Vixa Games S.A. na konferencji Invest Cuffs 2021

Vixa Games, prezentuje swoje gry na konferencji zrzeszającej branżę rynku inwestycyjnego Invest Cuffs 2021. Model biznesowy studia zakłada wydawanie co najmniej dwóch średniobudżetowych gier z segmentu indie premium rocznie. W tym roku do sprzedaży trafić mają The Crackpet Show oraz Love Colors na Nintendo Switch i PC. Z przedstawicielami Vixa Games można porozmawiać w wirtualnym centrum kongresowym, dostępnym na stronie investcuffs.pl.
- Udział w tegorocznej edycji Invest Cuffs jest dla nas jedną z form dotarcia do nowych inwestorów i potencjalnych partnerów biznesowych. Podczas wydarzenia można odwiedzić nasze stoisko zlokalizowane na III piętrze e-targowej strefy. Mam również przyjemność reprezentować spółkę w panelu dyskusyjnym dotykającym szeroko pojętej tematyki związanej z rozwojem polskiego i światowego sektora gamedev, który zostanie wyemitowany 18 kwietnia na oficjalnej stronie konferencji – mówi Juliusz Mićko, prezes zarządu Vixa Games.
Vixa Games powiązana kapitałowo z firmą Scalac sp. z o.o., specjalizującą się w usługach tworzenia oprogramowania komputerowego, działa od ponad czterech lat. Wyodrębnienie niezależnego zespołu deweloperskiego, dedykowanego produkcji gier komputerowych, nastąpiło w efekcie rozwoju produktów z tego segmentu oraz zwiększania składu osobowego zespołu. W lutym br. studio zostało zarejestrowane w formie spółki akcyjnej, co jest związane z planami debiutu na rynku NewConnect.
Obecnie producent i wydawca koncentruje się na przygotowaniu gier, których premiery mają odbyć się jeszcze w tym roku. Wśród zapowiedzianych tytułów są The Crackpet Show oraz Love Colors, które będą dystrybuowane w wersji na Nintendo Switch i PC.
Do końca 2022 roku spółka planuje posiadać od czterech do sześciu gier z tego segmentu w swoim portfolio.
- Dążmy do tego aby nasze produkcje kojarzyły się z casualowym i rekreacyjnym formatem, który nie wymaga od gracza poświęcenia dużej ilości czasu. Jednocześnie segment indie premium jest największą i najbardziej atrakcyjną niszą dla studiów takich jak nasze. Nie wykluczamy, że z czasem zaczniemy tworzyć tytuły o większej skali, ale są to plany z dłuższą perspektywą realizacji – mówi Juliusz Mićko.
Targi Invest Cuffs 2021 potrwają do 18 kwietnia. Udział w wydarzeniu jest całkowicie bezpłatny i nie wymaga rejestracji.
Dzisiaj o godzinie 11:00 na facebookowym fan page spółki odbędzie się webinar z prezesem zarządu spółki – Juliuszem Mićko oraz Pawłem Zajączkowskim – Koordynatorem Funduszy Europejskich.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Trwają prace nad szczegółowymi wytycznymi dla schronów. Prowadzona jest też inwentaryzacja i ocena stanu istniejących obiektów
W MSWiA trwają prace nad rozporządzeniem, które określi m.in., jakie warunki powinny spełniać miejsca schronienia, oraz wprowadzi spójne standardy dotyczące ich organizacji i wyposażenia. Ich opracowanie wymagane jest przez ustawę o ochronie ludności i obronie cywilnej, która weszła w życie 1 stycznia br. Trwa także inwentaryzacja istniejących obiektów zbiorowej ochrony, w tym schronów. Jak podkreślają eksperci, mamy w tym obszarze wiele zaległości do nadrobienia. Problemem jest niedobór specjalistów od budowli schronowych, którzy mogliby ten proces wesprzeć i przyspieszyć.
Handel
Nowy rozdział we współpracy Wielka Brytania – Unia Europejska. Bezpieczeństwo jedną z kluczowych kwestii

19 maja odbędzie się w Londynie pierwszy od brexitu na tak wysokim szczeblu szczyt brytyjskich i unijnych przywódców. Zdaniem polskich europosłów obydwie strony dojrzały do ponownego zacieśnienia stosunków i są dla siebie kluczowymi partnerami. Rozmowy dotyczyć mają przede wszystkim zagadnień związanych z obronnością, ale także możliwości swobodnego przemieszczania się młodych ludzi. Wyzwaniem we wzajemnych relacjach wciąż są kwestie handlowe.
Transport
W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.