Spółki z rodziny Movie Games zacieśniają współpracę
Spółki z rodziny Movie Games – DRAGO entertainment oraz Road Studio – podpisały list intencyjny o współpracy. Producenci gier wideo prowadzą rozmowy dotyczące realizacji wspólnego projektu o tematyce podróżniczo-motoryzacyjnej. W styczniu br. krakowskie studio złożyło do GPW Dokument Informacyjny Spółki. DRAGO entertainment liczy na debiut w Alternatywnym Systemie Obrotu NewConnect w I półroczu 2021 roku.
- Rozpoczęliśmy rozmowy z Road Studio dotyczące połączenia naszych doświadczeń i stworzenia na ich bazie ciekawego projektu o tematyce podróżniczo-motoryzacyjnej. Pomysłów mamy wiele i wspólnie dyskutujemy o tym co możemy zaoferować graczom. Być może będzie to emocjonująca wyprawa motocyklem wśród ciekawych tras. Warto podkreślić, że Road Studio zajmuje się produkcją gier o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata, co w kontekście naszych planów daje nam dużą przewagę na konkurencyjnym rynku – mówi Joanna Tynor, prezes zarządu DRAGO entertainment.
Road Studio jest na ostatnim etapie prac nad Alaskan Truck Simulator. Trwają również zaawansowane prace nad American Motorcycle Simulator. Pierwszy pozwoli graczom wcielić się w kierowcę tira przemierzającego dzikie i niebezpieczne tereny Alaski. American Motorcycle Simulator umożliwi wskoczenie na motocykl i przemierzenie legendarnej „Route 66”, na której czekać będzie wiele wyzwań, przeciwności, oraz rozmaitych przygód.
- DRAGO entertainment to bardzo doświadczony zespół, który w wielu produkcjach porusza kwestie podróży. Negocjujemy warunki współpracy przy jednym z naszych symulatorów drogi. Liczymy na to, że rozmowy zakończą się pomyślnie, dzięki czemu będziemy mogli wykorzystać doświadczenie zespołu DRAGO entertainment w celu stworzenia świetnej produkcji zabierającej gracza w zupełnie inny wymiar podróży – mówi Maciej Nowak, prezes zarządu Road Studio.
Pod koniec ubiegłego roku DRAGO entertainment zapowiedziało Winter Survival Simulator, projekt który aktualnie znajduje się na TOP wishlist platformy Steam. Gracze mieli możliwość pobrania wersji demo tego tytułu podczas tegorocznej Zimowej Edycji Festiwalu Steam. Projekt powstaje przy współpracy ze znanym podróżnikiem Markiem Kamińskim. Akcja gry rozegra się w górach Mount Washington w USA. Niewinna z pozoru wyprawa, przerodzi się jednak w pełną grozy i niepewności walkę o przetrwanie. W czasie rozgrywki bohater doświadczy skrajnego wyczerpania, co będzie skutkiem panującego siarczystego mrozu, pragnienia a także głodu. Zadaniem gracza, który do dyspozycji będzie miał jedynie mapę i kompas, będzie roztapianie śniegu, polowanie, budowanie schronienia i wspinanie po urwiskach skalnych, a to wszystko przy zmiennych i zaskakujących okolicznościach przyrody.
DRAGO entertainment oraz Road Studio jeszcze w tym roku chcą dołączyć do grona spółek publicznych notowanych w alternatywnym systemie obrotu NewConnect.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.