Premiera Gas Station Simulator w pełnej wersji już w sierpniu
DRAGO entertainment – notowany na NewConnect producent gier, ogłosił że pełna wersja autorskiego tytułu studia pt. Gas Station Simulator zadebiutuje na rynku w sierpniu br. Twórcy symulatora rozbudowy i odnowy stacji benzynowej poinformowali również, że projekt przekroczył właśnie 100 000 zapisów na wishliście, a darmowy prolog do gry pobrało 250 000 użytkowników platformy Steam. Jednocześnie gra posiada ponad 90% pozytywnych recenzji. Rolę wydawcy projektu na PC pełni spółka Movie Games, jednocześnie jeden z akcjonariuszy DRAGO entertainment.
- Nasza gra Gas Station Simulator weszła w ostatnią fazę developmentu, który od początku przebiega zgodnie z założeniami. Jesteśmy na ostatniej prostej przed premierą pełnej wersji, która nastąpi w najbliższych tygodniach. Nasz symulator odnowy stacji benzynowej powinien pojawić się na rynku już w sierpniu – mówi Lucjan Mikociak, szef i współzałożyciel DRAGO entertainment. – Od początku cieszą nas bardzo dobre opinie na temat symulatora, świetne statystyki pobrań prologu, które mają stałą tendencję wzrostową oraz zapisów na Wishlistach, co świadczy o tym, że duża rzesza fanów Gas Station Simulator oczekuje na naszą grę. Dokładną datę premiery podamy niebawem - dodaje Lucjan Mikociak.
Gas Station Simulator pozwala na rozbudowę i odnowę zniszczonej stacji benzynowej. Gracz może zajmować się renowacją i zagospodarowaniem zarówno samego budynku stacji, dojazdu do niej oraz terenu wokół. Użytkownik również ma za zadanie wyposażyć stację paliw w niezbędne urządzenia, wprowadzić sprzedaż podstawowych towarów potrzebnych kierowcom oraz kontynuować rozbudowę biznesu o dalsze usługi i towary zwiększające zyski i atrakcyjność unikalnej stacji benzynowej.
- Pełna wersja Gas Station Simulator będzie wydana w 12 wersjach językowych. Ponadto gracz będzie mógł skorzystać z licznych elementów, które będą użyte do aranżacji swojej stacji paliw – zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku - mówi Lucjan Mikociak.
DRAGO entertainment poinformowało w czerwcu tego roku o zawarciu listu intencyjnego z MD Games na port gry Gas Station Simulator do wersji PlayStation i Xbox, co ma mieć przełożenie na wzrost wyników finansowych spółki.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.