PunkPirates chce wdrożyć tokeny NFT w swoich grach

Notowana na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie spółka PunkPirates, specjalizująca się w produkcji gier dedykowanych wirtualnej rzeczywistości (VR), podpisała list intencyjny, który dotyczy wdrożenia tokenów NFT w grach studia. Pierwszą produkcją, w której zostanie użyta technologia NFT będzie Community Paintball VR. Ponadto spółka dołączyła do Blockchain Game Alliance. Stowarzyszenie zrzesza obecnie ponad 180 firm, w tym m.in. Ubisoft, Atari oraz AMD.
– Dołączenie do stowarzyszenia Blockchain Game Alliance otwiera nam wiele dróg w obszarze technologii blockchain. Celem Stowarzyszenia jest wspieranie nowych technologii i promowanie wzajemnej współpracy, dlatego cieszymy się, że od teraz jesteśmy jego członkami. Warte uwagi jest także podpisanie listu intencyjnego z osobnym podmiotem, który pomoże nam na wdrożenie tokenów NFT w naszych grach. Tym samym przed PunkPirates otwierają się nowe możliwości rozwoju. Technologię tokenów NFT wykorzystamy do sprzedaży unikalnej zawartości gier z naszego portfolio, rozszerzeń wizualnych, czy skórek kolekcjonerskich do broni oraz postaci w grach – mówi Leszek Krajewski, członek zarządu ds. rozwoju w PunkPirates.
Pierwszą produkcją studia, w którym zostaną wykorzystane tokeny NFT będzie Community Paintball VR, gra multiplayer typu battle royale. Premiera projektu przewidziana jest na III kwartał 2021 roku.
– Wykorzystanie tokenów NFT jest coraz to bardziej popularne. Nie bez powodu, token NFT to jednostka danych przechowywana w cyfrowej księdze, zwanej łańcuchem bloków, która poświadcza, że zasób cyfrowy jest unikalny, a zatem niewymienialny. W formule tokenu NFT sprzedawać można domy, dzieła sztuki – niedawno sprzedano obraz za ponad 70 mln USD, animacje, a nawet moment „narodzin” nowej spółki giełdowej, o czym niedawno informowała amerykańska New York Stock Exchange – dodaje Leszek Krajewski.
W branży gier NFT wykorzystywany jest do sprzedaży unikalnej zawartości, takich jak wizualne modyfikacje broni oraz postaci. Pomysł na wykorzystanie tokenów NFT w grach spółki narodził się z obserwacji i analiz rynku.
– Widzimy ogromny potencjał w sprzedaży unikalnej zawartości zarówno za pośrednictwem tokenów NFT oraz handlu wirtualnymi przedmiotami takimi jak „skórki” na broń oraz postaci w grach dedykowanych wirtualnej rzeczywistości. Liczę, że nasza mała rewolucja na rynku przełoży się na wyniki finansowe w nadchodzących kwartałach – dodaje Leszek Krajewski.
PunkPirates odnotował ponad 2,2 mln zł zysku netto z działalności kontynuowanej w 2020 roku w porównaniu do 5,5 mln zł straty rok wcześniej. Przychody spółki ogółem w 2020 roku wyniosły ponad 3,6 mln złotych.
W trzecim i czwartym kwartale br. do sprzedaży mają trafić kolejne gry z portfolio studia - Community Paintball VR oraz Death Manager VR.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.