Thorium Space bierze udział we wrześniowych targach MSPO w Kielcach
Thorium Space, innowacyjna spółka, tworząca nowatorskie rozwiązania dla przemysłu kosmicznego, bierze udział w targach MSPO 2021 (Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego). Organizowane od 29 lat wydarzenie odbywa się w Kielcach. Podczas popularnego eventu Thorium Space opowie m.in. o polskim rynku kosmicznym i możliwościach rozwoju tego sektora. Partnerem strategicznym Targów jest Polska Grupa Zbrojeniowa. Wartość autorskich projektów spółki opiewa na ponad 75 mln zł.
– Nasze rozwiązania przeznaczone na rynek kosmiczny w dużej mierze mogą poprawić bezpieczeństwo i obronność kraju. Długoterminowym celem Thorium Space jest budowa satelitów telekomunikacyjnych i umieszczenie ich na orbicie geostacjonarnej. Szacujemy, że koszt budowy satelity SmallGEO, który wystarczy dla kraju wielkości Polski, to rząd wielkości około 50 mln euro. Dzięki temu urządzeniu będziemy mogli zapewnić łączność krytyczną oraz usługi komercyjne, co pozwoliłoby na większą niezależność Polski w przestrzeni kosmicznej – mówi Paweł Rymaszewski, prezes Thorium Space.
Na targach MSPO spółka opowie o dotychczas realizowanych projektach, postępie w pracach, a także o możliwościach polskiego sektora kosmicznego. Thorium Space aktualnie koncentruje się na najsilniejszym elemencie biznesu – tworzeniu płaskich anten macierzowych sterowanych elektronicznie. Rozwiązanie w odróżnieniu od obecnie wykorzystywanych technologii – reflektorów w postaci anten parabolicznych – pozbawione będzie elementów mechanicznych i pozwala na wydajniejsze i bardziej elastyczne sterowanie wiązkami nadawczo-odbiorczymi.
– MSPO to bardzo duże wydarzenie dla branży obronnej. Przez udział w targach możemy zwiększyć widoczność naszych rozwiązań. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to także ogromna przestrzeń, w której można nawiązać kontakty z ekspertami i przedstawicielami podmiotów i instytucji, które odpowiadają za obronność całego kraju. Wydarzenie pozwala także dotrzeć do profesjonalistów z rynku wojskowego i strategicznego, co otwiera przed nami szereg możliwości biznesowych – dodaje Paweł Rymaszewski.
Obecnie zespół Thorium Space składa się z 30 osób, a do końca 2022 roku urośnie do około 60 osób, z czego zdecydowaną większość będą stanowić eksperci techniczni. Spółka realizuje projekty o łącznej kwocie ponad 75 mln zł. Wśród nich są m.in. E-Band Multibeam AESA Transonder, projekt SUBCOM oraz stacja bazowa 5G. Inny projekt T-XPDR złożony w programie „Szafir” będzie niedługo oceniany w panelu NCBR.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.