Vixa Games zawarła umowę wydawniczą z Qubic Games
Tytuł z portfolio produkcyjnego Vixy Games – Love Colors, 17 września trafi na PC i konsole Nintendo Switch. Za wydanie gry na japońską konsolę odpowiada spółka Qubic Games. Cenę projektu ustalono na 3,99 USD. W pierwszej połowie 2022 roku Vixa Games planuje debiut na rynku NewConnect. Wcześniej studio rozważa przeprowadzenie emisji akcji.
- Qubic Games, notowane na NewConnect studio z wieloletnim doświadczeniem, które tworzy gry oraz dystrybuuje tytuły na wybrane platformy, w tym głównie na Nintendo Switch, będzie odpowiedzialne za wydanie gry Love Colors. W portfolio wydawniczym spółki jest m.in. Coloring Book, tytuł o wielomilionowym zasięgu na japońską konsolę, który gatunkiem nawiązuje do Love Colors. Cieszymy się, że nasza produkcja zostanie wydana przez tak doświadczonego partnera. Liczymy, że wiedza studia przełoży się na wysoką jakość projektu i dotarcie do szerokiego grona odbiorców, zainteresowanych tego typu produkcjami – mówi Juliusz Mićko, prezes zarządu Vixa Games.
Od 17 września gra będzie dostępna na Nintendo Switch w Europie i w Ameryce oraz globalnie na PC na platformie Steam.
- W momencie premier udostępnimy także dwa płatne dodatki (DLC). Cena na Nintendo Switch dla wersji podstawowej została ustalona na 3,99 USD, pojedynczy DLC – 2,49 USD lub 3,99 USD w przypadku zakupu dwóch dodatków jednocześnie. Ceny na komputerach osobistych będą zbliżone do tych z konsoli – dodaje Juliusz Mićko.
Love Colors to relaksująca wirtualna kolorowanka w klimacie mindfulness i stylistyce pixel artu. W rozgrywce może jednocześnie uczestniczyć czterech graczy.
- W wersji podstawowej oddamy do dyspozycji graczy aż 150 kolorowanek, które charakteryzuje zróżnicowany poziom trudności. Do wyboru będzie 10 obszarów tematycznych, m.in. zabawne potwory, pyszne potrawy i napoje, stylowe ubrania. Liczymy, że ponadczasowa mechanika gry spotka się z dużym zainteresowaniem w środowisku graczy, które będzie mieć przełożenie na wysokie wyniki sprzedaży – podsumowuje Juliusz Mićko.
Vixa Games rozważa przeprowadzenie emisji akcji, z której chce pozyskać od inwestorów kwotę do 3 mln zł. Środki te przeznaczy m.in. na realizację nowych gier indie premium, sfinalizowanie aktualnych projektów, tzn. The Crackpet Show, Horrorchero i Caravan oraz rozbudowę wewnętrznych zespołów studia.
Jednocześnie studio pracuje nad autorską produkcją The Crackpet Show. Podczas Game Night, wydarzenia towarzyszącego Gamescom 2021, największym europejskim targom gier, Vixa Games zaprezentowała tytuł graczom oraz potencjalnym partnerom biznesowym. PC-towa wersja The Crackpet Show ma być dostępna w trybie early access w czwartym kwartale br. Premiera pełnej wersji tytułu na PC, Nintendo Switch, Xbox oraz PlayStation planowana jest w 2022 r.
W pierwszej połowie 2022 r. Vixa Games chce dołączyć do rynku NewConnect.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.