Ultimate Games rozszerza działalność i powołuje nowe spółki
Ultimate Games S.A., notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie producent i wydawca gier wideo, wraz z trzema spółkami z Grupy Kapitałowej PlayWay oraz innymi podmiotami, zawiązał trzy nowe spółki. Działalność nowych firm: NPC Games, G11 oraz Grande Games, będzie skoncentrowana na produkcji wieloplatformowych gier komputerowych. Celem Ultimate Games jest dywersyfikacja działalności pod kątem realizowanych projektów i sukcesywna rozbudowa grupy kapitałowej.
- W każdej z nowo powołanych spółek akcyjnych Ultimate Games posiadamy pakiet akcji rzędu 30-40 proc. Kapitał zakładowy każdej ze spółek wynosi 100 tys. akcji. NPC Games, G11 i Grande Games to zespoły, które mają specjalizować się w produkcji gier z określonych segmentów. Niektóre z nich zostaną zaprezentowane jeszcze w tym roku. Cieszę się, że wspólnie z innymi spółkami z grupy PlayWay powołujemy nowe, obiecujące spółki – mówi Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games S.A.
Grande Games – to spółka założona wspólnie z GamePlanet S.A. Studio tworzy zespół z Poznania, który obecnie skupia siedem osób. Grande Games pracuje obecnie nad symulatorem wydobycia węgla – Coal mining symulator.
Druga spółka – powołaną przez Ultimate Games S.A i RockGame S.A. – jest G11. Model biznesowy Studia zakłada realizację dwóch projektów w ciągu roku. Firmę tworzy obecnie sześć osób. Zespół będzie zajmował się głównie konwersją na PC gry planszowej U-Boot. W planach Studia są także kolejne konwersje rozpoznawalnych planszówek na komputery stacjonarne.
Główną działalnością trzeciej spółki zawiązanej przez Ultimate Games S.A. i CreativeForge Games S.A. – NPC GAMES – będzie produkcja gier PC. Spółka docelowo planuje produkcję dwóch/trzech tytułów jednocześnie w skali roku. Pierwszym projektem NPC GAMES będzie Scrap Games.
W planach Ultimate Games jest dalsza, sukcesywna rozbudowa grupy kapitałowej. Tegoroczne plany studia zakładają liczne premiery gier na różne platformy – harmonogram w tym zakresie uwzględnia ponad 200 tytułów. Model działania obejmuje również większą selekcję i koncentrację na grach wysokobudżetowych.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.