PunkPirates S.A. z nowym składem zarządu

PunkPirates S.A., spółka notowana na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie, ogłosiła zmiany w składzie zarządu. Funkcję prezesa zarządu objął Leszek Krajewski, który dotychczas odpowiadał za obszar rozwoju. Zastąpił on na tym stanowisku Macieja Hazubskiego. Nowym wiceprezesem została Małgorzata Grużewska, związana z PunkPirates od 2006 r., która do tej pory pełniła funkcję Dyrektora Operacyjnego oraz Prokurenta. Zastąpiła ona Wojciecha Przyłęckiego. Zmiany w zarządzie spółki związane są głównie z podjętą w 2020 roku decyzją o zmianie strategii rozwoju PunkPirates, której przedmiotem jest obecnie wydawanie i produkcja gier na wirtualną rzeczywistość (Virtual Reality – VR).
– Rola Macieja Hazubskiego i Wojciecha Przyłęckiego była nieoceniona dla rozwoju PunkPirates. Przez ostatnie miesiące spółka pokazała, że potrafi produkować nowoczesne i wciągające gry dedykowane wirtualnej rzeczywistości. Przejmując stery w firmie chcę w pełni rozwinąć jej działalność w tym sektorze. Mamy już kilka tytułów w produkcji, a także wielu profesjonalistów w zespole – mówi Leszek Krajewski, nowy prezes zarządu PunkPirates. – Naszą działalność rozwijamy również poprzez spółkę stowarzyszoną RAION Games, specjalizującą się w produkcji gier na Nintendo Switch oraz Games 4Experience, która podobnie jak PunkPirates koncentruje się na produkcji gier wirtualnej rzeczywistości – dodaje.
PunkPirates S.A. w 2020 r. przekształciła swój model biznesowy i strategię działania. Od tamtego czasu jej podstawowa działalność operacyjna koncentruje się na wydawaniu i produkcji gier na wirtualną rzeczywistość (Virtual Reality – VR). Studio współpracuje z zewnętrznymi zespołami deweloperskimi i finansuje produkcje z własnych środków. Do tej pory w jej portfolio spółki ukazały się DANGER! Escape Lab, Escape Room VR, Escape Room VR: Inner Voices oraz Escape Room VR Stories. Przychody ze sprzedaży PunkPirates w I kwartale 2021 r. wyniosły 317 tys. zł, co oznacza ponad 13-krotny wzrost w porównaniu do analogicznego okresu ubiegłego roku. Zysk netto wyniósł 289 tys. zł. W marcu br. do spółki dołączył Tomasz Polak, odpowiedzialny za kreację wielu popularnych gier osadzonych w wirtualnej rzeczywistości, m.in.: Far Cry 3 VR, Onward 2, Frakked czy Phantom: Covert Ops.
– Cieszę się, że mogę współtworzyć nowy etap rozwoju PunkPirtes. Liczę, że moje długoletnie doświadczenie inwestycyjne przełoży się na realizację obiecujących projektów, które od roku prowadzimy we własnym zakresie, jako spółka o profilu skierowanym na produkcję gier VR. Wciąż poszukujemy nowych obszarów do ich tworzenia. Efekty aktualnie prowadzonych prac, zaprezentujemy w najbliższym półroczu - mówi Małgorzata Grużewska, wiceprezes zarządu PunkPirates.
W kwietniu spółka podpisała list intencyjny, który dotyczy wdrożenia tokenów NFT w grach studia. Pierwszą produkcją, w której zostanie użyta technologia NFT będzie Community Paintball VR. Tytuł trafi do sprzedaży w trzecim kwartale br. Kolejna zapowiedziana na ten rok premiera to Death Manager VR.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.