In! Games doszło na początku 2020 roku. W drodze przejęcia cały majątek All in! Games sp. z o.o. został przeniesiony na Setanta S.A., w zamian za 30 160 000 akcji emitenta nowej serii G, które zostały wydane wspólnikom All in! Games sp. z o.o., po cenie emisyjnej wynoszącej 10,00 zł za 1 akcję.

Obecny model biznesowy All in Games! zakłada wydawanie rocznie około dziesięciu gier z segmentu AA+ i Indie Premium. W ubiegłym roku do sprzedaży trafiły It came from space and ate our brains, Fort Triumph, Daymare: 1998, Red Wings: Aces of the Sky, Metamorphosis, Ghostrunner oraz autorska produkcja studia Red Wings: Aces of the Sky.

Największym sukcesem spośród wymienionych gier okazała się Ghostrunner, której sprzedaż w ciągu dwóch miesięcy od daty premiery wyniosła 500 tys. kopii. Współwydawcą tytułu jest firma 505 Games, globalny wydawca i dystrybutor gier należący do koncernu Digital Bros. W marcu br. 505 Games nabyła za kwotę 5 mln euro prawa do marki Ghostrunner. Jednocześnie All In! Games zachowało udziały w zyskach ze sprzedaży na zasadach określonych w umowie wydawniczej zawartej 8 czerwca 2020 r.

W najbliższym czasie spółka planuje premiery DLC do wspomnianego Ghostrunnera i Tools Up! oraz premiery m.in. Lumberhill na PC oraz Of Bird and Cage i Chernobylite na najważniejsze platformy dystrybucyjne.

- Tegoroczny harmonogram zapowiedzianych premier uwzględnia m.in. takie tytuły jak Alaloth: Champions of The Four Kingdoms, cieszące się dużym zainteresowaniem War Mongrels, Fort Triumph na konsole, Arboria, Of Bird and Cage, dodatek DLC dla Tools Up!, czy też głośny Chernobylite, który będzie miał swoją premierę w trzecim kwartale tego roku – mówi Piotr Żygadło.

W sierpniu 2020 roku All in! Games rozpoczęło proces oddłużania spółki. Obecnie łączna wartość niespłaconych pożyczek oraz pozostałych do wykupu obligacji wynosi 6 mln zł, które będą uiszczone zgodnie z harmonogramem.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda DRAGO entertainment z 56 proc. wzrostem przychodów netto r/r w I kwartale 2021r. Biuro prasowe
2021-05-13 | 09:00

DRAGO entertainment z 56 proc. wzrostem przychodów netto r/r w I kwartale 2021r.

  DRAGO entertainment – notowany na NewConnect producent gier wideo specjalizujący się w grach z gatunku symulator & survival, wypracował w I kwartale br. prawie 113 tys. zł
Giełda Prison Simulator: Prologue od Baked Games na Steam już od 20 maja!
2021-05-13 | 09:00

Prison Simulator: Prologue od Baked Games na Steam już od 20 maja!

  20 maja na Steam pojawi się wyczekiwany przez graczy prolog Prison Simulator, autorskiej produkcji od Baked Games SA – producenta i wydawcy gier mobilnych i PC z Grupy PlayWay. W
Giełda Genomtec podsumowuje osiągnięcia i postęp prac w pierwszym kwartale 2021 r.
2021-05-12 | 12:00

Genomtec podsumowuje osiągnięcia i postęp prac w pierwszym kwartale 2021 r.

Genomtec S.A., notowana na rynku NewConnect spółka zajmująca się rozwojem innowacyjnych technologii medycznych stosowanych w diagnostyce genetycznej w miejscu opieki nad pacjentem

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Telekomunikacja

Polacy chętniej sięgają po tańsze smartfony. Coraz częściej oferują one najnowsze technologie dostępne dotąd w najdroższych modelach czołowych producentów [DEPESZA]

W 2020 roku w Polsce sprzedano ponad 8,5 mln smartfonów. To spadek o ok. 8,5 proc. w stosunku do roku poprzedniego. Jeszcze bardziej spadła jednak łączna wartość wszystkich sprzedanych smartfonów, co oznacza, że Polacy sięgają po coraz tańsze urządzenia. To efekt między innymi tzw. demokratyzacji rynku, dzięki której modele wyposażone w najnowsze technologie można kupić w coraz przystępniejszej cenie. Średnia wartość zakupionego smartfona wyniosła w 2020 roku około 1056 zł, podczas gdy najdroższe, flagowe modele potrafią kosztować po kilka tysięcy złotych. Tymczasem tańsze smartfony także wyposażone są w najnowsze technologie, takie jak 5G, superszybkie ładowanie czy ekran Super AMOLED.

Sport

Druga połowa maja to czas odmrażania sportu. Branża apeluje o zwiększenie limitu uczestników masowych imprez na świeżym powietrzu

Pandemia przewróciła świat sportu do góry nogami. O ile sport na poziomie zawodowym funkcjonuje w reżimie sanitarnym, o tyle amatorski w dużym stopniu zanikł. Przyczyniły się do tego m.in. zamknięte od miesięcy siłownie i kluby fitness oraz prawie 15-miesięczny zakaz organizacji imprez masowych na świeżym powietrzu. – W sensie zdrowotnym to może być bomba z opóźnionym zapłonem – mówi Grzegorz Kita, prezes Sport Management Polska. Od 15 maja, zgodnie z wytycznymi rządowymi, kibice mogą wrócić na trybuny, a w imprezach poza obiektami sportowymi będzie mogło uczestniczyć do 150 osób. Branża jednak apeluje o szybsze zwiększanie tego limitu.

Konsument

UE planuje kolejne regulacje w walce z marnowaniem żywności. Dziś do śmieci trafia 80 mln ton rocznie, z czego 10 proc. z powodu upływu terminów na opakowaniu

Unia Europejska chce skuteczniej walczyć z marnotrawstwem żywności. Zgodnie z unijnym prawem od końca marca 2021 roku w obrocie niekomercyjnym mogą się znaleźć produkty po upływie daty minimalnej trwałości podanej na opakowaniu. Kolejne planowane kroki w tej walce dotyczą również rozszerzenia listy produktów zwolnionych z obowiązku podawania daty minimalnej trwałości lub nawet zupełnej rezygnacji z jej podawania i pozostania tylko przy terminie przydatności do spożycia, czyli przy sformułowaniu „należy spożyć do”. W całej UE marnuje się co roku ok. 80 mln ton jedzenia. Aż 10 proc. tej puli marnowanej żywności wiąże się właśnie z oznaczeniem terminów, nie zawsze jednak słusznie odczytywanych przez konsumentów.

Farmacja

WHO zmienia klasyfikację indyjskiej mutacji koronawirusa. Na razie nie ma jednak ryzyka, że wywoła ona kolejną falę pandemii

Indyjska odmiana koronawirusa została przez Światową Organizację Zdrowia (WHO) zakwalifikowana jako „niepokojący wariant”. Do tej pory była uznawana za budzącą „szczególne zainteresowanie”. W badaniach stwierdzono, że wariant, znany jako B.1.617, rozprzestrzenia się łatwiej niż pierwotny wirus, ale potrzebne są dalsze obserwacje. – Nie ma jednak sygnałów, że stanowi on większe zagrożenie niż mutacje, z którymi mieliśmy dotychczas do czynienia – mówi prof. Marcin Czech z Instytutu Matki i Dziecka. Groźbę wybuchu kolejnej fali pandemii odsuwa jednak przede wszystkim postępujący proces szczepień, bo zdaniem ekspertów wszystko wskazuje na to, że stosowane do tej pory szczepionki działają również na wariant indyjski.