WeirdFish udostępnił trailer i kartę Steam gry Oddyssey: Your Space, Your Way
WeirdFish, niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w projektach Sandbox (otwarty świat), udostępnił pierwszy trailer i kartę Steam swojej autorskiej produkcji. Oddyssey: Your Space, Your Way to kosmiczna propozycja rozgrywki, podczas której gracz będzie odkrywać galaktyczną przestrzeń. Tytuł będzie dostępny w pierwszej kolejności na PC, docelowo także w wersji na konsole. Premiera gry w trybie early access planowana jest w połowie br. WeirdFish chce w 2021 roku dołączyć do spółek notowanych na NewConnect.
- Po wielu miesiącach przygotowań jesteśmy gotowi, aby uchylić rąbka tajemnicy i podzielić się z graczami naszym pierwszym trailerem autorskiej produkcji Oddyssey: Your Space, Your Way. Na platformie Steam jest już dostępna karta naszego projektu. Podczas rozgrywki zabierzemy graczy w podróż w poszukiwaniu nieznanej planety. Mamy nadzieję, że nasza kosmiczna propozycja spodoba się odbiorcom i zyska wśród nich pozytywne opinie – mówi Marek Soból, prezes zarządu WeirdFish SA. – Wizja galaktyki przedstawiona w produkcji zrodziła się ze wspólnych pomysłów i wiedzy zespołu. Mamy nadzieję, że eksploracja galaktyki dostarczy graczom niezapomnianych wrażeń. Oddyssey: Your Space, Your Way to nasz flagowy projekt, którego budżet, wraz z działaniami marketingowymi, wynosi ok. 8 mln zł – dodaje Marek Soból.
Rozgrywka obejmuje podróż statkiem kosmicznym, podczas której gracz zmierzy się z wieloma wyzwaniami – będzie odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale również swoich współtowarzyszy.
- Oddyssey: Your Space, Your Way ma być angażującą odbiorcę propozycją, w której będzie on walczyć o przetrwanie nie tylko swoje, ale także wszystkich uczestników lotu. Mechanika obejmuje m.in. zdobywanie pożywienia, poszukiwanie niezbędnych surowców, czy pokonywanie trudności, takich jak zwalczanie awarii. Tytuł we wczesnym dostępie, trafi do sprzedaży w połowie br. W pierwszej kolejności udostępnimy grę na PC, następnie dostosujemy ją do wersji konsolowych – dodaje Marek Soból.
Wydawcą projektu jest 505 Games, globalny wydawca i dystrybutor gier, należący do koncernu Digital Bros. Biznesowy partner polskiego studia, uznany przez portal Metacritic za najlepszego wydawcę, zajmie się również promocją autorskiej gry WeirdFish.
W 2021 roku WeirdFish planuje debiut na NewConnect.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.