Startuje kampania crowdfundingu udziałowego REAKTO
Rozpoczęły się zapisy w ramach kampanii crowdfundingu udziałowego REAKTO – spółki tworzącej rozwiązanie wykorzystujące sieć stacji dokujących i dronów. Celem kampanii jest pozyskanie do 3 mln zł. Spółka chce przeznaczyć te środki na kontynuację prac badawczo-rozwojowych nad infrastrukturą dedykowaną bezzałogowym statkom powietrznym oraz na uruchomienie własnego centrum operacyjnego. Firma obecnie rozwija autorską technologię półautonomicznych lotów patrolowych i interwencyjnych za pomocą dronów. REAKTO planuje debiut na NewConnect w ciągu najbliższych dwóch lat.
REAKTO to firma, która zajmuje się tworzeniem i kompleksową obsługą systemu szybkiego reagowania dla agencji ochrony oraz ich klientów. Spółka rozwija autorską technologię półautonomicznych lotów patrolowych i interwencyjnych za pomocą dronów. Aktualnie REAKTO planuje pozyskać finansowanie na kontynuację prac badawczo-rozwojowych nad infrastrukturą dla bezzałogowych statków powietrznych oraz na uruchomienie własnego centrum operacyjnego i rozpoczęcie pilotażu usługi w 2022 roku.
- Do tej pory rozwijaliśmy się organicznie, inwestując w rozwój firmy głównie prywatne środki. Od kilku miesięcy nasz biznes nabiera tempa. To odpowiedni moment na przyspieszenie rozwoju, a także budowę pierwszej instalacji, zgodnie z opracowywaną przez nas technologią i komercyjne wdrożenie. Potrzebujemy do tego kapitału od inwestorów, dlatego też zdecydowaliśmy się na pozyskanie finansowania w formule crowdfundingu udziałowego, w ramach którego chcemy pozyskać do 3 mln zł – mówi Wojciech Stawiarski, założyciel i CEO REAKTO.
Spółkę od początku rozwija Wojciech Stawiarski, prezes zarządu i większościowy udziałowiec, doświadczony projektant w branży IT. W zespole REAKTO znajdują się również Szymon Lekstan, CFO z doświadczeniem w sektorze ubezpieczeniowym oraz handlu, Bartosz Kosiński, CINO, posiadający doświadczenie w pozyskiwaniu finansowania ze środków publicznych oraz konstruktor dronów, specjalista z zakresu inżynierii pojazdów oraz technologii produkcji, Dawid Zielonka. Obecnie zespół REAKTO liczy 15 osób.
Zgodnie z harmonogramem kampanii crowdfundingu udziałowego, zapisy przyjmowane są od 30 września do 21 października 2021 r. Szczegóły kampanii znajdują się na stronie internetowej SmartFunds (REAKTO Crowdfunding udziałowy): Smartfunds - Crowdfunding Udziałowy | Equity Crowdfunding
Bezzałogowe statki powietrzne to bardzo szybko rozwijający się sektor lotnictwa o dużym potencjale wzrostowym w Unii Europejskiej. Tym samym UE przyjęła rozporządzenie, będące odpowiedzią na ten dynamiczny rozwój. Przepisy te zaczęły obowiązywać w Polsce od 2021 roku i pozwalają odpowiednio przygotowanym firmom przejść procedury certyfikacyjne, umożliwiające wykorzystanie dronów do takich zadań jak dostarczanie paczek, patrolowanie, dozór obiektów, czy liczne analizy i badania.
- Na nowych przepisach najbardziej skorzystają firmy, które śledziły implementację przepisów z poziomu europejskiego w polskiej legislacji. Dla dobrze zorganizowanych firm, normalizacja przepisów to duża szansa. My tę szansę chcemy wykorzystać w REAKTO, proponując naszą usługę w zakresie bezpieczeństwa, patrolowania i interwencji z użyciem dronów – podsumowuje Wojciech Stawiarski.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Polskie MŚP otrzymają większe wsparcie w ekspansji międzynarodowej. To cel nowej inicjatywy sześciu instytucji
Firmy z sektora małych i średnich przedsiębiorstw otrzymają kompleksowe wsparcie na potrzeby zwiększania konkurencyjności na arenie międzynarodowej. Taki jest cel wspólnej inicjatywy instytucji zrzeszonych w Grupie PFR pod szyldem Team Poland. Obejmuje ona zarówno wsparcie kapitałowe, w postaci gwarancji, pożyczek czy ubezpieczenia, jak i doradztwo oraz wsparcie promocyjne i informacyjne, dzięki czemu mikro-, małym i średnim firmom łatwiej będzie podjąć decyzję o ekspansji zagranicznej. Pierwszy projekt dotyczy wsparcia dla firm zainteresowanych uczestnictwem w odbudowie Ukrainy.
Bankowość
RPP zgodna co do potrzeby obniżania stóp procentowych. Trwają dyskusje dotyczące tempa tych decyzji

W lipcu Rada Polityki Pieniężnej po raz drugi w tym roku obniżyła stopy procentowe, określając swój ruch mianem dostosowania. W kolejnych miesiącach można oczekiwać kolejnych obniżek, ale ich tempo i termin będą zależeć od efektów dotychczasowych decyzji i wzrostu płac. Docelowo główna stopa procentowa ma wynosić 3,5 proc. Te okoliczności sprzyjają kredytobiorcom.
Handel
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.