Prolog Motorcycle Mechanic Simulator 2021 w maju dostępny na platformie Steam
Play2Chill, notowany na NewConnect producent gier wideo na PC, w maju zaprezentuje darmowy prolog swojego flagowego tytułu Motorcycle Mechanic Simulator 2021. To kolejne, przedpremierowe wprowadzenie do projektu, który ma być przede wszystkim źródłem rozrywki
i jednocześnie wiedzy na temat funkcjonowania pojazdów jednośladowych oraz sposobach ich tuningu. Autorzy zapowiadają dużą aktualizację graficzną i nowe funkcje, m.in. system ręcznego malowania części, a także możliwość przetestowania swojego pojazdu podczas swobodnej jazdy. Wishlista MMS 21 na platformie Steam wynosi obecnie około 80 tys. zapisów.
- Kolejnym etapem realizacji Motorcycle Mechanic Simulator 2021 jest prezentacja prologu, z którym weszliśmy w zaawansowany etap developmentu. W porównaniu do wersji demonstracyjnej ta część gry przeszła ogromną zmianę graficzną, dodaliśmy również wiele nowych funkcjonalności, takich jak system ręcznego malowania części, nowe typy motocykli, w tym pojazd terenowy. W grze będzie również dostępna opcja swobodnej jazdy – mówi Tomasz Róziecki, prezes zarządu Play2Chill. - O dacie premiery prologu poinformujemy wówczas, gdy będziemy mieli dopracowaną wersję finalną. Założenie jest takie, aby każdy, nawet bezpłatny produkt prezentował wysoką jakość – dodaje.
Styczniowe udostępnienie demo gry przyniosło spółce około 35 tys. nowych zapisów na wishlistę. To pozwoliło zwiększyć społeczność graczy, którzy na bieżąco pomagają w dalszym jej rozwoju. Punktem odniesienia dla koncepcji Motorcycle Mechanic Simulator 2021 jest Car Mechanic Simulator od Grupy PlayWay. Play2Chill w swojej propozycji stawia jednak na większą modularność pojazdów, każdy z nich będzie składał się z blisko 400 w pełni demontowalnych części. Twórcy pracują również nad customizacją gry. - Gracz otrzyma szeroki zakres narzędzi do pracy z częściami, aby ze swobodą tworzyć swoje wymarzone motocykle. Wśród nowości przewidujemy także możliwość urządzenia własnej przestrzeni do pracy. To rozwiązanie raczej przybliża MMS 21 do gry House Flipper, niż Car Mechanic Simulator. Planujemy kilka lokacji, w których będą mieściły się garaże – mówi Tomasz Róziecki.
Play2Chill w swoich planach uwzględnia długi cykl utrzymania tytułu oraz dostarczania nowych rozwiązań w postaci DLC (dodatków), które mają być płatne i darmowe.
W zakresie marketingu i promocji MMS 2021 studio współpracuje z PlayWay, które pełni rolę współwydawcy.
W minionym tygodniu spółka uzyskała linię kredytową od PlayWay w wysokości do 1 mln zł, którą może uruchomić w dowolnym momencie. Środki mają stanowić zabezpieczenie zdolności produkcyjnych nad obecnym portfolio produktowym studia.
Tegoroczne plany producenta uwzględniają również prezentację materiałów gier takich jak Restoration Master oraz Aztec Empire.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.