Train Station Renovation poczuł pociąg do wirtualnej rzeczywistości

Train Station Renovation, flagowy tytuł notowanej na NewConnect spółki Live Motion Games, pojawi się w wersji na gogle VR. Twórca symulatora renowacji stacji kolejowych i pociągów zawarł umowę z Ultimate VR na stworzenie portu gry dedykowanego technologii Virtual Reality. Tym samym Live Motion Games zapowiada, że rozgrywka stanie się jeszcze bardziej angażująca dla gracza. Niedawno studio zapowiedziało, że Train Station Renovation trafi do sprzedaży na terenie Chin oraz krajów ościennych.
- Train Station Renovation to tytuł, który posiada ogromny potencjał do rozwoju, a przy tym ma cały czas bardzo dobre wyniki sprzedaży, które zapewniają stały dochód spółce. Aktualnie sprzedaż gry wynosi blisko 69 000 kopii. Postanowiliśmy wykorzystać ten potencjał i podpisaliśmy umowę z Ultimate VR na stworzenie portu gry w wirtualnej rzeczywistości. Zysk ze sprzedaży, po pokryciu kosztów produkcji, Train Station Renovation w wersji VR zostanie podzielony w proporcji 50:50. Zdecydowaliśmy się postawić na innowacyjną technologię, żeby stworzyć symulator renowacji i modernizacji stacji kolejowych w takiej odsłonie, w której gracz będzie mógł dosłownie wejść do świata wykreowanej przez nas rozgrywki – mówi Michał Kaczmarek, CEO w Live Motion Games S.A.
W Train Station Renovation gracz wciela się w pracownika firmy remontującej, który jest odpowiedzialny za odnowienie zniszczonych i opuszczonych dworców. Jego zadanie to przywrócenie dawnego blasku, czyli posprzątanie, naprawa, wyposażenie oraz dekoracja stacji kolejowych. Gra oferuje dziesięć map, na których gracz prowadzi prace – zaczynając od małych wiejskich stacyjek, kończąc na ogromnych miejskich dworcach. Projekt dostępny jest w jedenastu językach: angielskim, chińskim, hiszpańskim, portugalskim, rosyjskim, francuskim, włoskim, niemieckim, polskim, tureckim i japońskim. Docelowo projekt powstanie w wersjach konsolowych.
- Train Station Renovation to gra z gatunku symulatorów, która cieszy się dużą popularnością wśród graczy PC-towych, o czym świadczy ponad 83% pozytywnych recenzji na platformie Steam. Naszym zdaniem tytuł ma potencjał zaistnieć na rynku wirtualnej rzeczywistości, głównie dzięki ciekawemu modelowi rozgrywki. Liczymy na to, że TSR w nowej odsłonie zostanie entuzjastycznie odebrany przez użytkowników VR-u – komentuje Dawid Sulkowski z Ultimate VR.
To nie koniec planów warszawskiej firmy związanych z tytułem Train Station Renovation. Flagowy projekt z portfolio produkcyjnego Live Motion Games trafi do odbiorców z Chin i krajów ościennych. Będzie to możliwe za sprawą zawartej niedawno umowy z platformą Sonkwo.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Ochrona środowiska

Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do nadzoru nad pierwszą polską elektrownią jądrową. Kluczową kwestią jest bezpieczeństwo
Trwają przygotowania do budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej na Pomorzu. Zgodnie z harmonogramem przedstawianym przez rząd fizyczna budowa ma ruszyć w 2028 roku, a początek eksploatacji pierwszego bloku planuje się na 2036 rok. Również Państwowa Agencja Atomistyki przygotowuje się do realizacji zadań związanych z dozorem nad budową, rozruchem i eksploatacją nowej jednostki. Kluczowe są kwestie związane z bezpieczeństwem jądrowym i ochroną radiologiczną obiektu.
Ochrona środowiska
K. Wyszkowski: Porozumienie paryskie to duże osiągnięcie. Odwrót USA tego nie zmieni

Z danych Climate Action Tracker wynika, że do końca lutego br. tylko 18 państw sygnatariuszy porozumienia paryskiego zaktualizowało swoje plany realizacji celów klimatycznych do 2035 roku. Chociaż walka z rosnącymi emisjami CO2 nie postępuje w takim tempie, jakie jest wymagane, to samo porozumienie klimatyczne z Paryża należy uznać za osiągnięcie, które przyniesie efekty. Zdaniem Kamila Wyszkowskiego z UN GCNP nie powinno tego zmienić nawet wycofanie się z niego Stanów Zjednoczonych.
Ochrona środowiska
Konkurs NCBR i Orlenu ma wesprzeć najciekawsze rozwiązania dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. Na ich rozwój trafi blisko 200 mln zł

Niemal 200 mln zł trafi na realizację innowacyjnych projektów dla przemysłu rafineryjno-petrochemicznego. NCBR i Orlen w ramach konkursu NEON III chcą znaleźć partnerów wśród instytucji naukowych i technologicznych do działania w trzech obszarach: dekarbonizacji, cyfryzacji i gospodarki obiegu zamkniętego. Nabór wniosków potrwa do 30 czerwca br.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.