Thorium Space bierze udział we wrześniowych targach MSPO w Kielcach
Thorium Space, innowacyjna spółka, tworząca nowatorskie rozwiązania dla przemysłu kosmicznego, bierze udział w targach MSPO 2021 (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego). Organizowane od 29 lat wydarzenie odbywa się w Kielcach. Podczas popularnego eventu Thorium Space opowie m.in. o polskim rynku kosmicznym i możliwościach rozwoju tego sektora. Partnerem strategicznym Targów jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Wartość autorskich projektów spółki opiewa na ponad 75 mln zł.
– Nasze rozwiązania przeznaczone na rynek kosmiczny w dużej mierze mogą poprawić bezpieczeństwo i obronność kraju. Długoterminowym celem Thorium Space jest budowa satelitów telekomunikacyjnych i umieszczenie ich na orbicie geostacjonarnej. Szacujemy, że koszt budowy satelity SmallGEO, który wystarczy dla kraju wielkości Polski, to rząd wielkości około 50 mln euro. Dzięki temu urządzeniu będziemy mogli zapewnić łączność krytyczną oraz usługi komercyjne, co pozwoliłoby na większą niezależność Polski w przestrzeni kosmicznej – mówi Paweł Rymaszewski, prezes Thorium Space.
Na targach MSPO spółka opowie o dotychczas realizowanych projektach, postępie w pracach, a także o możliwościach polskiego sektora kosmicznego. Thorium Space aktualnie koncentruje się na najsilniejszym elemencie biznesu – tworzeniu płaskich anten macierzowych sterowanych elektronicznie. Rozwiązanie w odróżnieniu od obecnie wykorzystywanych technologii – reflektorów w postaci anten parabolicznych – pozbawione będzie elementów mechanicznych i pozwala na wydajniejsze i bardziej elastyczne sterowanie wiązkami nadawczo-odbiorczymi.
– MSPO to bardzo duże wydarzenie dla branży obronnej. Przez udział w targach możemy zwiększyć widoczność naszych rozwiązań. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to także ogromna przestrzeń, w której można nawiązać kontakty z ekspertami i przedstawicielami podmiotów i instytucji, które odpowiadają za obronność całego kraju. Wydarzenie pozwala także dotrzeć do profesjonalistów z rynku wojskowego i strategicznego, co otwiera przed nami szereg możliwości biznesowych – dodaje Paweł Rymaszewski.
Obecnie zespół Thorium Space składa się z 30 osób, a do końca 2022 roku urośnie do około 60 osób, z czego zdecydowaną większość będą stanowić eksperci techniczni. Spółka realizuje projekty o łącznej kwocie ponad 75 mln zł. Wśród nich są m.in. E-Band Multibeam AESA Transonder, projekt SUBCOM oraz stacja bazowa 5G. Inny projekt T-XPDR złożony w programie „Szafir” będzie niedługo oceniany w panelu NCBR.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.