TXM coraz bliżej przywrócenia notowań akcji na GPW
Akcjonariusze TXM zatwierdzili scalenie wszystkich akcji spółki w stosunku 25:1. Operacja jest jednym z kluczowych elementów mających na celu wznowienie obrotu papierami TXM na warszawskim parkiecie.
Podczas Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia, które odbyło się 30 lipca br., akcjonariusze TXM przegłosowali scalenie akcji spółki w stosunku 25:1. Oznaczać to będzie wymianę 25 akcji o wartości nominalnej 4 grosze każda na jedną akcję o wartości nominalnej 1 zł każda. Jednocześnie liczba akcji składających się na kapitał zakładowy ulegnie zmniejszeniu z 3.729.254.225 (trzech miliardów siedemset dwudziestu milionów dwustu pięćdziesięciu czterech tysięcy dwustu dwudziestu pięciu) akcji do 149.170.169 (stu czterdziestu dziewięciu milionów stu siedemdziesięciu tysięcy sto sześćdziesięciu dziewięciu) akcji. Wysokość kapitału zakładowego pozostanie bez zmian.
Zwyczajne Walne Zgromadzenie upoważniło i zobowiązało Zarząd TXM do podejmowania niezbędnych czynności zmierzających do przeprowadzenia operacji, w tym m.in. wyznaczenia dnia (dzień referencyjny) kiedy dokonane zostanie scalenie.
„Od wielu miesięcy podejmujemy wszelkie działania zmierzające do wznowienia obrotu akcjami spółki, po zawieszeniu notowań w pierwszym kwartale minionego roku. Zatwierdzenie przez akcjonariuszy scalenia akcji jest kolejnym bardzo ważnym krokiem w tym kierunku. Podwyższenie wartości nominalnej akcji w wyniku ich połączenia, prowadzić będzie do ustalenia kursu odniesienia na poziomie umożliwiającym realizację transakcji giełdowych. Zapewnienie inwestorom obrotu walorami TXM jest naszym priorytetowym celem jako spółki publicznej” - powiedział Marcin Łużniak, Wiceprezes TXM S.A.
Decyzja Zarządu Giełdy z 20 marca 2020 r. dotycząca zawieszenia obrotu akcjami TXM była wynikiem zastosowanej przed GPW regulaminowej procedury. Była skutkiem zmiany kursu akcji TXM oraz uchwalonego w pierwszej połowie 2019 r. splitu akcji (w związku z planowanymi działaniami restrukturyzacyjnymi)
***
TXM S.A. – informacje o spółce
TXM S.A. jest właścicielem sklepów dyskontowych TXM zlokalizowanych na terenie całego kraju. Prowadzi także sprzedaż internetową przez e-sklep www.txm.pl. Sklepy TXM oferują swoim klientom szeroką gamę odzieży oraz innych artykułów tekstylnych i gospodarstwa domowego, w dobrej jakości i w konkurencyjnych cenach. TXM S.A. (wcześniej Adesso S.A.) działa na rynku od 1989 r., od samego początku swojego istnienia działa w branży tekstylnej.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Kwestie bezpieczeństwa priorytetem UE. Polska prezydencja ma w tym swój udział
– Polska prezydencja skierowała oczy Europy na obronność – przekonuje Magdalena Sobkowiak-Czarnecka z KPRM. Większość europejskich państw jest zgodna, że najważniejszą kwestią jest obecnie finansowanie bezpieczeństwa i obronności. Jednym z priorytetów białej księgi w sprawie obronności europejskiej będzie Tarcza Wschód, która obejmuje umocnienia wzdłuż wschodniej i północnej granicy Polski.
Problemy społeczne
Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.
Motoryzacja
Pożary pojazdów elektrycznych są rzadsze niż spalinowych. W powszechnym przekonaniu jest odwrotnie, bo brakuje edukacji

Trzydzieści pożarów aut elektrycznych i niemal 9,5 tys. pożarów aut spalinowych – to statystyki za ubiegły rok. Jak podkreślają eksperci, statystycznie pojazdy elektryczne płoną rzadziej niż spalinowe. W przeliczeniu na tysiąc zarejestrowanych pojazdów wskaźnik pożarów w przypadku elektryków wynosi 0,372, a w przypadku aut spalinowych 0,424. Specjaliści są zgodni co do tego, że w powszechnym obiegu brakuje rzetelnej wiedzy na temat samochodów elektrycznych i ich bezpieczeństwa pożarowego.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.