Sylen Studio coraz bliżej debiutu giełdowego, Origin TFI nowym akcjonariuszem
Sylen Studio ma nowego inwestora – Origin TFI, który zainwestował w spółkę 2 mln zł. Podczas tej transakcji Sylen Studio zostało wycenione na 64,7 mln zł. Pozyskane środki będą zaangażowane w nadchodzące projekty studia osadzone w uniwersum Komornik. Pierwsza gra Komornik: Nieskruszony, na podstawie książek Michała Gołkowskiego, miała swoją premierę w listopadzie 2021 r. i traktowana jest przez zespół developerski jako doskonały wstęp do całego uniwersum.
- Wejście funduszu inwestycyjnego utwierdza nas w przekonaniu, że przyjęta i realizowana strategia spółki jest odbierana przez profesjonalnych uczestników rynku z entuzjazmem. Cieszymy się, że inwestorzy wierzą w naszą spółkę i w potencjał nadchodzących produkcji oraz dziękujemy za okazane zaufanie. Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią, rozpoczynamy prace nad kolejną, dużo większą grą w uniwersum Komornika – charakteryzującą się wymaganiami segmentu gier AA. Dodatkowe środki finansowe umożliwiają zespołowi większą dynamikę prac nad kluczowym dla spółki projektem – komentuje Marcin Janiszewski, prezes Sylen Studio.
W poprzednim roku oprócz wydania gry, spółce udało się skompletować odpowiedni zespół, który będzie miał okazję pokazać jakość swoich umiejętności i zaangażowania w najbliższej produkcji.
Bezpośrednim inwestorem jest fundusz First Private Equity FIZ Aktywów Niepublicznych zarządzany przez Origin TFI. Wycena (post-money) spółki w transakcji to 64,7 mln, nowa emisja została objęta za gotówkę.
Steam: https://store.steampowered.com/app/1613190/Komornik_Nieskruszony/?l=polish
Strona Internetowa: https://sylenstudio.com/komornik-nieskruszony/
***
O spółce
Sylen Studio to niezależne studio gamedevowe, którego strategia rozwoju nastawiona jest na specjalizację w produkcjach gier z gatunku RPG. Spółka pracuje nad grami „Komornik” na podstawie serii powieści fantasy Michała Gołkowskiego, które są wydawane przez Fabrykę Słów. Premiera pierwszego tytułu z tej serii miała miejsce w listopadzie 2021 r. Ukończenie prac nad pełnowymiarową produkcją zaplanowane jest na 2023 rok. Spółka jest także w trakcie przygotowań do debiutu na NewConenct.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.