WeirdFish udostępnił trailer i kartę Steam gry Oddyssey: Your Space, Your Way
WeirdFish, niezależny producent gier wideo, specjalizujący się w projektach Sandbox (otwarty świat), udostępnił pierwszy trailer i kartę Steam swojej autorskiej produkcji. Oddyssey: Your Space, Your Way to kosmiczna propozycja rozgrywki, podczas której gracz będzie odkrywać galaktyczną przestrzeń. Tytuł będzie dostępny w pierwszej kolejności na PC, docelowo także w wersji na konsole. Premiera gry w trybie early access planowana jest w połowie br. WeirdFish chce w 2021 roku dołączyć do spółek notowanych na NewConnect.
- Po wielu miesiącach przygotowań jesteśmy gotowi, aby uchylić rąbka tajemnicy i podzielić się z graczami naszym pierwszym trailerem autorskiej produkcji Oddyssey: Your Space, Your Way. Na platformie Steam jest już dostępna karta naszego projektu. Podczas rozgrywki zabierzemy graczy w podróż w poszukiwaniu nieznanej planety. Mamy nadzieję, że nasza kosmiczna propozycja spodoba się odbiorcom i zyska wśród nich pozytywne opinie – mówi Marek Soból, prezes zarządu WeirdFish SA. – Wizja galaktyki przedstawiona w produkcji zrodziła się ze wspólnych pomysłów i wiedzy zespołu. Mamy nadzieję, że eksploracja galaktyki dostarczy graczom niezapomnianych wrażeń. Oddyssey: Your Space, Your Way to nasz flagowy projekt, którego budżet, wraz z działaniami marketingowymi, wynosi ok. 8 mln zł – dodaje Marek Soból.
Rozgrywka obejmuje podróż statkiem kosmicznym, podczas której gracz zmierzy się z wieloma wyzwaniami – będzie odpowiedzialny nie tylko za siebie, ale również swoich współtowarzyszy.
- Oddyssey: Your Space, Your Way ma być angażującą odbiorcę propozycją, w której będzie on walczyć o przetrwanie nie tylko swoje, ale także wszystkich uczestników lotu. Mechanika obejmuje m.in. zdobywanie pożywienia, poszukiwanie niezbędnych surowców, czy pokonywanie trudności, takich jak zwalczanie awarii. Tytuł we wczesnym dostępie, trafi do sprzedaży w połowie br. W pierwszej kolejności udostępnimy grę na PC, następnie dostosujemy ją do wersji konsolowych – dodaje Marek Soból.
Wydawcą projektu jest 505 Games, globalny wydawca i dystrybutor gier, należący do koncernu Digital Bros. Biznesowy partner polskiego studia, uznany przez portal Metacritic za najlepszego wydawcę, zajmie się również promocją autorskiej gry WeirdFish.
W 2021 roku WeirdFish planuje debiut na NewConnect.
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Big Cheese Studio S.A. z imponującym wzrostem zysku netto
Thorium Space i SWISSto12 podpisali strategiczną umowę
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Prawo
Ulga na badania i rozwój może być lekiem na rosnące koszty zatrudnienia. Korzysta z niej tylko 1/4 uprawnionych firm
Wysokie koszty zatrudnienia to w tej chwili jedno z poważniejszych wyzwań utrudniających działalność i hamujących rozwój polskich przedsiębiorstw. – Skuteczną odpowiedzią może być ulga badawczo-rozwojowa – wskazuje Piotr Frankowski, dyrektor zarządzający Ayming Polska. Ten instrument umożliwia odliczenie nawet 200 proc. kosztów osobowych, czyli m.in. wynagrodzeń, od podstawy opodatkowania. Ulgę B-+R zna 90 proc. rodzimych przedsiębiorstw, ale korzysta z niej mniej niż 1/4 uprawnionych. Firma, wspólnie z Konfederacją Lewiatan, przedstawiła rządowi szereg rekomendacji działań, które mogłyby te statystyki poprawić.
Farmacja
Diagnostyka obrazowa w Polsce nie odbiega jakością od Europy Zachodniej. Rośnie dostępność badań i świadomość pacjentów
Na podstawie wyników diagnostyki obrazowej, czyli m.in. tomografii komputerowej, USG, RTG czy rezonansu magnetycznego, podejmowanych jest nawet 80 proc. decyzji klinicznych. – Diagnostyka obrazowa będzie miała coraz większe znaczenie w medycynie – mówi prof. nadzw. dr hab. n. med. Jakub Swadźba, założyciel i prezes zarządu Diagnostyka SA. Jak ocenia, ten segment w Polsce jest już na światowym poziomie, a ostatnie lata przyniosły znaczący postęp związany z upowszechnieniem nowych technologii i nowoczesnych rozwiązań.
Ochrona środowiska
Europa przegrywa globalny wyścig gospodarczy. Nowa KE będzie musiała podjąć szybkie i zdecydowane działania
Udział Europy w światowej gospodarce się kurczy. Podczas gdy jeszcze w 2010 roku gospodarki UE i USA były mniej więcej tej samej wielkości, tak dekadę później, w 2020 roku Wspólnota znalazła się już znacznie poniżej poziomu amerykańskiego. – Niedługo jedynym, co Europa będzie mogła zaoferować światu, będą konsumenci – mówi europosłanka Ewa Zajączkowska-Hernik. Jak wskazuje, przywrócenie gospodarczej atrakcyjności UE powinno być priorytetem nowej Komisji Europejskiej, ale nie da się tego pogodzić z zaostrzeniem polityki klimatycznej.
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.