Komunikaty PR

Punch Punk SA prezentuje przebieg prac nad grą Bicycle Mechanic Simulator

2021-07-29  |  10:25
Biuro prasowe
Kontakt
Marta Chołuj
Inner Value

Wilcza 46
00-679 Warszawa
m.choluj|innervalue.pl| |m.choluj|innervalue.pl
+48 22 292 04 28
innervalue.pl/

Punch Punk SA, producent gier wideo na PC i konsole, pokazuje materiały z przebiegu prac nad tworzeniem gry Bicycle Mechanic Simulator, która realizowana jest na zlecenie spółki Manager Games w ramach umowy zawartej w kwietniu br. Gra docelowo dostępna będzie w wersji na PC, a jej premiera planowa jest w drugiej połowie 2022 roku. Niedawno GPW postanowiła o wprowadzeniu do obrotu akcji serii A i B Punch Punk na rynku NewConnect. Studio czeka na wyznaczenie pierwszego dnia notowań.

  • Punch Punk udostępnił nowe materiały dot. produkcji Bicycle Mechanic Simulator.
  • Spółka na mocy podpisanej umowy z Manager Games jest producentem tytułu na PC.
  • Premiera Bicycle Mechanic Simulator planowana jest w 2022 r.
  • W lipcu, GPW postanowiła o wprowadzeniu do obrotu akcji serii A i B spółki Punch Punk na rynku NewConnect. Spółka czeka na wyznaczenie pierwszego dnia notowań.
     

- Udostępniliśmy unikalne materiały z naszej najnowszej produkcji Bicycle Mechanic Simulator, które podsumowują dotychczasową pracę game-developerów. Chcemy, aby zarówno gracze, jak i inwestorzy mogli zobaczyć jak wygląda prototyp oraz projektowanie gry  – mówi Krzysztof Grudziński, prezes zarządu Punch Punk. – Bicycle Mechanic Simulator jest bardzo ważnym projektem w portfolio naszej spółki, realizowanym w modelu work for hire (na zlecenie). Wiążemy duże nadzieje z tym tytułem i wkładamy dużo zaangażowania w jego realizację. Tematyka rowerowa jest bardzo popularna w skali globalnej, dlatego mamy nadzieję, że dotrzemy do szerokiego grona odbiorców, zarówno w Polsce, jak i za granicą – dodaje.

Mechanika Bicycle Mechanic Simulator obejmuje przyjmowanie oraz realizację zleceń naprawy rowerów. Premiera gry na PC planowana jest w 2022 r. W III kw. br. Punch Punk planuje rozpoczęcie kampanii promującej tytuł. Spółka w ramach umowy podpisanej z Manager Games za realizację projektu na PC otrzyma jednorazowo 350 tys. zł oraz stały udział w zysku ze sprzedaży gry, na poziomie od 10-35 proc.

– Cieszymy się ze współpracy z Punch Punk przy produkcji Bicycle Mechanic Simulator. Mamy nadzieję, że finalny produkt spodoba się graczom i odnotuje wysokie wyniki sprzedaży – mówi Tomasz Sobiecki, prezes zarządu Manager Games. – Bicycle Mechanic Simulator to propozycja dla rowerowych maniaków i majsterkowiczów. W ramach  rozgrywki, gracz będzie mógł zgłębić proces naprawy rowerów od podstaw. Zlecenia będą realizowane we współpracy z podzespołami i przy pomocy narzędzi diagnostycznych. W grze pojawią się także elementy zarządzania – gracz będzie m.in. rozwijać swój warsztat – dodaje Tomasz Sobiecki, prezes zarządu Manager Games.

15 lipca br. Giełda Papierów Wartościowych (GPW) w Warszawie postanowiła o wprowadzeniu do obrotu na rynku NewConnect akcji spółki Punch Punk SA. Do obrotu wprowadzone będą wszystkie akcje spółki. Model biznesowy studia opiera się na realizacji autorskich projektów oraz produkcji na zlecenie - narracyjnych gier przygodowych. Spółka w ostatnich latach pozyskała finansowanie w ramach programów Kreatywna Europa i GameINN na działalność w segmencie produkcyjnym i rozwojowym w wysokości ponad 2 mln zł.

Punch Punk w ramach program GameINN, realizuje projekt o roboczej nazwie COSMOS. Przeznaczeniem tworzonego narzędzia będzie efektywne tworzenie unikalnej warstwy artystycznej o stylistyce komiksowej w grach 3D. COSMOS będzie mieć zastosowanie m.in. w tytule Moonshine w wersji na PC i VR.

 

Bicycle Mechanic Simulator milestone#3: https://www.youtube.com/watch?v=iwVogYrQoTI

 

O spółce:

Punch Punk Games zostało założone w 2017 roku. Model biznesowy studia zakłada produkcję gier o oryginalnej oprawie wizualnej połączonej z silną narracją i filmowym stylem opowiadania oraz realizację projektów na zlecenie. Spółka rozwija się także w obszarze wirtualnej rzeczywistości. Jednym z projektów, które dostosuje do wymagań platform VR-owych jest sprzedażowy hit Movie Games – Drug Dealer Simulator.

Debiutancka produkcja Punch Punk Games – Apocalipsis – Harry at the end of the world, została wyróżniona, m.in. przez prestiżowy Guardian, jako jedna z 10 najciekawszych gier Indie na świecie w 2017 roku.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Sylen Studio ogłasza datę premiery pierwszej gry Komornik: Nieskruszony Biuro prasowe
2021-10-21 | 14:00

Sylen Studio ogłasza datę premiery pierwszej gry Komornik: Nieskruszony

Już 9 listopada odbędzie się premiera gry Komornik: Nieskruszony – pierwszej produkcji Sylen Studio na podstawie książek Michała Gołkowskiego. Dziś o godzinie 18:00 przy
Giełda Stars.Space bije rekord polskiego equity crowdfundingu
2021-10-21 | 10:00

Stars.Space bije rekord polskiego equity crowdfundingu

Wartość zapisów na akcje w ofercie publicznej spółki Stars.Space S.A., specjalizującej się w monetyzacji influencer marketingu, wyniosła 4,55 mln złotych. Tym samym
Giełda 11. edycja Konferencji Rada Nadzorcza już niebawem
2021-10-19 | 20:00

11. edycja Konferencji Rada Nadzorcza już niebawem

Po raz 11-ty najwybitniejsi eksperci i praktycy corporate governance wezmą udział w spotkaniu „Konferencja Rada Nadzorcza”, które odbędzie się w formule online już 27

Więcej ważnych informacji

Infrastruktura

Utrata danych poważnym problemem dla firm. Coraz więcej z nich decyduje się na zewnętrzne centra przetwarzania danych

Dane są dziś dla biznesu motorem napędowym i podstawą działalności. Ich utrata może oznaczać nawet wielomilionowe konsekwencje finansowe, niemożność kontynuowania działalności i utratę zaufania klientów. Tymczasem w ostatnich latach liczba naruszeń bezpieczeństwa danych wciąż rośnie, a związane z tym koszty są najwyższe w historii. Pandemia dodatkowo zwiększyła ryzyko, przyczyniając się do wzrostu liczby ataków hakerskich. Dlatego – jak podkreśla Sebastian Mikołajczyk, menedżer produktu Kolokacja w Grupie Orange – przedsiębiorstwa muszą dziś przykładać szczególną wagę do bezpieczeństwa swoich danych, a firmowa serwerownia to często za mało, żeby zapewnić im konieczną ochronę.

Ochrona środowiska

Europejski Zielony Ład budzi niepokój producentów mleka. Może spowodować spadek wydajności produkcji i wzrost kosztów

Europa chce być neutralna dla klimatu do 2050 roku, a to oznacza poważne zmiany dla rolników. Zielona transformacja wymaga bowiem wprowadzenia daleko idących zmian w produkcji rolno-spożywczej, zwłaszcza zwierzęcej. Hodowcy bydła i producenci mleka obawiają się spadku wydajności i wzrostu kosztów produkcji, a tym samym kłopotów finansowych całego sektora, który jest znaczącym producentem żywności w kraju i ważnym eksporterem. Dlatego apelują o zachowanie równowagi między ekologią a ekonomią.

Handel

Trzeci kwartał nie był dobry dla chińskiej gospodarki. Trwający tam kryzys energetyczny może się odbić także na polskim rynku

Od tygodni na rynku chińskim trwa kryzys związany z niewypłacalnością największego lokalnego dewelopera, a także kolejnych podmiotów w branży. To mocno przekłada się na wyniki całej gospodarki Państwa Środka. Dodatkowo w przemyśle zaczyna brakować energii, co wymusza przestoje fabryk. Powodzie uniemożliwiają wydobywanie większej ilości węgla, więc Chiny chcą zwiększyć jego import. Jeśli zima w Europie i Azji będzie mroźna, to już drogie surowce mogą jeszcze podrożeć. Trwający w Chinach kryzys energetyczny może mieć poważne konsekwencje dla światowego rynku węgla i może być odczuwalny również w Polsce. Eksperci oceniają, że nie powinien on jednak wpłynąć na długofalową strategię zielonej rewolucji energetycznej w Państwie Środka.

Handel

Rekordowo niska szara strefa na rynku tytoniowym. Eksperci widzą szansę dla budżetu na większe wpływy z akcyzy na papierosy

– Podniesienie podatku akcyzowego o 5 proc. przełoży się na wzrost ceny paczki papierosów o około 30 gr. To bardzo skromna propozycja. Mamy dużą przestrzeń do tego, aby podnieść ten podatek wyżej – ocenia ekspert podatkowy Wojciech Bronicki. Jak szacuje, podniesienie minimalnej stawki akcyzy na papierosy o 15 proc. przełożyłoby się na blisko 2 mld zł dodatkowych wpływów do budżetu państwa. Mogłoby też skłonić część palących do rzucenia nałogu. Zdaniem ekspertów moment na wprowadzanie takiej podwyżki jest sprzyjający, bo szara strefa na rynku wyrobów tytoniowych w Polsce spada od sześciu lat i w tej chwili jest rekordowo niska: wynosi 5,5 proc.