Zarząd ASM Group stabilizuje sytuację spółki
Zarząd ASM Group S.A., spółki której współzałożycielem i prezesem jest Adam Stańczak, 1 września podpisał z KPW Audyt Sp. z o.o. umowę na przeprowadzenie badań jednostkowego sprawozdania finansowego ASM Group S.A. i skonsolidowanego sprawozdania Grupy Kapitałowej ASM Group S.A., przeglądu jednostkowego śródrocznego sprawozdania finansowego ASM Group S.A. oraz przeglądu skonsolidowanego śródrocznego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej ASM Group S.A. Umowa obejmuje przeprowadzenie badań i przeglądów łącznie za okresy od 1.01.2021 r. do 31.12.2023 r.
ASM Group to spółka holdingowa, zarządzająca grupą kapitałową w skład której wchodzą spółki specjalizujące się w świadczeniu kompleksowych usług wsparcia sprzedaży i outsourcingu. Grupa ASM działa na rynku polskim, włoskim, niemieckim, austriackim oraz szwajcarskim. ASM Group S.A. jest reprezentowana przez Zarząd w składzie: Adam Stańczak – Prezes Zarządu, Łukasz Stańczak – Członek Zarządu, dr Krzysztof Przybyłowski – Członek Zarządu oraz Weronika Wagner – Członek Zarządu, powołany w kwietniu zeszłego roku. Poprzedni, odwołany zarząd, który po 22 kwietnia 2021 r. nie posiadał żadnego umocowania do reprezentowania spółki, nie przekazywał danych prawowitemu zarządowi, co uniemożliwiało prowadzenie normalnej działalności operacyjnej, a także prawidłowego wypełniania obowiązków informacyjnych wynikających z posiadanego statusu spółki publicznej.
Obecny Zarząd ASM Group konsekwentnie wypełnia zalecenia UKNF dotyczące ww. obowiązków, czego dowodem jest podpisanie umowy z firmą audytorską. Pozwoli to na sporządzenie zaległych i przyszłych raportów okresowych jednostkowych i skonsolidowanych spółki, zgodnie z obowiązującymi zasadami rachunkowości oraz poddanie ich badaniu przez biegłego rewidenta.
Za nami bardzo intensywny i pełen wyzwań czas, w którym musieliśmy skoncentrować się na uporządkowaniu sytuacji spółki holdingowej, przy jednoczesnym zapewnieniu możliwości rozwoju spółek z Grupy ASM. Podpisanie umowy z wybraną przez Radę Nadzorczą ASM Group do przeprowadzenia badań i przeglądów firmą audytorską to ważny krok na drodze do ustabilizowania sytuacji spółki i przywrócenia zaufania inwestorów - komentuje Adam Stańczak, prezes Zarządu ASM Group. - Nieprzerwana i efektywna działalność spółek zależnych, które obsługują ponad 1000 klientów na 5 rynkach dodatkowo motywuje nas do zwiększania naszych wysiłków na rzecz przywrócenia właściwej pozycji ASM Group na rynku – dodaje prezes Adam Stańczak.
KPW Audyt Sp. z o.o jest uprawniona do przeprowadzania ustawowego badania sprawozdań finansowych, zgodnie z ustawą z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym i jest wpisana na listę firm audytorskich prowadzoną przez Polską Agencję Nadzoru Audytowego. Zawarta 1 września br. przez Zarząd ASM Group S.A. umowa obejmuje:
- przeprowadzenie ustawowego badania jednostkowego sprawozdania finansowego ASM Group S.A. za okres od 1.01.2021 r. do 31.12.2021 r., od 1.01.2022 r. do 31.12.2022 r., oraz od 01.01.2023 r. do 31.12.2023 r. i badania skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej ASM Group S.A. za okres od 1.01.2021 r. do 31.12.2021 r., od 1.01.2022 r. do 31.12.2022 r., oraz od 01.01.2023 r. do 31.12.2023 r. oraz
- przeglądu jednostkowego śródrocznego sprawozdania finansowego ASM Group S.A. za okres od 1.01.2021 r. do 31.12.2021 r., od 1.01.2022 r. do 31.12.2022 r., oraz od 01.01.2023 r. do 31.12.2023 r. oraz
- przeglądu skonsolidowanego śródrocznego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej ASM Group S.A. za okres od 1.01.2021 r. do 31.12.2021 r., od 1.01.2022 r. do 31.12.2022 r., oraz od 01.01.2023 r. do 31.12.2023 r.
Zarząd ASM Group kontynuuje działania mające na celu przywrócenie normalnej działalności Grupy ASM oraz jej dalszy rozwój. Dzięki odzyskaniu pod koniec czerwca dostępu do ESPI przywrócił transparentną komunikację z rynkiem. Jednocześnie planuje nowe partnerstwa biznesowe i pracuje nad nową strategią rozwoju.
***
O spółce:
ASM Group to spółka holdingowa, zarządzająca grupą kapitałową w skład której wchodzą spółki specjalizujące się w świadczeniu kompleksowych usług wsparcia sprzedaży i outsourcingu. Grupa ASM działa na rynku polskim, włoskim, niemieckim, austriackim oraz szwajcarskim.

Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE

Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!

Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Polityka

Firmy dzierżawiące grunty od Skarbu Państwa muszą zwrócić majątek rolny. Zagrożony jest też wspierany przez nich ośrodek rehabilitacyjny
Działalność ośrodka rehabilitacji dla dzieci z niepełnosprawnościami w Głubczycach, w województwie opolskim, jest zagrożona, o czym alarmuje Stowarzyszenie „Tacy Sami”. Zagrożenie jest konsekwencją restrukturyzacji spółki Top Farms Głubczyce, która jest jednym z największych pracodawców w okolicy i od lat wspiera działalność stowarzyszenia. Rolnicza spółka nie wie, jakie będą dalsze losy dzierżawionych do tej pory przez nią ziem, które w listopadzie br. muszą wrócić do Zasobu Skarbu Państwa. Zarząd spółki od wielu miesięcy apeluje do Krajowego Ośrodka Wsparcia Rolnictwa o wiążące decyzje w sprawie powołania Ośrodków Produkcji Rolniczej, które miałyby powstać na zwróconych gruntach, oraz kryteriów wyboru ich nowych dzierżawców.
Bankowość
Polskie kredyty hipoteczne wciąż jednymi z najdroższych w Europie. Zdaniem członka RPP odgórne ograniczanie marż banków się nie sprawdzi

Hipoteki w Polsce, co podkreśla też wielu polityków, należą do najdroższych w Europie. To nie tylko kwestia wysokości stóp procentowych, ale też marży banku. Zdaniem członka RPP prof. Ireneusza Dąbrowskiego jest tylko możliwość wpływania na ten pierwszy czynnik, bo regulacyjne ograniczenie wysokości marży byłoby trudne do wdrożenia.
Ochrona środowiska
Budowa morskich farm wiatrowych w Polsce szansą na kilkadziesiąt tysięcy nowych miejsc pracy. Wciąż brakuje jednak wykwalifikowanych pracowników

W Krajowym Planie w dziedzinie Energii i Klimatu rząd przewiduje zainstalowanie do 2030 roku około 5,9 GW w morskich farmach wiatrowych i kolejnych 12 GW w ciągu następnej dekady. Offshore ma być istotnym filarem dekarbonizacji krajowej gospodarki. Realizowane przez polskie spółki wraz z partnerami zagranicznymi projekty tzw. fazy I nabierają tempa i wkraczają w etap budowy infrastruktury na lądzie. Wśród wyzwań, które czekają wykonawców, jest m.in. brak pracowników z branży offshore. Pomocne może być ściąganie do kraju Polaków, którzy pracują na zagranicznych projektach morskich.
Partner serwisu
Szkolenia

Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.