Sylen Studio S.A. rozpoczyna współpracę ze znanym kompozytorem
Sylen Studio S.A., zgodnie z przyjętą strategią rozwoju, nawiązało współpracę z kompozytorem Patrykiem Sceliną oraz sound designerem Przemysławem Moszczyńskim, którzy posiadają wieloletnie doświadczenie w branży gamedevu, przy realizacji dużych produkcji.
Patryk Scelina jest kompozytorem i producentem muzyki. Współpracuje z globalnym wydawcą muzyki produkcyjnej, firmą BMG, a jego utwory wykorzystywane są w kampaniach reklamowych, filmach i serialach. W ostatnim czasie pracował między innymi nad ścieżką dźwiękową do zwiastuna gry Warhammer Tempestfall, we współpracy z Deep Blue Productions. Tworzy również muzykę do gier wideo, co zaowocowało powstaniem takich tytułów jak: „Wanderlust Travel Stories” studia Different Tales, „Scythe: Invaders from Afar” produkcji Knights of Unity, czy „My Memory Of Us”, dzieła Juggler Games. Jego soundtrack do gry „My Memory of Us” został nominowany do nagrody przyznawanej przez Digital Dragons, w kategorii soundtrack roku 2019. W Sylen Studio S.A. odpowiedzialny jest za komponowanie muzyki do powstającej gry Komornik: Nieskruszony.
Przemysław Moszczyński pracuje przy produkcji gry Komornik: Nieskruszony jako Sound Designer. Wcześniej zdobywał doświadczenie pracując przy tytułach takich jak Sniper Ghost Warrior 1, 2 i 3, Lords of the Fallen, Frostpunk.
- Jako spółka liczymy, że dzięki współpracy Patryka i Przemysława powstała warstwa dźwiękowa gry Komornik: Nieskruszony będzie na bardzo wysokim poziomie. – komentuje Marcin Janiszewski, prezes Sylen Studio.
LINK: https://www.youtube.com/watch?v=0TLj2AXuMdE
Zgodnie z wcześniejszą zapowiedzią Sylen Studio planuje premierę pierwszej gry Komornik: Nieskruszony jeszcze w tym roku. Jest to produkcja na styku gry paragrafowej, gry RPG i visual novel, nad którą studio prowadzi obecnie zaawansowane prace. Gra posiada już swój profil w sklepie Steam.
***
O spółce
Sylen Studio to niezależne studio gamedevowe, którego strategia rozwoju nastawiona jest na specjalizację w produkcjach gier z gatunku RPG. Spółka pracuje nad grami „Komornik” na podstawie serii powieści fantasy Michała Gołkowskiego, które są wydawane przez Fabrykę Słów. Premiera pierwszego tytułu z tej serii odbędzie się jeszcze w tym roku. Ukończenie prac nad pełnowymiarową produkcją zaplanowane jest na 2023 rok.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.