Vision Edge Entertainment podpisało umowę z HardCodeWay na wydanie Dinos Reborn
Vision Edge Entertainment, spółka zależna Gaming Factory, prezentuje kolejny projekt – studio będzie wydawcą Dinos Reborn, survivalowowej gry FPP (ang. first-person perspective) z otwartym światem. Za produkcję odpowiada HardCodeWay. Budżet na realizację, szacowany na kwotę ponad 1 mln zł, pokryje wydawca. Do czasu odrobienia kosztów produkcji i marketingu Vision Edge Entertainment zachowa 100 proc. do przychodów ze sprzedaży gry, następnie udział ten będzie wynosił od 80 do 90 proc., w zależności od ocen produkcji. Dinos Reborn trafi do sprzedaży w wersji na PC i konsole w 2022 roku.
- Model Vision Edge Entertainment zakłada wydawanie gier w segmencie AA i wyższym. Dinos Reborn to drugi tytuł, który znajdzie się w naszym portfolio. W tym zakresie nawiązaliśmy współpracę z HardCodeWay, które specjalizuje się w produkcji gier na zlecenie. Budżet gry wyniesie ponad 1 mln zł. Udział w przychodach ze sprzedaży dla Vision Edge Entertainment docelowo stanowić będzie od 80 do 90 proc. Zwiastun Dinos Reborn dostępny jest na platformie Steam – mówi Kamil Koryszewski, prezes zarządu Vision Edge Entertainment.
Dinos Reborn to survival z otwartym światem rozgrywający się na tajemniczej planecie przypominającej prehistoryczną Ziemi. Gracz podejmuje walkę o przetrwanie. Musi zmierzyć się z dziką zwierzyną i licznymi przeciwnościami, czyniąc jednocześnie dobry użytek z zaawansowanych technologicznie odkryć, które na niego czekają.
- HardCodeWay to niezależne studio deweloperskie. Mamy nadzieję na owocną współpracę. W całości finansujemy produkcję gry, licząc na satysfakcjonujący zwrot z inwestycji – mówi Kamil Koryszewski.
Vision Edge Entertainment ma również umowę z DeSand Game Studios, która zajmie się realizacją zapowiedzianej w grudniu 2020 roku gry Dreamhouse: The Game. Do końca 2023 roku spółka chce wydać trzy tytuły z segmentu AA i wyższego. Zapowiedziane gry będą dostępne na najważniejszych platformach dystrybucyjnych: PC, Xbox oraz PlayStation.
Gaming Factory posiada 90 proc. udziałów w spółce Vision Edge Entertainment.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.