Ultimate Games rozszerza działalność i powołuje nowe spółki
Ultimate Games S.A., notowany na głównym rynku Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie producent i wydawca gier wideo, wraz z trzema spółkami z Grupy Kapitałowej PlayWay oraz innymi podmiotami, zawiązał trzy nowe spółki. Działalność nowych firm: NPC Games, G11 oraz Grande Games, będzie skoncentrowana na produkcji wieloplatformowych gier komputerowych. Celem Ultimate Games jest dywersyfikacja działalności pod kątem realizowanych projektów i sukcesywna rozbudowa grupy kapitałowej.
- W każdej z nowo powołanych spółek akcyjnych Ultimate Games posiadamy pakiet akcji rzędu 30-40 proc. Kapitał zakładowy każdej ze spółek wynosi 100 tys. akcji. NPC Games, G11 i Grande Games to zespoły, które mają specjalizować się w produkcji gier z określonych segmentów. Niektóre z nich zostaną zaprezentowane jeszcze w tym roku. Cieszę się, że wspólnie z innymi spółkami z grupy PlayWay powołujemy nowe, obiecujące spółki – mówi Mateusz Zawadzki, prezes zarządu Ultimate Games S.A.
Grande Games – to spółka założona wspólnie z GamePlanet S.A. Studio tworzy zespół z Poznania, który obecnie skupia siedem osób. Grande Games pracuje obecnie nad symulatorem wydobycia węgla – Coal mining symulator.
Druga spółka – powołaną przez Ultimate Games S.A i RockGame S.A. – jest G11. Model biznesowy Studia zakłada realizację dwóch projektów w ciągu roku. Firmę tworzy obecnie sześć osób. Zespół będzie zajmował się głównie konwersją na PC gry planszowej U-Boot. W planach Studia są także kolejne konwersje rozpoznawalnych planszówek na komputery stacjonarne.
Główną działalnością trzeciej spółki zawiązanej przez Ultimate Games S.A. i CreativeForge Games S.A. – NPC GAMES – będzie produkcja gier PC. Spółka docelowo planuje produkcję dwóch/trzech tytułów jednocześnie w skali roku. Pierwszym projektem NPC GAMES będzie Scrap Games.
W planach Ultimate Games jest dalsza, sukcesywna rozbudowa grupy kapitałowej. Tegoroczne plany studia zakładają liczne premiery gier na różne platformy – harmonogram w tym zakresie uwzględnia ponad 200 tytułów. Model działania obejmuje również większą selekcję i koncentrację na grach wysokobudżetowych.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.