Startuje kampania crowdfundingu udziałowego REAKTO
Rozpoczęły się zapisy w ramach kampanii crowdfundingu udziałowego REAKTO – spółki tworzącej rozwiązanie wykorzystujące sieć stacji dokujących i dronów. Celem kampanii jest pozyskanie do 3 mln zł. Spółka chce przeznaczyć te środki na kontynuację prac badawczo-rozwojowych nad infrastrukturą dedykowaną bezzałogowym statkom powietrznym oraz na uruchomienie własnego centrum operacyjnego. Firma obecnie rozwija autorską technologię półautonomicznych lotów patrolowych i interwencyjnych za pomocą dronów. REAKTO planuje debiut na NewConnect w ciągu najbliższych dwóch lat.
REAKTO to firma, która zajmuje się tworzeniem i kompleksową obsługą systemu szybkiego reagowania dla agencji ochrony oraz ich klientów. Spółka rozwija autorską technologię półautonomicznych lotów patrolowych i interwencyjnych za pomocą dronów. Aktualnie REAKTO planuje pozyskać finansowanie na kontynuację prac badawczo-rozwojowych nad infrastrukturą dla bezzałogowych statków powietrznych oraz na uruchomienie własnego centrum operacyjnego i rozpoczęcie pilotażu usługi w 2022 roku.
- Do tej pory rozwijaliśmy się organicznie, inwestując w rozwój firmy głównie prywatne środki. Od kilku miesięcy nasz biznes nabiera tempa. To odpowiedni moment na przyspieszenie rozwoju, a także budowę pierwszej instalacji, zgodnie z opracowywaną przez nas technologią i komercyjne wdrożenie. Potrzebujemy do tego kapitału od inwestorów, dlatego też zdecydowaliśmy się na pozyskanie finansowania w formule crowdfundingu udziałowego, w ramach którego chcemy pozyskać do 3 mln zł – mówi Wojciech Stawiarski, założyciel i CEO REAKTO.
Spółkę od początku rozwija Wojciech Stawiarski, prezes zarządu i większościowy udziałowiec, doświadczony projektant w branży IT. W zespole REAKTO znajdują się również Szymon Lekstan, CFO z doświadczeniem w sektorze ubezpieczeniowym oraz handlu, Bartosz Kosiński, CINO, posiadający doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków publicznych oraz konstruktor dronów, specjalista z zakresu inżynierii pojazdów oraz technologii produkcji, Dawid Zielonka. Obecnie zespół REAKTO liczy 15 osób.
Zgodnie z harmonogramem kampanii crowdfundingu udziałowego, zapisy przyjmowane są od 30 września do 21 października 2021 r. Szczegóły kampanii znajdują się na stronie internetowej SmartFunds (REAKTO Crowdfunding udziałowy): Smartfunds - Crowdfunding Udziałowy | Equity Crowdfunding
Bezzałogowe statki powietrzne to bardzo szybko rozwijający się sektor lotnictwa o dużym potencjale wzrostowym w Unii Europejskiej. Tym samym UE przyjęła rozporządzenie, będące odpowiedzią na ten dynamiczny rozwój. Przepisy te zaczęły obowiązywać w Polsce od 2021 roku i pozwalają odpowiednio przygotowanym firmom przejść procedury certyfikacyjne, umożliwiające wykorzystanie dronów do takich zadań jak dostarczanie paczek, patrolowanie, dozór obiektów, czy liczne analizy i badania.
- Na nowych przepisach najbardziej skorzystają firmy, które śledziły implementację przepisów z poziomu europejskiego w polskiej legislacji. Dla dobrze zorganizowanych firm, normalizacja przepisów to duża szansa. My tę szansę chcemy wykorzystać w REAKTO, proponując naszą usługę w zakresie bezpieczeństwa, patrolowania i interwencji z użyciem dronów – podsumowuje Wojciech Stawiarski.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.