Zmiany w zarządzie Gaming Factory
Łukasz Bajno zrezygnował z funkcji wiceprezesa Gaming Factory SA, aby móc skoncentrować się na wprowadzeniu na NewConnect spółki z Grupy – Black Rose Projects oraz zadbać o jej dynamiczny rozwój. W Gaming Factory pozostaje jako doradca zarządu. Obie spółki deklarują ścisłą współpracę przy produkcji, wydawaniu oraz portingu gier.
- Przed Black Rose Projects bardzo ważny okres, lada moment złożymy do GPW Dokument Informacyjny. Liczymy na debiut na NewConnect w pierwszej połowie przyszłego roku. Kolejny rok z rzędu wypracowaliśmy zysk netto w wysokości przekraczającej milion złotych, mamy dużo projektów, które przynoszą stabilny dochód, backlog zleceń na ponad rok do przodu i dwie autorskie gry w produkcji. Jesteśmy w pełni gotowi na debiut giełdowy – mówi Łukasz Bajno, prezes zarządu Black Rose Projects.
Aby maksymalnie skoncentrować się na dopełnieniu wszelkich formalności w drodze do upublicznienia spółki oraz jej dalszym rozwoju, Łukasz Bajno, zrezygnował w funkcji wiceprezesa Gaming Factory. Od tej pory będzie pełnił w spółce matce funkcję doradczą oraz wspierał tytuły z jej portfolio.
– Upublicznienie spółki oraz realizacja jakościowych gier wymaga od nas pełnego skupienia, w związku z tym nie jest możliwe zasiadanie w zarządach dwóch spółek giełdowych. Nie oznacza to jednak, że wycofuję się z działalności na rzecz Gaming Factory, pozostaję w spółce w roli doradcy zarządu, jestem przekonany, że nasza współpraca będzie się układała tak samo dobrze jak dotychczas – dodaje Łukasz Bajno.
- Jestem przekonany, że w dłuższej perspektywie nasze inwestycje, zarówno ze strony Gaming Factory, jak również Black Rose Projects przyniosą korzyść akcjonariuszom. Bardzo wierzę w obie te spółki. Po raz kolejny dokupiłem pakiet akcji Gaming Factory. Spółka jest w dobrej kondycji finansowej, mamy kilka projektów blisko ukończenia, a kolejne gry wyglądają coraz bardziej obiecująco – dodaje Mateusz Adamkiewicz.
29 listopada KRS zarejestrował 27 700 akcji zwykłych na okaziciela serii F o wartości nominalnej 0,10 zł każda. Obecnie kapitał zakładowy Gaming Factory wynosi 562.770,00 zł.
Wycena prezesów #TOP 30 polskiej giełdy według SEC Newgate CEE
Big Cheese Studio S.A. ogłasza nowy plan rozwoju na 2025 rok!
Bankier.pl „Najpopularniejszym Serwisem Internetowym” wśród inwestorów
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Handel
Konsumenci w sieci narażeni na długą listę manipulacyjnych praktyk sprzedażowych. Zagraniczne platformy wymykają się unijnym regulacjom
Wraz z pojawieniem się na polskim i europejskim rynku platform sprzedażowych spoza UE rośnie też liczba przypadków stosowania tzw. dark patterns, czyli manipulacyjnych technik sprzedażowych. Nowe regulacje UE – w tym rozporządzenie w sprawie jednolitego rynku usług cyfrowych oraz akt o usługach cyfrowych – mają lepiej chronić przed nimi konsumentów, a podmiotom stosującym takie praktyki będą grozić wysokie kary finansowe. Problemem wciąż pozostaje jednak egzekwowanie tych przepisów od zagranicznych platform, które wymykają się europejskim regulacjom. – To jest w tej chwili bardzo duże wyzwanie dla całego rynku cyfrowego, że w praktyce regulacje nie dotyczą w takim samym stopniu wszystkich graczy – mówi Teresa Wierzbowska, prezeska Związku Pracodawców Prywatnych Mediów.
Fundusze unijne
Europejscy młodzi twórcy w centrum polskiej prezydencji w Radzie UE. Potrzebne nowe podejście do wsparcia ich karier
Wsparcie startu kariery młodych artystów i debata nad regulacjami dla sektora audiowizualnego, które będą odpowiadać zmieniającej się rzeczywistości technologicznej – to dwa priorytety polskiej prezydencji w Radzie UE z zakresu kultury. Najbliższe półrocze będzie także okazją do promocji polskich twórców w państwach członkowskich i kandydujących, a współpraca z artystami z innych krajów ma pokazać, że kultura może łączyć i być platformą dialogu międzynarodowego.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Partner serwisu
Szkolenia
Akademia Newserii
Akademia Newserii to projekt, w ramach którego najlepsi polscy dziennikarze biznesowi, giełdowi oraz lifestylowi, a także szkoleniowcy z wieloletnim doświadczeniem dzielą się swoją wiedzą nt. pracy z mediami.