Komunikaty PR

Rekordowe wyniki finansowe All In! Games

2021-05-31  |  09:30
Biuro prasowe

 

All in! Games, notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie wydawca gier komputerowych, podsumował wyniki finansowe w pierwszym kwartale 2021 roku. W raportowanym okresie spółka osiągnęła ponad 28 mln zł przychodów i 8,6 mln zł zysku netto. Największy wpływ na prezentowane wartości wpływ miała cesja praw własności intelektualnej do gry Ghostrunner na rzecz 505 Games S.p.A., która zagwarantowała spółce, poza prawem do udziału w zyskach ze sprzedaży gry, także dodatkowe 5 mln euro wynagrodzenia (23,1 mln zł). Z początkiem roku All in! Games wydało Paradise Lost. Od dnia premiery do końca marca sprzedaż tytułu wyniosła 24 tys. egzemplarzy. Firma kontynuuje realizację przyjętej strategii skoncentrowanej na wydawaniu gier komputerowych z segmentu AA+ i Indie Premium, produkowanych przez zewnętrzne studia game-developerskie.

– Pierwszy kwartał br. zamykamy z rekordowym wynikiem 8,6 mln zł zysku netto i przychodami na poziomie 28 mln zł, na które składają się przychody netto ze sprzedaży w kwocie 4,9 mln zł oraz pozostałe przychody operacyjne, pochodzące ze sprzedaży IP do tytułu Ghostrunner. Oczekujemy, że w tym roku przychody ze sprzedaży gry, które przypadną w udziale All in! Games wyniosą 30 mln zł. Zakładamy jednocześnie, że drugim najbardziej dochodowym projektem będzie gra stworzona przez The Farm Group S.A. – Chernobylite, a trzecim Tools Up! – mówi Piotr Żygadło, prezes zarządu All in Games.

W raportowanym okresie spółka zmniejszyła swoje zadłużenie poprzez realizację częściowej spłaty pożyczek i kredytów oraz wykup obligacji w celu ich umorzenia. Na koniec marca zobowiązania All In! Games z tych tytułów wynosiły 14,7 mln złotych, co w porównaniu ze stanem z 31 grudnia 2020 roku jest kwotą mniejszą o ponad 62 proc. Aktualnie łączna wartość niespłaconych pożyczek oraz pozostałych do wykupu obligacji wynosi około 6 mln zł.

All in Games kontynuuje przyjęty model biznesowy, bazujący na wydawaniu znanych i dobrze rokujących tytułów z segmentu AA+ i Indie Premium. W pierwszym kwartale 2021 r. swoją premierę miało Paradis Lost. Gra w ciągu pierwszych czterech dni od premiery sprzedała się w liczbie 12 tys. egzemplarzy i spotykała się z bardzo pozytywnym odbiorem graczy, w tym oceną na poziomie 8,4 w opiniotwórczym serwisie Metacritic.

Najnowszą propozycją z portoflio wydawniczego All in! Games, dostępną od 20 maja w wersji na PC jest Of Bird and Cage - eksperymentalny projekt na granicy gamingu oraz świata muzyki. W ramach współpracy ze studiem developerskim The Knights of Unity, odpowiedzialnym za stworzenie projektu Tools Up!, swoją premierę miał również pierwszy z trzech dodatków do tego tytułu. Odsłona drugiego DLC będzie miała miejsce jeszcze w tym kwartale.

– Cieszy nas dynamika rozwoju All In! Games, jednak nie zwalniamy tempa. Już w drugim kwartale 2021 r. zadebiutuje Lumberhill na platformie PC. Gra stworzona przez 2BiGo przy wsparciu ARP Games zapewnia mnóstwo dobrej rozrywki w szczególności w trybie multiplayer. Widzimy, że zdecydowanie najlepiej zapowiadającym się tytułem, który zostanie przez nas wydany w 2021 r. jest Chernobylite z gatunku survival-horror, której akcja toczy się w Czarnobylskiej Strefie Wykluczenia – dodaje Piotr Żygadło.

Projekt tworzony jest przez gliwickie studio The Farm 51 Group i w lipcu zadebiutuje na platformach PC, Xbox One oraz PS4. Konkretny termin premiery zostanie ogłoszony podczas targów E3 w dniach 12-15 czerwca.

All In! Games na drugą połowę 2021 r. zapowiedziało również wydanie nowych dodatków do Tools Up! oraz Ghostrunnera. Spółka planuje także wydać Alaloth: Champions of The Four Kingdoms, War Mongrels, Chernobylite na konsole nowej generacji, wersję konsolową Fort Triump, Arborię na PC (po Early Access) oraz Paradise Lost na Nintendo Switch.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Grupa Ultimate Games z 12,8 mln zł przychodów netto w H1 br. Biuro prasowe
2021-09-24 | 09:00

Grupa Ultimate Games z 12,8 mln zł przychodów netto w H1 br.

  Grupa Ultimate Games wypracowała 12,8 mln zł przychodów netto w pierwszej połowie 2021 r. To 70 proc. wzrost w stosunku do analogicznego okresu 2020. Od stycznia do czerwca br.
Giełda BRAK ZDJĘCIA
2021-09-22 | 17:00

Carlson Investments S.A. obejmuje 100% udziałów w czeskiej spółce

Carlson Investments S.A. z siedzibą w Warszawie objął 100% udziałów dających 100% głosów na Walnym Zgromadzeniu w nowopowstałej spółce pod nazwą Carlson Tech Ventures akciová společnost (spółka
Giełda Premiera Red Wings: American Aces zbliża się wielkimi krokami
2021-09-22 | 14:00

Premiera Red Wings: American Aces zbliża się wielkimi krokami

  Notowany na rynku głównym Giełdy Papierów Wartościowych wydawca gier wideo All in! Games ogłosił zbliżającą się premierę Red Wings: American Aces. To spin-off ich

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Transport

Rząd aktualizuje strategię lotniczą dla Polski. Ma być przyjęta na początku 2022 roku

„Polityka rozwoju lotnictwa cywilnego w Polsce do roku 2030” po zmianach ma być gotowa w ciągu kilku najbliższych tygodni i po ocenie oddziaływania na środowisko powinna zostać przyjęta w I kwartale przyszłego roku. – Za 10 lat polski rynek lotniczy będzie już znacznie większy niż ten sprzed pandemii. Nie tylko odrobimy straty, lecz także wykonamy kolejne kroki do przodu – ocenia Marcin Horała, sekretarz stanu w Ministerstwie Infrastruktury i pełnomocnik rządu do spraw Centralnego Portu Komunikacyjnego. Rząd zakłada, że dzięki budowie centralnego lotniska i dobremu położeniu geograficznemu Polska zostanie lotniczym liderem Europy Środkowej.  

Handel

Nowe otwarcie w światowym handlu. Firmy zmieniają łańcuchy dostaw i strategie zamówień

Ostatnie półtora roku okazało się punktem zwrotnym dla światowego handlu. Mimo że pandemiczne zakłócenia nie były tak brzemienne w skutkach, jak się początkowo spodziewano, to i tak dla wielu przedsiębiorstw stały się okazją do zrewidowania strategii zamówień, produkcji i dystrybucji. W efekcie dziś dywersyfikują dostawców i ryzyko, często skracając łańcuchy dostaw. Także państwa przygotowują się na nowe otwarcie w światowym handlu – nowe przepisy w USA czy UE mają zagwarantować, że kluczowe dla gospodarki półprzewodniki będą produkowane lokalnie, a krytyczna infrastruktura będzie lepiej chroniona i monitorowana. 

Motoryzacja

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna staje się hubem elektromobilności. Za 70 proc. inwestycji odpowiadają mikro- i mali przedsiębiorcy z Polski

Do Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ściąga coraz więcej projektów z obszaru elektromobilności. Wśród nich są produkcja pierwszej w historii polskiej marki samochodu elektrycznego Izera oraz inwestycje FCA Poland, która będzie produkowała w Polsce zupełnie nowe modele samochodów z napędem elektrycznym oraz hybrydowym. Dodatkowo koncern SK Innovation buduje fabryki, w których powstawać będą separatory baterii wykorzystywane w samochodach elektrycznych. Katowicka SSE przyciąga też polskich mikro- i małych przedsiębiorców. W 2020 roku odpowiadali za niemal 70 proc. projektów inwestycyjnych.

IT i technologie

Biodruk 3D może zrewolucjonizować badania kliniczne i transplantologię. Już za kilka lat będzie można wydrukować z komórek zdrowe narządy do przeszczepu

Od początku 2021 roku pacjenci odzyskują wzrok dzięki biodrukowanym rogówkom oka. Tymczasem już za kilka lat możliwe będzie wydrukowanie w podobny sposób trzustki czy wątroby, które będą się nadawać do przeszczepów. Biodruk 3D pozwala również tworzyć z tkanek modele nowotworów i testować na nich działanie terapii celowanych. Wydrukowane modele tkankowe zastępują coraz częściej żywe zwierzęta w procesie badań klinicznych czy testowania kosmetyków.