Zarząd ASM Group stabilizuje sytuację spółki
Zarząd ASM Group S.A., spółki której współzałożycielem i prezesem jest Adam Stańczak, 1 września podpisał z KPW Audyt Sp. z o.o. umowę na przeprowadzenie badań jednostkowego sprawozdania finansowego ASM Group S.A. i skonsolidowanego sprawozdania Grupy Kapitałowej ASM Group S.A., przeglądu jednostkowego śródrocznego sprawozdania finansowego ASM Group S.A. oraz przeglądu skonsolidowanego śródrocznego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej ASM Group S.A. Umowa obejmuje przeprowadzenie badań i przeglądów łącznie za okresy od 1.01.2021 r. do 31.12.2023 r.
ASM Group to spółka holdingowa, zarządzająca grupą kapitałową w skład której wchodzą spółki specjalizujące się w świadczeniu kompleksowych usług wsparcia sprzedaży i outsourcingu. Grupa ASM działa na rynku polskim, włoskim, niemieckim, austriackim oraz szwajcarskim. ASM Group S.A. jest reprezentowana przez Zarząd w składzie: Adam Stańczak – Prezes Zarządu, Łukasz Stańczak – Członek Zarządu, dr Krzysztof Przybyłowski – Członek Zarządu oraz Weronika Wagner – Członek Zarządu, powołany w kwietniu zeszłego roku. Poprzedni, odwołany zarząd, który po 22 kwietnia 2021 r. nie posiadał żadnego umocowania do reprezentowania spółki, nie przekazywał danych prawowitemu zarządowi, co uniemożliwiało prowadzenie normalnej działalności operacyjnej, a także prawidłowego wypełniania obowiązków informacyjnych wynikających z posiadanego statusu spółki publicznej.
Obecny Zarząd ASM Group konsekwentnie wypełnia zalecenia UKNF dotyczące ww. obowiązków, czego dowodem jest podpisanie umowy z firmą audytorską. Pozwoli to na sporządzenie zaległych i przyszłych raportów okresowych jednostkowych i skonsolidowanych spółki, zgodnie z obowiązującymi zasadami rachunkowości oraz poddanie ich badaniu przez biegłego rewidenta.
Za nami bardzo intensywny i pełen wyzwań czas, w którym musieliśmy skoncentrować się na uporządkowaniu sytuacji spółki holdingowej, przy jednoczesnym zapewnieniu możliwości rozwoju spółek z Grupy ASM. Podpisanie umowy z wybraną przez Radę Nadzorczą ASM Group do przeprowadzenia badań i przeglądów firmą audytorską to ważny krok na drodze do ustabilizowania sytuacji spółki i przywrócenia zaufania inwestorów - komentuje Adam Stańczak, prezes Zarządu ASM Group. - Nieprzerwana i efektywna działalność spółek zależnych, które obsługują ponad 1000 klientów na 5 rynkach dodatkowo motywuje nas do zwiększania naszych wysiłków na rzecz przywrócenia właściwej pozycji ASM Group na rynku – dodaje prezes Adam Stańczak.
KPW Audyt Sp. z o.o jest uprawniona do przeprowadzania ustawowego badania sprawozdań finansowych, zgodnie z ustawą z dnia 11 maja 2017 r. o biegłych rewidentach, firmach audytorskich oraz nadzorze publicznym i jest wpisana na listę firm audytorskich prowadzoną przez Polską Agencję Nadzoru Audytowego. Zawarta 1 września br. przez Zarząd ASM Group S.A. umowa obejmuje:
- przeprowadzenie ustawowego badania jednostkowego sprawozdania finansowego ASM Group S.A. za okres od 1.01.2021 r. do 31.12.2021 r., od 1.01.2022 r. do 31.12.2022 r., oraz od 01.01.2023 r. do 31.12.2023 r. i badania skonsolidowanego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej ASM Group S.A. za okres od 1.01.2021 r. do 31.12.2021 r., od 1.01.2022 r. do 31.12.2022 r., oraz od 01.01.2023 r. do 31.12.2023 r. oraz
- przeglądu jednostkowego śródrocznego sprawozdania finansowego ASM Group S.A. za okres od 1.01.2021 r. do 31.12.2021 r., od 1.01.2022 r. do 31.12.2022 r., oraz od 01.01.2023 r. do 31.12.2023 r. oraz
- przeglądu skonsolidowanego śródrocznego sprawozdania finansowego Grupy Kapitałowej ASM Group S.A. za okres od 1.01.2021 r. do 31.12.2021 r., od 1.01.2022 r. do 31.12.2022 r., oraz od 01.01.2023 r. do 31.12.2023 r.
Zarząd ASM Group kontynuuje działania mające na celu przywrócenie normalnej działalności Grupy ASM oraz jej dalszy rozwój. Dzięki odzyskaniu pod koniec czerwca dostępu do ESPI przywrócił transparentną komunikację z rynkiem. Jednocześnie planuje nowe partnerstwa biznesowe i pracuje nad nową strategią rozwoju.
***
O spółce:
ASM Group to spółka holdingowa, zarządzająca grupą kapitałową w skład której wchodzą spółki specjalizujące się w świadczeniu kompleksowych usług wsparcia sprzedaży i outsourcingu. Grupa ASM działa na rynku polskim, włoskim, niemieckim, austriackim oraz szwajcarskim.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.