Train Station Renovation poczuł pociąg do wirtualnej rzeczywistości
Train Station Renovation, flagowy tytuł notowanej na NewConnect spółki Live Motion Games, pojawi się w wersji na gogle VR. Twórca symulatora renowacji stacji kolejowych i pociągów zawarł umowę z Ultimate VR na stworzenie portu gry dedykowanego technologii Virtual Reality. Tym samym Live Motion Games zapowiada, że rozgrywka stanie się jeszcze bardziej angażująca dla gracza. Niedawno studio zapowiedziało, że Train Station Renovation trafi do sprzedaży na terenie Chin oraz krajów ościennych.
- Train Station Renovation to tytuł, który posiada ogromny potencjał do rozwoju, a przy tym ma cały czas bardzo dobre wyniki sprzedaży, które zapewniają stały dochód spółce. Aktualnie sprzedaż gry wynosi blisko 69 000 kopii. Postanowiliśmy wykorzystać ten potencjał i podpisaliśmy umowę z Ultimate VR na stworzenie portu gry w wirtualnej rzeczywistości. Zysk ze sprzedaży, po pokryciu kosztów produkcji, Train Station Renovation w wersji VR zostanie podzielony w proporcji 50:50. Zdecydowaliśmy się postawić na innowacyjną technologię, żeby stworzyć symulator renowacji i modernizacji stacji kolejowych w takiej odsłonie, w której gracz będzie mógł dosłownie wejść do świata wykreowanej przez nas rozgrywki – mówi Michał Kaczmarek, CEO w Live Motion Games S.A.
W Train Station Renovation gracz wciela się w pracownika firmy remontującej, który jest odpowiedzialny za odnowienie zniszczonych i opuszczonych dworców. Jego zadanie to przywrócenie dawnego blasku, czyli posprzątanie, naprawa, wyposażenie oraz dekoracja stacji kolejowych. Gra oferuje dziesięć map, na których gracz prowadzi prace – zaczynając od małych wiejskich stacyjek, kończąc na ogromnych miejskich dworcach. Projekt dostępny jest w jedenastu językach: angielskim, chińskim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim, francuskim, włoskim, niemieckim, polskim, tureckim i japońskim. Docelowo projekt powstanie w wersjach konsolowych.
- Train Station Renovation to gra z gatunku symulatorów, która cieszy się dużą popularnością wśród graczy PC-towych, o czym świadczy ponad 83% pozytywnych recenzji na platformie Steam. Naszym zdaniem tytuł ma potencjał zaistnieć na rynku wirtualnej rzeczywistości, głównie dzięki ciekawemu modelowi rozgrywki. Liczymy na to, że TSR w nowej odsłonie zostanie entuzjastycznie odebrany przez użytkowników VR-u – komentuje Dawid Sulkowski z Ultimate VR.
To nie koniec planów warszawskiej firmy związanych z tytułem Train Station Renovation. Flagowy projekt z portfolio produkcyjnego Live Motion Games trafi do odbiorców z Chin i krajów ościennych. Będzie to możliwe za sprawą zawartej niedawno umowy z platformą Sonkwo.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.