Słowiański mit Baby Jagi ożywa w BLACKTAIL podczas IGN Summer of Gaming 2021
Podczas prestiżowego wydarzenia branżowego IGN Summer of Gaming 2021, które jest częścią E3, największej imprezy gamingowej na świecie – krakowskie studio THE PARASIGHT – ogłosiło tytuł swojej pierwszej autorskiej gry z gatunku story-driven action-adventure 3D FPP oraz pokazało szerokiej publiczności zwiastun projektu. Tytuł, pozwoli odkryć graczom mistyczny, nieznany świat, inspirowany słowiańskimi baśniami i wierzeniami.
- Za nami pierwsza światowa odsłona BLACKTAIL - autorskiego projektu THE PARASIGHT. Możliwość udziału i zaprezentowania efektów naszych dotychczasowych działań na jednej z najważniejszych imprez w branży – IGN Summer of Gaming 2021 – postrzegamy jako duże wyróżnienie. Cieszymy się, że zapowiedź gry trafiła do szerokiego grona odbiorców – nieustannie szukamy nowych, oryginalnych sposobów kształtowania narracji i myślę, że jest ona bardzo solidnym fundamentem dla przyszłej komunikacji wokół projektu. Kanały IGN mają miliony subskrybentów, co daje szeroką ekspozycję na nasz projekt. Opinie, które otrzymaliśmy są bardzo pozytywne. – mówi Bartosz Kaproń, prezes zarządu THE PARASIGHT. – Dodatkowo warto wspomnieć, że w tym roku IGN Summer of Gaming jest częścią E3 – najważniejszej corocznej wystawy przemysłu gier komputerowych na świecie. Dokładamy wszelkich starań, aby gra przejawiała wysoką jakość i nietuzinkową fabułę. – dodaje Bartosz Kaproń.
BLACKTAIL to pierwszoosobowa gra akcji od THE PARASIGHT, w której na własnej skórze doświadczysz wydarzeń leżących u źródeł klasycznej słowiańskiej opowieści o Babie Jadze. Dynamiczna walka łukiem splata się z intensywną i angażującą narracją. Zmierz się z mroczną tajemnicą zaginionych przyjaciół i napisz własną legendę, stając się opiekunką lasu lub postrachem wszystkich nieostrożnych dzieci.
– W naszych projektach dążymy do osiągnięcia stanu równowagi pomiędzy rozbudowaną rozgrywką, a bogatym doświadczeniem narracyjnym. W BLACKTAIL bardzo dużo uwagi poświęcamy budowaniu baśniowego, mitycznego świata, w którym gracze będą mogli pozostać z nami na dłużej. Bohaterka gry, szesnastoletnia Yaga, zostaje oskarżona o czary i wygnana z osady. Jej jedynym wyjściem jest ruszenie tropem dzieci rzekomo porwanych przez żyjącą w lesie wiedźmę. W trakcie swojej podróży Yaga będzie musiała dokonać trudnych wyborów, które wpłyną na rozgrywkę. Stoczy też walkę z przeciwnikami - w tym celu sięgnie po łuk i włoży zaklętą rękawicę. – dodaje Bartosz Kaproń.
Zespół THE PARASIGHT składa się z doświadczonych twórców gier, którzy zdobyli swoje szlify w branży, pracując nad takimi grami, jak Layers of fear, Observer, Layers of Fear 2, Blair Witch i The Medium.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.