Thorium Space bierze udział we wrześniowych targach MSPO w Kielcach
Thorium Space, innowacyjna spółka, tworząca nowatorskie rozwiązania dla przemysłu kosmicznego, bierze udział w targach MSPO 2021 (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego). Organizowane od 29 lat wydarzenie odbywa się w Kielcach. Podczas popularnego eventu Thorium Space opowie m.in. o polskim rynku kosmicznym i możliwościach rozwoju tego sektora. Partnerem strategicznym Targów jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Wartość autorskich projektów spółki opiewa na ponad 75 mln zł.
– Nasze rozwiązania przeznaczone na rynek kosmiczny w dużej mierze mogą poprawić bezpieczeństwo i obronność kraju. Długoterminowym celem Thorium Space jest budowa satelitów telekomunikacyjnych i umieszczenie ich na orbicie geostacjonarnej. Szacujemy, że koszt budowy satelity SmallGEO, który wystarczy dla kraju wielkości Polski, to rząd wielkości około 50 mln euro. Dzięki temu urządzeniu będziemy mogli zapewnić łączność krytyczną oraz usługi komercyjne, co pozwoliłoby na większą niezależność Polski w przestrzeni kosmicznej – mówi Paweł Rymaszewski, prezes Thorium Space.
Na targach MSPO spółka opowie o dotychczas realizowanych projektach, postępie w pracach, a także o możliwościach polskiego sektora kosmicznego. Thorium Space aktualnie koncentruje się na najsilniejszym elemencie biznesu – tworzeniu płaskich anten macierzowych sterowanych elektronicznie. Rozwiązanie w odróżnieniu od obecnie wykorzystywanych technologii – reflektorów w postaci anten parabolicznych – pozbawione będzie elementów mechanicznych i pozwala na wydajniejsze i bardziej elastyczne sterowanie wiązkami nadawczo-odbiorczymi.
– MSPO to bardzo duże wydarzenie dla branży obronnej. Przez udział w targach możemy zwiększyć widoczność naszych rozwiązań. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to także ogromna przestrzeń, w której można nawiązać kontakty z ekspertami i przedstawicielami podmiotów i instytucji, które odpowiadają za obronność całego kraju. Wydarzenie pozwala także dotrzeć do profesjonalistów z rynku wojskowego i strategicznego, co otwiera przed nami szereg możliwości biznesowych – dodaje Paweł Rymaszewski.
Obecnie zespół Thorium Space składa się z 30 osób, a do końca 2022 roku urośnie do około 60 osób, z czego zdecydowaną większość będą stanowić eksperci techniczni. Spółka realizuje projekty o łącznej kwocie ponad 75 mln zł. Wśród nich są m.in. E-Band Multibeam AESA Transonder, projekt SUBCOM oraz stacja bazowa 5G. Inny projekt T-XPDR złożony w programie „Szafir” będzie niedługo oceniany w panelu NCBR.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Z UE na pomoc Ukrainie trafiło 148 mld euro. Potrzebne jest dalsze wsparcie, także w kontekście wypracowania sprawiedliwego pokoju
Prezydent Rosji Władimir Putin ogłosił gotowość do podjęcia bezpośrednich rozmów pokojowych z Ukrainą, które mają się rozpocząć 15 maja w Stambule. USA i UE liczą, że Rosja zgodzi się na 30-dniowe zawieszenie broni i wstrzyma ataki na infrastrukturę krytyczną. Unia już zapowiedziała, że w przypadku odmowy zaostrzy sankcje. Europoseł PiS Arkadiusz Mularczyk apeluje o większą determinację UE w wykorzystaniu zamrożonych rosyjskich aktywów i wsparcie w odbudowie Ukrainy.
Polityka
Prof. L. Balcerowicz: Polska obok Turcji ma największy udział własności państwowej. Potrzebujemy odpolitycznienia gospodarki

Nacjonalizacja i repolonizacja polskiej gospodarki zapowiedziana przez Donalda Tuska wzbudziła mieszane komentarze i reakcje, głównie z powodu niedoprecyzowania, jakie działania miałaby oznaczać. Zdaniem prof. Leszka Balcerowicza to „mętny slogan”, za którym może się kryć wiele znaczeń, takich jak ograniczenie wpływu kapitału zagranicznego albo nacjonalizacja. Tymczasem tym, co naprawdę potrzebne jest gospodarce, jest wycofanie się z niej polityków i prywatyzacja spółek, których wciąż zbyt wiele znajduje się w gestii rządzących – ocenia ekonomista.
Przemysł
Trwa operacja zmiany wyposażenia indywidualnego żołnierzy. Potrzebny modułowy system „od stóp do głów”

Według zapowiedzi MON ten rok ma być przełomowy pod względem zmiany wyposażenia indywidualnego polskich żołnierzy. To efekt trwającej od 1,5 roku operacji Szpej, której celem jest modernizacja umundurowania oraz uzbrojenia i której rząd nadał wysoki priorytet. Podczas ubiegłotygodniowego forum Defence24 Days dwie polskie firmy przedstawiły swoją propozycję systemu wyposażenia „od stóp do głów” dla żołnierzy, którego zaletą ma być nie tylko kompleksowość, ale także modułowość i możliwość dostosowania do konkretnych potrzeb danego operatora.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.