Premiera Sapper – Defuse The Bomb Simulator od Gaming Factory 11 marca
Gaming Factory, notowany na rynku głównym GPW w Warszawie producent i wydawca gier na PC
i konsole, zapowiada premierę kolejnego tytułu ze swojego portfolio wydawniczego - Sapper – Defuse The Bomb Simulator - i prezentuje zwiastun gry. Tytuł, którego producentem jest Live Motion Games, zadebiutuje 11 marca w trybie wczesnego dostępu na PC. Spółka zaplanowała w najbliższych tygodniach intensywne działania marketingowe związane z premierą gry. Docelowo symulator sapera ukaże się również w wersji na Nintendo Switch, Xbox oraz PlayStation.
- Sapper – Defuse The Bomb Simulator to pierwszoosobowa gra akcji, w której chcemy ukazać cienie i blaski jednego z najbardziej niebezpiecznych zawodów świata. Za produkcję odpowiada zespół Live Motion Games. W Gaming Factory zajmujemy się stroną wydawniczą tego projektu, który 11 marca zaprezentujemy w trybie wczesnego dostępu. Początkowo gra będzie dostępna w wersji na komputery stacjonarne, następnie nasza spółka zależna, Black Rose Projects, zajmie się jej portowaniem na najpopularniejsze platformy dystrybucyjne. Najnowszy zwiastun gry udostępniliśmy dzisiaj w serwisie Steam – mówi Mateusz Adamkiewicz, prezes zarządu spółki.
W Sapper – Defuse The Bomb Simulator gracz wcieli się w rolę początkującego sapera, którego zadaniem będzie pozostać przy życiu na tyle długo, żeby zdobyć doświadczenie i powstrzymać obłąkanego bombiarza, którego jedynym celem jest pogrążenie świata w chaosie. Praca w zróżnicowanych lokalizacjach, włamywanie się do pomieszczeń, hackowanie zabezpieczeń, rozbrajanie bomb i min pod presją czasu, to nieodzowne elementy rozgrywki.
- To druga premiera z naszego portfolio w tym roku, ale tak naprawdę to dopiero początek intensywnego dla nas okresu. Gra Foodtruck Arena także została ukończona i aktualnie czeka na certyfikację w Nintendo. Spodziewam się również, że otrzymamy finalną wersję Castle Flipper do końca miesiąca i w tym przypadku będziemy wyznaczać datę premiery na przełom marca i kwietnia. Następnie czekają nas premiery Farming Life, ZooKeeper i Bakery Simulator i tu również myślimy raczej o pierwszej połowie roku. Dokładamy wszelkich starań, aby nasze projekty były dobre jakościowo i dopracowane. W tych przypadkach finalne buildy są naprawdę blisko - mówi Mateusz Adamkiewicz.
Sapper – Defuse The Bomb Simulator to niejedyny projekt, przy którym Gaming Factory współpracuje z Live Motion Games. W połowie stycznia na platformie Steam udostępniona została inna przygodowa gra strategiczna tego producenta – Gunslingers & Zombies.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.