True Games z Rodziny Movie Games poszerza współpracę ze studiem Flint Arts
True Games, zmierzający na NewConnect producent gier o szeroko pojętej tematyce ulicznej, poszerza współpracę ze studiem Flint Arts. Team będzie odpowiedzialny za prace developerskie przy grze o roboczym tytule Project Castle, która jako pierwsza pozyska finansowanie za pośrednictwem platformy Raisemana. Gra przedstawia życie osadzonego w więzieniu o zaostrzonym rygorze i łączy różne gatunki, takie jak: arcade, adventure, roguelike czy RPG. Premiera zaplanowana jest w połowie 2022 roku.
Project Castle jest już drugim tytułem, który powstanie przy współpracy z deweloperem z Gdańska – Flint Arts. Gracz wcieli się w postać osadzonego w więzieniu o zaostrzonym rygorze. Wykorzystując znajomości i wewnętrzne układy będzie próbował wydostać się z więzienia. Ucieczka może okazać się skomplikowana, a gracz będzie musiał wykazać się kreatywnością i sprytem, żeby zostać przy życiu. Realizm rozgrywki zagwarantuje zastosowanie techniki FPP, która pozwala na odgrywanie scenariuszy, które mogą się wydarzyć w więzieniu.
- Jesteśmy bardzo zadowoleni z efektów pracy nad grą Night Club Manager: Violet Vibe, która powstaje przy współpracy ze studiem Flint Arts. Z tego powodu zdecydowaliśmy się na poszerzenie współpracy o Project Castle. Nikomu nie życzymy pobytu w więzieniu, natomiast dzięki tej produkcji, gracz na własnej skórze doświadczy życia osadzonego. Tematyka więzienna idealnie wpisuje się w tematy ulicznego świat i uzupełnia portfolio projektów True Games - komentuje Patryk Jasiński, prezes True Games oraz Prezes True Games Syndicate (dawniej K&K Herbal).
True Games pracuje razem z deweloperem z Gdańska nad dwoma tytułami. Project Castle będzie pierwszą grą, która pozyska finansowanie za pośrednictwem platformy Raisemana, czyli innowacyjnej platformy crowdfundingowej, która umożliwia twórcom pozyskanie bezzwrotnego finansowania na projekty związane z tzw. digital goods. Platforma została powołana przez INC oraz Codeaddict. Kampania wystartuje zaraz po wakacjach, a jej cel opiewa na 600 ty. zł.
- W ostatnich latach crowdfunding udziałowy oraz tokenizacja w Polsce staje się coraz bardziej popularny. Project Castle to dla nas wyjątkowy tytuł, ponieważ jako pierwszy pozyska finansowanie za pośrednictwem platformy Raisemana. Cieszymy się, że to nasza gra będzie pionierem w dziedzinie innowacyjnego crowdfundingu wykorzystującego tokeny. Mamy nadzieję, że w przyszłości trafią tam kolejne tytuły - dodaje Patryk Jasiński.
True Games zostało założone w maju 2020 roku przez notowane na warszawskiej giełdzie Movie Games oraz rapera Michała „Małolata” Kaplińskiego. Celem studia jest stworzenie globalnej marki gamingowej związanej z kulturą ulicy, w ramach której będą wydawane gry ukazujące życie na granicy prawa. Spółka jest w trakcie procesu przejścia na rynek NewConnect poprzez połączenie z notowaną na tym rynku spółką True Games Syndicate.
O spółce:
Movie Games S.A. jest polską spółką założoną w 2016 roku przez Mateusza Wcześniaka, fana gier z doświadczeniem w sektorze finansowym, wspieranego przez Aleksego Uchańskiego, od prawie trzech dekad związanego z branżą gier komputerowych i mediami oraz Macieja Miąsika, legendę polskiego gamingu, developera z prawie 30-letnim doświadczeniem. Obecnie spółka zatrudnia kilkadziesiąt osób, które pracują nad ponad dziesięcioma produkcjami. Zespoły developerskie działają w biurach w województwach mazowieckim, wielkopolskim, zachodniopomorskim, małopolskim i na Śląsku. Spółka jest notowana na NewConnect od grudnia 2018 roku.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Handel

Ważą się losy nowej umowy między Unią Europejską a Ukrainą na temat zasad handlu. Obecne przepisy wygasają 5 czerwca
5 czerwca wygasa ATM, czyli wprowadzona przed trzema laty i potem z modyfikacjami przedłużana umowa między UE a Ukrainą, liberalizująca zasady wwozu ukraińskich towarów na teren Wspólnoty. Strona ukraińska chciałaby jej przedłużenia, na razie jednak Unia zgodziła się jedynie na przedłużenie bezcłowego przywozu żelaza i stali. Największe obawy, zwłaszcza w Polsce, budzi kwestia produktów rolnych. Zdaniem europosłanki Konfederacji Anny Bryłki należałoby wrócić do obowiązującej przed 2022 rokiem umowy stowarzyszeniowej DCFTA, ponieważ Ukraina może dziś eksportować swoje towary drogą morską poprzez porty na Morzu Czarnym, a dzięki darmowemu dostępowi do unijnego rynku bogacą się jedynie potentaci rolni.
Ochrona środowiska
Nowe technologie pomagają szybciej i dokładniej sortować odpady. Wciąż nie wszystkie da się jednak przetworzyć

Do 2030 roku 55 proc. odpadów opakowaniowych z tworzyw sztucznych powinno trafiać do przetworzenia. W ubiegłym roku było to ok. 27 proc. Nowe technologie w coraz większym stopniu ułatwiają sortowanie odpadów, ale nie pozwalają jeszcze na przetworzenie wszystkich ich rodzajów. To pierwsze wyzwanie związane z zamykaniem obiegu. Kolejnym jest zwiększanie zawartości materiałów pochodzących z recyklingu w produkowanych opakowaniach, czego wymagają unijne przepisy. Choć w tym obszarze widać w ostatnich latach znaczące postępy, nie brakuje wyzwań.
Handel
Rosyjskie surowce przestaną płynąć do UE. Spóźniony, ale ambitny i istotny plan ma być wdrożony do 2027 roku

– Kupowanie surowców energetycznych z Rosji jest jak kupowanie broni przeciwko Ukrainie – uważa europosłanka PO Mirosława Nykiel. Dlatego KE planuje do 2027 roku ograniczyć do zera import rosyjskich paliw. Joanna Scheuring-Wielgus ocenia, że taka decyzja powinna zapaść już dawno, ale lepiej późno niż wcale. Co więcej, państwa członkowskie powinny być w tych deklaracjach zjednoczone najbardziej, jak się da.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.