Komunikaty PR

Road Studio realizuje plan i jest coraz bliżej debiutu na NewConnect

2021-08-02  |  14:00
Biuro prasowe

Road Studio S.A., producent i wydawca gier związanych z motywem podróży, w dniu 30 lipca br. złożył Dokument Informacyjny na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. W przypadku sprawnej akceptacji Dokumentu Informacyjnego przez GPW, Spółka może zadebiutować na rynku NewConnect jeszcze jesienią 2021 roku. Obecnie Road Studio kontynuuje prace nad 6 tytułami gier, w tym wyczekiwanymi przez graczy Alaskan Truck Simulator oraz American Motorcycle Simulator. W sierpniu b.r. Spółka planuje udostępnić najnowsze materiały dotyczące pierwszego z nich podczas branżowego eventu.

– Z satysfakcją informujemy o wykonaniu kolejnego kroku, który zbliża nas do debiutu na rynku NewConnect. Złożyliśmy Dokument Informacyjny na GPW i aktualnie czekamy na decyzję giełdy w sprawie wprowadzenia akcji spółki do obrotu. Liczę na to, że wszystkie czynności odbędą się zgodnie z planem Road Studio i spółka zadebiutuje na NewConnect jeszcze jesienią tego roku – komentuje Maciej Nowak, prezes Road Studio.

Road Studio S.A. zagospodarowało niszę symulatorów drogi i podróży. Spółka pracuje obecnie nad 6 tytułami gier, w tym Alaskan Truck Simulator (ATS) oraz American Motorcycle Simulator (AMS). W  pierwszym z nich gracz wcieli się w kierowcę tira przemierzającego dzikie i niebezpieczne tereny Alaski, które kryją wiele tajemnic. Z kolei American Motorcycle Simulator przeniesie gracza na sławną "Route 66" uważaną za raj dla fanów i miłośników motocykli. Na obie produkcje czeka już ponad 200 tys. użytkowników platformy Steam, którzy zapisali się na Wishlistę tych tytułów.

– Alaskan Truck Simulator jest w finalnej fazie produkcji. W sierpniu b.r. podczas jednego z festiwali zamierzamy zaprezentować najnowsze materiały dotyczące tytułu. Dzięki temu gracze lepiej poznają charakter symulatora  i poczują namiastkę przygody. Jest to dla nas ważne, ponieważ wiemy, jak wiele osób czeka na pełną wersję ATS. Chcemy sprostać oczekiwaniom graczy i dostarczyć tytuł, który zapewni świetną rozrywkę na wiele godzin. We wrześniu b.r. planujemy również zaprezentować graczom pierwszy gameplay z AMS. Wraz z całym zespołem jesteśmy bardzo zdeterminowani, aby realizować produkcje, które będą miały potencjał na globalny sukces. – dodaje Maciej Nowak.

Ostatni rok był dla Spółki okresem dynamicznego rozwoju. W lutym br. Road Studio z sukcesem pozyskało finansowanie w ramach oferty publicznej akcji. Środki pozyskane od inwestorów są przeznaczane na wsparcie produkcji niezapowiedzianych jeszcze gier, nad którymi pracuje najliczniejszy zespół w grupie kapitałowej Movie Games. Dodatkowo Spółka nawiązała współpracę z krakowskim producentem Drago Entertainment, w ramach której planuje zrealizować wspólny projekt gamingowy o tematyce podróżniczo-motoryzacyjnej.

O spółce:

Road Studio S.A. to spółka założona przez Movie Games oraz Macieja Nowaka, inwestora oraz menadżera z wieloletnim doświadczeniem na rynku kapitałowym. Zajmuje się produkcją gier o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Gracze będą wcielać się w  kierowców różnego rodzaju pojazdów oraz zwiedzać odległe i na co dzień niedostępne miejsca. Road Studio przejęło do realizacji od Movie Games projekty gier Alaskan Truck Simulator oraz American Motorcycle Simulator.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Giełda Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023 Biuro prasowe
2024-07-10 | 12:30

Siedem lat rozwoju - podsumowanie rozwoju GPW w Warszawie w latach 2017-2023

Stabilność, bardzo dobre wyniki finansowe i otwarte drogi rozwoju – tak o sytuacji Grupy Kapitałowej GPW na progu zmian we władzach Giełdy Papierów Wartościowych
Giełda DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie
2024-06-05 | 10:00

DNA Medical Group planuje debiut na warszawskiej giełdzie

DNA Medical Group - firma medyczna działająca w branży badań genetycznych, planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej spółka chce pozyskać finansowanie od inwestorów na
Giełda Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?
2024-05-29 | 10:30

Wyniki za I kwartał – powrót korporacyjnego optymizmu?

Spółki amerykańskie reprezentowane w indeksie S&P 500 notowały wyniki lepsze od oczekiwań; tymczasem w europejskim indeksie Stoxx 600 również jest poprawa, ale niejednorodna

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Konkurs Polskie Branży PR

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Polska wciąż bez strategii transformacji energetyczno-klimatycznej. Zaktualizowanie dokumentów mogłoby przyspieszyć i uporządkować ten proces

Prace nad nowym Krajowym planem w dziedzinie energii i klimatu powinny, zgodnie z unijnymi zobowiązaniami, zakończyć się w czerwcu br., ale do tej pory nie trafił on do konsultacji społecznych. Trzydzieści organizacji branżowych i społecznych zaapelowało do Ministerstwa Klimatu i Środowiska o przyspieszenie prac nad dokumentem i jego rzetelne konsultacje. Jak podkreśliły, nie powinien on być rozpatrywany tylko jako obowiązek do wypełnienia, lecz również jako szansa na przyspieszenie i uporządkowanie procesu transformacji energetyczno-klimatycznej w kraju. Polska pozostaje jedynym państwem w UE, który nie przedstawił długoterminowej strategii określającej nasz wkład w osiągnięcie neutralności klimatycznej UE do 2050 roku.

Bankowość

Firmy mogą się już ubiegać o fundusze z nowej perspektywy. Opcji finansowania jest wiele, ale nie wszystkie przedsiębiorstwa o tym wiedzą

Dla polskich firm środki UE są jedną z najchętniej wykorzystywanych form finansowania inwestycji i projektów rozwojowych. W bieżącej perspektywie finansowej na lata 2021–2027 Polska pozostanie jednym z największych beneficjentów funduszy z polityki spójności – otrzyma łącznie ok. 170 mld euro, z których duża część trafi właśnie do krajowych przedsiębiorstw. Na to nakładają się również środki z KPO i programów ramowych zarządzanych przez Komisję Europejską. Możliwości finansowania jest wiele, ale nie wszystkie firmy wiedzą, gdzie i jak ich szukać. Tutaj eksperci widzą zadanie dla banków.

Ochrona środowiska

Biznes chętnie inwestuje w OZE. Fotowoltaika na własnym gruncie najchętniej wybieranym rozwiązaniem

Możliwości związanych z inwestowaniem w zieloną energię jest bardzo dużo, jednak to fotowoltaika na własnych gruntach jest najchętniej wybieranym przez biznes rozwiązaniem OZE. Specjaliści zwracają uwagę, że wydłużył się okres zwrotu z takiej inwestycji, mimo tego nadal jest atrakcyjny, szczególnie w modelu PV-as-a-service. Dlatego też firm inwestujących w produkcję energii ze słońca może wciąż przybywać.

Partner serwisu

Instytut Monitorowania Mediów

Szkolenia

Akademia Newserii

Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a  także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.