Prezes Arena.pl nabywa akcje spółki
Maria Bogajewska, prezes zarządu Arena.pl S.A., po raz kolejny nabyła na rynku NewConnect akcje spółki. Od października ubiegłego roku zakupiła ponad 36 tys. akcji, a kolejnych 1 550 000 objęła w podwyższonym kapitale zakładowym spółki. Od kilku miesięcy spółka, która jest właścicielem platformy zakupowej Arena.pl, realizuje nową strategię rozwoju. W efekcie, już w pierwszym kwartale 2021 udało się podnieść kluczowe wskaźniki biznesu. Wartość GMV wzrosła o 113 proc. Jeszcze w br. Arena.pl S.A. zapowiada złożenie wniosku o przeniesienie notowań na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Arena.pl konsekwentnie inwestuje w rozwój i rozbudowę platformy zakupowej. W ostatnich miesiącach spółka między innymi nawiązała współpracę z dostawcą usług finansowych brutto.pl oraz objęła akcje Ekipa Holding.
- Mam wielką wiarę w powodzenie spółki. Szereg podjętych przez nas działań już dzisiaj przynosi widoczne korzyści, a cały czas pracujemy nad rozwojem platformy i wdrożeniem kolejnych kroków. Zakładamy nawiązanie szeregu partnerstw strategicznych. Zainwestowaliśmy także w rozwój marketingu oraz odświeżenie ścieżki zakupowej. Wzmocnienie zyskały działy obsługi klienta i programistów. Po stronie sprzedających także można zauważyć znaczące zmiany – mówi Maria Bogajewska, prezes zarządu Arena.pl S.A.
Główne wskaźniki biznesu w pierwszym kwartale br. wskazują na znaczny wzrost rozpoznawalności platformy. Liczba sesji wzrosła o 20 proc., dokonano też o 23 proc. więcej transakcji niż w analogicznym okresie 2020r. Średnia wartość koszyka wzrosła o 73 proc.
- Pomimo końca lockdownu nie zauważyliśmy znacznego obniżenia ruchu czy transakcji dokonywanych na platformie. Odnoszę wrażenie, że zwyczaje zakupowe Polaków uległy zmianie na stałe, stąd nie przewidujemy znacznych spadków. Na pewno wielką rolę odgrywa fakt, że na platformie arena.pl znajdują się wyłącznie zweryfikowani sprzedawcy, co pozwoliło nam się obronić w oczach konsumentów w okresie zintensyfikowanych zakupów online – dodaje
Bogajewska.
Prezes spółki nabyła dotychczas 1.586.350 akcji. Kurs akcji spółki utrzymuje się na poziomie ok 3,7 zł. Jeszcze w tym roku Arena.pl S.A. zapowiada przeniesienie notowań na parkiet główny Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.